Powstanie polskiego e-zinu

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Powstanie polskiego e-zinu

Post autor: Czucher »

Cześć!

Ostatnio zastanawialiśmy się wraz ze znajomym nad pomysłem stworzenia magazynu w formie PDF o tematyce bitewnej - coś na wzór starego dobrego Młotkowego. Chcielibyśmy się Was zatem zapytać wprost czy chcecie czegoś takiego i czy będzie on się cieszył waszym zainteresowaniem. Wiadomo my ze swojej strony będziemy musieli poświęcić temu sporo czasu a nie chcielibyśmy aby okazało się, że osób chętnych do jego czytania jest tylko np. 10 sztuk.

Nie będę Was oszukiwał i napiszę także o formie w jakiej chcemy to prowadzić.
- Pierwszy numer całkowicie bezpłatny tak abyście Wy mogli zapoznać się ze stylem oraz tematyką tam prezentowaną.

- Pierwszy numer będzie stanowił połowę jeśli chodzi o strony w porównaniu z kolejnymi.

- Magazyn ma być wydawany maksymalnie co dwa miesiące ale liczymy, że uda się zrobić z tego e-zin miesięczny.

- Wspomnieliśmy, że tylko pierwszy numer będzie darmowy - owszem, chcemy aby każdy kolejny kosztował symboliczne piwo - nie więcej niż 5 zł

- Z naszych wyliczeń wynika, że kwota jaką uda Nam się uzbierać to maksymalnie 500 zł wnioskując, że będzie 100 pobrań ( nie oszukujmy się ale Polacy są jacy są i jak tylko słyszą, że coś kosztuje to raczej nastawiają się do tego negatywnie ). Z tej kwoty ok 400 zł chcemy przeznaczyć na Was!

- Nie tylko my chcemy tworzyć ten magazyn ale liczymy także na Wasze osoby a to wiąże się z nagrodami dla Waszmościów :) Co numer będą prowadzone konkursy zazwyczaj związane z napisaniem ciekawego artykułu, który następnie zostanie opublikowany. Nagrody będą związane z tematyką gier planszowych i bitewnych, ewentualnie jakieś książki itd. Na ten cel przeznaczamy właśnie tą kwotę ( wspomniane wcześniej 400 zł ), jeśli będzie ona większa to i ciekawsze nagrody się pojawią.

- Pozostałe pieniądze zostaną przekazane na utrzymanie strony itd.

- W przypadku gdyby okazało się jednak, że zainteresowanie jest dużo większe a Nam pojawia się nie 500 zł tylko np. 5000 zł będziemy chcieli przekazać tą kwotę na rozwój zarówno środowiska turniejowego jak i na młodsze pokolenie - możecie zatem liczyć tutaj na finansowanie różnych turniejów, lig a także na nauki w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

- W wypadku pojawienia się kwoty z punktu powyżej następne numery będą też odpowiednio tańsze - np. 1 zł.

- Tematyka pisma ma obejmować zarówno WFB, w40k jak i inne systemy Infinity, Neuroshima itd. w tym także modelarstwo.

- Pełny numer ma liczyć ok 120-150 stron A4

- Naszym docelowym zadaniem będzie zrobienie z owego magazynu tworu samowystarczalnego gdzie Wy piszecie artykuły a My będziemy mogli przestać poświęcać magazynowi większość swojego wolnego czasu ( a mamy pracę i firmę ) a skupić się raczej na składaniu go w jedną całość.

- Postaramy się także odezwać do kilku firm aby e-zin był całkowicie darmowy a nagrody początkowo fundowane dla Was przez Was będą zastąpione tymi od "sponsorów".

- Magazyn ma być całkowicie obiektywny, bez żadnych sponsorowanych tekstów itd.

- Magazyn ma być przeznaczony głównie dla graczy "casualowych" z uwagi, że my nimi jesteśmy a ze sceny turniejowej wypadliśmy dobre kilka lat temu.


pozdrawiam i liczę na Wasze odpowiedzi.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Dla mnie pomysł świetny. I to nie jest istotne czy 5 zł czy 10 zł..ważne żeby był jakiś fajny POLSKI magazyn, który można sobie poczytać np. w robocie a jak człowiek się dowie z niego czegoś mądrego to jeszcze lepiej :)


=D>

Na mnie możecie liczyć :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Casual, zainteresowany planszówkami i innymi bitewniakami (choć to ostatnie zainteresowanie jest platoniczne ;)). Z battla najwięcej angażuję się właśnie w malowanie i modelarstwo. Jestem gotów płacić - wygląda na to, że jestem targetem tego zinu.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jeśli byłoby coś fajnego to sam bym rzucił piątaka z chęcią :)
Zobaczę jak to będzie na studiach, ale może sam próbowałbym Wam podrzucać jakiś materiał, coś z modelarstwa lub malowania.

Awatar użytkownika
Kadyl
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Kadyl »

Jeśli to będzie zin na poziomie Młotkowego (nawet lekko płatny) to chętnie będę Was wspierał, gudlak :wink:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja też jestem gotów zapłacić :D
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Brakuje młotkowego nam. Jak najbardziej jestem ZA!
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Wszystko kwestia poziomu jaki będziecie reprezentować. Obawa ma skierowana jest na regularność. Będzie ona wymuszła by znaleźć chwilkę w dniach gorszych jak i lepszych i zapał który się możliwe iż skończy. Kciuki jednakże trzymam za was i jak co piątaka na tacę rzucę :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Czucher pisze:
- Pełny numer ma liczyć ok 120-150 stron A4
Ah, zapomniałbym. To będzie wasz gwóźdź do trumny. Za dużo, stanowczo za dużo. Z tego spokojnie 5 części byście zrobili. Nie ma co przesadzać, aż tak wiele się nie dzieje w tym hobby. Brakowałoby Wam materiału. Lepiej to sensownie rozbić. 30 stron to i tak będzie syto. To wcale nie będzie odbierane przez nas jako "mało".
Postawcie na jakość, a nie ilość.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

5 zł za coś w rodzaju młotkowego zapłacę bez wachania (np. smsem).

popieram Rastiego 150stron to masakra bo po 2-3 numerach skończą wam się pomysły zwłaszcza że od wstępnych chęci "autorów" do przysłaniu przez nich gotowego artykułu jest daleka droga :)

30-50 stron to maks moim zdaniem.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A jeśli martwicie się, że za 30 stron ludzie nie będą chcieli zapłacić, to spokojnie. 5zł w tym hobby to na prawdę niewiele, a nawet i 20 stron dobrego materiału to coś zajebistego :)

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Dzięki za info. Zweryfikujemy wszystko i damy Wam znać :)

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

A może jeszcze inaczej?
Z typowym zinem w formie pdf na PC możesz mieć ciężko, ale moim zdaniem warto się zainteresować iPadem i tabletami na androidzie.
Odpadnie ci problem rozwiązania płatności, na ipadzie możesz rozprowadzać magazyn za pomocą iTunes i dotrzeć też do osób które nie zaglądają na te forum, podobnie z Androidem.
Poza tym na wsród uzytkowników ipada coraz wiecej osób, które wola siegnąć do portfela niż biegać po chomikach.
Poprostu na dziś tablety są o wiele lepszą platformą do dystrybucji gazet i magazynów niż PC.

P.S. Nie wiem jak na Androida, ale na ios masz darmowy ibooks author, gdzie przygotowanie magazynu do sprzedaży to chwila.

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186

Post autor: Słowian »

Niestety za późno zacząłem wspierać finansowo Młotkowego (grosze ale zawsze). Jeżeli uda wam się stworzyć miesięcznik na podobnym/lepszym poziomie z przyjemnością zainwestuję 5/10 pln (opisy turnieji, bitewek, kmin i nowości najbardziej mnie interesują). Zastanówcie się nad współpracą z aktywnymi twórcami, reporterami czy forumowymi guru. Trzymam kciuki.
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Inicjatywa zacna, w dodatku w takiej cenie. Przedmówcy mają rację - objętościowo za dużo i bylebyście tutaj nie padli. 120-150 stron to jest sporo materiału (to jest dobry pomysł na numer "extra", na przykład raz na pół roku), a najpierw trzeba go stworzyć, potem przeprowadzić edycję/korektę, skład. Podoba mi się styl "casualowy" (choć zadbałbym też o jakiś kącik dla graczy turniejowych) i to, że chcecie pisać o różnych systemach, nie tylko WFB. Wygląda na to, że nie tylko mnie brakuje jakiegoś "czasopisma", przy którym można się zawiesić na dłuższą chwilę.

Format - preferowałbym PDF.

Tak więc jeśli chodzi o mnie, to trzymam kciuki! :)

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

jeśli chodzi o stwierdzenie czy będą chętni to ja jestem chętny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Jestem za!
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Czucher pisze: pozdrawiam i liczę na Wasze odpowiedzi.

Generalnie to sondowanie opinii publicznej jest mocno zbędne.
Sukces Młotkowego (3000 pobrań per numer) pokazuje, że potrzeba jest.

Z drugiej strony - takich inicjatyw parę było, zawsze było sporo poparcia, ale efektów tego poparcia, w postaci tekstów, już nie.
W przypadku Młotkowego nie pamiętam nawet 1 artykułu przesłanego bez "zamówienia" z naszej strony. Tak wyglądała niestety inicjatywa własna czytelników.

Co do pieniędzy - nie rozumiem modelu ekonomicznego zupełnie. Jeżeli nie macie na tym zarabiać, to po co opłata? Na jakieś tam nagrody? Moim zdaniem zbędne.
Tworzycie barierę, która przyniesie małe korzyści.
Jak chcecie zarabiać - zarabiajcie - to nic złego. Ale pseudo-redystrybucja tego dochodu od czytelników do czytelników, to zbędna nakładka.

Co do rozmiaru - Rasti napisał słusznie. Składanie 80 stron Młotkowego było mordęgą, której nie odważę się powtórzyć (na każdym poziomie - od zapełnienia treścią, po layout)

Życzę powodzenia, ale będzie to jednak wymagało Waszej pracy. Na czyn społeczny ludu nie liczcie.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Też miałem Wam napisać to, abyście nie żałowali sobie z puli pieniężnej.
Jakoś mam dzisiaj rozbite myśli i piszę Wam w częściach :mrgreen:
Nikt od Was tutaj nie wymaga żadnego czynu społecznego. Nasze środowisko jest na tyle dorosłe, że zdaje sobie sprawę z tego, ze nie wszyscy mają na tyle czasu, aby robić za darmo.
Moim zdaniem powinniście sobie coś tam odpalać. Wiadomo, pierwszy i drugi magazyn pojedziecie na Waszej "podjarce".
Jednak nie oszukujmy się, czasami pojawia się praca, rodzina, rzeczy ważniejsze, a choćby mały profit potrafiłby Was dalej zmotywować i postawić magazynowi większy priorytet(oczywiście nie mówię, że wyższy niż rodzica czy praca, ale np: ważniejszy od oglądania kotów w internecie :mrgreen: ). Normalna rzecz.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

meiss pisze:A może jeszcze inaczej?
Z typowym zinem w formie pdf na PC możesz mieć ciężko, ale moim zdaniem warto się zainteresować iPadem i tabletami na androidzie.
Odpadnie ci problem rozwiązania płatności, na ipadzie możesz rozprowadzać magazyn za pomocą iTunes i dotrzeć też do osób które nie zaglądają na te forum, podobnie z Androidem.
Poza tym na wsród uzytkowników ipada coraz wiecej osób, które wola siegnąć do portfela niż biegać po chomikach.
Poprostu na dziś tablety są o wiele lepszą platformą do dystrybucji gazet i magazynów niż PC.

P.S. Nie wiem jak na Androida, ale na ios masz darmowy ibooks author, gdzie przygotowanie magazynu do sprzedaży to chwila.
nie każdy ma ipada, czy tam innego androida
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

ODPOWIEDZ