HE Laika

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

HE Laika

Post autor: Laik »

Archmage @ 265.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Death
Power Scroll [35.0]
Golden Crown of Atrazar [10.0]

Loremaster of Hoeth @ 285.0 Pts
General; Magic Level 2; Great Weapon; Heavy Armour
Book of Hoeth [55.0]

Noble @ 144.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Reaver Bow [25.0]
Gem of Sunfire [20.0]

2x9 Silver Helms @ 237.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG, Ithilmar Barding

28 White Lions of Chrace @ 444.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Cloak; FCG
Banner of the World Dragon [50.0]

1 Lothern Skycutter @ 95.0 Pts

4x1 Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Frostheart Phoenix @ 240.0 Pts

15 Spearmen @ 170.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]

Models in Army: 72


Total Army Cost: 2397.0
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

A jakby tak zamienić rydwan na shadow warriorsów i za reszte dopakować spearmanow?
SW na defens są bardzo ok;] przeszkadzaja od samego początku.

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Odginaczki to zbędny gadżet tak? ; )

Fajna rozpiska choc ja nie wierze w aż tak wysoko opunktowanych lordów, no i brak wardów na nich sugeruje ze WL bedą robic za deathstar - choc dyscyplina na wloczniach mowi co innego :)

5 bolców (jak rozumiem skycutter to tez bolec) to za to ciekawa opcja
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Rydwan jest bardzo fajny, tani, szybki, z całkiem fajnym wygarem, SW są bardzo mientcy :wink:
(mam go bez bolca bo to by go podrażało,celności nie ma za dobrej (kary za ruch - kto to wymyślił!), tylko 5S i brak opcji multishota)

Odginaczki są dla słabych - łatwe punkty :)

Co do lordów - loremaster z książką to spam czarów, arcy z PSem - słonko z 2 kostek brzmi fajnie :) - minus jest taki że jest to uzależnione od kostek.

Co do włóczni - dają opcje trzymania bohaterów w drugim unicie (i snajpowania z LD10).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3698
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

@Laik - czyżby następne elfy do kolekcji :0 ?

Faktycznie w tej rozpisce brakuje fastów i orłów, ale może taki styl gry :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

kurde jest moc w tych HE... w Twoich rękach to może być top 3 każdego mastera... jak tylko zobaczyłem booka to pomyślałem ..hmm skąd ja wezmę przynajmniej 20 SH :)... no i pomału ludzie zaczynają tak grać...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Laik pisze:Rydwan jest bardzo fajny, tani, szybki, z całkiem fajnym wygarem, SW są bardzo mientcy :wink:
(
T4 rydwan, a na domiar złego dryfujący 10 cali? sa bardzo niedoszacowani z jednym atakiem, ale jedną ture kogos zatrzymają. marsz utną.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

co Ty mówisz :)... szarżujesz nim zza czegoś .. to jest moc! :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

pamiętaj o buffach które mogą na niego wejść (albo debuffach) - jak dla mnie z magią to może łamać juggi czy inne potworki od boczku...

jest to jeden z najszybszych rydwanów, oprócz 4T ma też 4W i 4+AS - całkiem całkiem za te punkty imo.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

PiotrB pisze:co Ty mówisz :)... szarżujesz nim zza czegoś .. to jest moc! :)
na vlosie? zza piechoty chyba...
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

VLOS is dead, long dead
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Laik pisze:VLOS is dead, long dead
no to mea maxima culpa ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Strasznie tępa rozpiska, aż mnie zdziwiło, że to ty jesteś jej autorem. Tak jak Qc mówi brak odginaczek jest jak dla mnie sporym błędem. Te 9 SH są raczej ciekawostką typu high elficka lanca niż normalnym oddziałem do walki. Są spoko, ale na masę rzeczy po prostu za słabe, więc pakowanie w nich 480 punktów wydaje mi się ryzykiem. Bardzo mocne jest wystawienie za to 4 bolców za całe 280 punktów. Świetna sprawa. BTW wydaje mi się, że ruchomy banner na bsb byłby lepszy, z niektórymi armiami masz spory problem, bo Lordów i herosów wypada trzymać przy wardzie od snajperek, a przy okazji przydałby się ward na wl i wtedy można sobie pozwolić na nie wpychanie wszystkich bohaterów do wl, żeby się z nimi tłukli. Ogólnie Bardzo fajna magia, Loremaster może wiele, i jeszcze trochę, a duży mag z deathem to już klasyk ;). Frostfenix również jest bardzo fajny, ale ciut mocno trzeba na niego uważać, no i na nie piechotę jest dość słaby. 4a s6 to średnio jedna rana na MC, więc gorzej niż standardowy kowboj. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że Chciałbym na to trafić orkami :D
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Book daje więcej w dispelu niz we własnej fazie magii, lepiej miec go na lordzie, a loremastera eco :p, chyba ze bardzo chcesz rzucac spam czarow z jednej kostki i sie nadziac na 2 niskie wyniki pod rzad ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Grałeś tym już ?
Bo ja grałem zestawieniem arcy + loremaster i mogę śmiało powiedzieć ze to są przepakowane pk w magie
Płacisz za ten zestaw kupę kasy a zazwyczaj wykorzystujesz może 20% potencjału
Skuter lepiej zamienić na 2 orły imo
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Łukasz
Nie rozumiesz moich wizji, co nie zmienia faktu że na Ciebie działają :wink: , choć trzeba przyznać że OG zawsze miały dobrze z HE...

@Eltharion
Grałem już kilka opcji (4 gry na UB w różnym zestawieniu)

@Młody
W tym złożeniu chodzi o spam czarów, na 3+ na jednej kostce mam 88% szans na udanego casta.
Eko loremaster nie ma sensu bo nie ma żadnych dodatkowych kostek i wtedy na pewno można mówić o przeinwestowaniu lordów.
Sygnaturki dają wiele opcji - fire,lajt,shadow - to 1 kostka, heaven,life 2. Mam spory wybór buffów i debuffów (heaven,beast,shadow + z deatha D&D i soulblight - coś na pewno wejdzie - tym bardziej że jest dość sporo powodów do wyciągnięcia scrolla poza CC przy 4 bolcach i deathie)
Wiem że ochrona antymagiczna leży i kwiczy ale wszystkiego mieć się nie da - a BoH w ofensywie imo daje więcej.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mi się osobiście podoba idea tego :)

ale chyba wolałbym 3x6 SH niż 2x9.
i bądz co bądz za scutera 2 orły ale fajnie, że pojawia się w rozpach :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Wymien papugę na ognistą. Jest lepsza od lodowej i punkty jakies zostana.

Ogolnie mnie dziwi, ze tak na lodowego chlopka sie rzucono. Zamiast bawic sie w naloty 2xOgnisty + popychaczka z high magic.
\/\

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Butan, chętnie Ci pokaże, jak zimny jest fajny.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

zimny jest znacznie twardszy i jako support strasznie pomaga w rozstrzyganiu walk (szczególnie z sygnaturką z beasta/soulblightem) - nagle się okazuje że elfiki są za twarde :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ