Ingress

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ingress

Post autor: Gokish »

Większość ludzików ma już telefony z androidem (sorry ten temat nie jest dla iOSowców). I sa tam fajne gry ale ostatnio została mi polecona turbo gierka. Zwie się Ingress i jest stworzona przez Googla
Gra Ingress stworzona przez startup Google pod nazwą Niantic Labs to pierwsza gra RPG, która wykorzystuje w tak dużym stopniu rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). Wyposażeni w urządzenie przenośne z systemem Android i aplikacją Ingress przemierzamy ulice miast w poszukiwaniu energii potrzebnej w tworzeniu i zdobywaniu portali wroga. Zasady są proste a rozgrywka wciąga po uszy.
Gierka ma stworzone całe tło fabularne ale ogólnie wybieramy frakcję Oświeconych lub Rebeliantów i stając po którejś ze stron zaczynamy hackować portale przeciwników, ulepszać swoje oraz frakcji aby kontrolować coraz większy obszar świata. Jak to robimy? Trzeba ruszyc się i iść do portalu przeciwnika które znajdują się w mieście :). Tak tak w świecie rzeczywistym, poprzez internet+gps otwieramy aplikację która pokaże nam mapkę naszej okolicy i musimy znaleźć się około 50 metrów (imo około 30) od danego portalu aby go hackować i atakować. Hackowanie daje nam przedmioty i exp atakowanie pozwala przejąć portal. Majac kilka portali i ich klucze możemy je połączyć w sieć. Co jest w tym fajnego? Idąć gdzieś przynajmniej ja często wydłużam drogę o 1/2 ulice w bok aby zhackować jakiś portal przeciwnika i przy okazji doładować energię swojemu :P. Mega fajna zabawa i wciąga strasznie :). Głównymi miejscami którymi są portale to charakterystyczne miejsca/pomniki/hotele/puby/. Gracze sami mogą dodawać miejsca poprzez wykonanie ich dobrych fotek i wysłaniu skanerem (urzadzenie w grze) do googla który akceptuje lub nie w przeciągu 4 godzin dany punkt.



Co do gry póki co to jeszcze beta i potrzebne są zaproszenia od innych graczy (działają natychmiast mam jeszcze jedno, Afro ma dwa) lub rejestracja na stronie ingress.com (tutaj można dostac po 5 minutach lub tygodniu).
Ja z Afrem (którego właśnie wciągnałem) gramy po stronie Oświeconych :P.


Przydatna stronki:

ingress.com
ingresspolska.pl



Mała rada:
Grać ze słuchawkami faaajny klimat wtedy jest.
Nie lazić za długo przy komisariacie z telefonem w ręku (nie próbowałem ale niby panowie lubią spisywać jak ktoś przez pół godziny chodzi i kręci się wokól komisariatu :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Mogę spróbować.
Edit: Nie, nie pójdzie mi.
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Jak zmienię telefon to pogram, na razie mam Ace'a, który prawie nie radzi sobie z odbieraniem połączeń :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Poczekam aż się rozwinie gierka. Zapowiada się ciekawie :)

ODPOWIEDZ