TK na 1350pkt

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

TK na 1350pkt

Post autor: GreatTaurus »

gram od niedawna, póki co notorycznie dostaję po tyłku lub remisuję. z każdą kolejną bitwą dochodzę do wniosku, że jednak defens to jest coś, co mi lepiej wychodzi. poniżej rozpa na 1350, turniejowa:

1. licz hiero: neferra's plaques, cloak of the dunes (165pts)
2. licz: collar of shapesh, hieratic jar (165pts)
3. prince: scorpion armour, GW, shield (146pts)
4. tomb guard x 19, fcg, rakaph (298pts)
5. carrion x5 (120pts)
6. scorpion (85pts)
7. swarm x3 (135pts)
8. łucznicy x 14, light armor (126pts)
9. katapa z czaszkami (110pts)
razem: 1350pts
49modeli, 4dispel dice.

rozpa jest wybitnie defensywna, wszystko siedzi i czeka aż przeciwnik dojdzie. ptaszki mają zrobić szarżę w 1turze (na co pewnie pójdzie słoik) w jakieś działko lub łuczników. skorp i swarm wykopują się. prince siedzi z TG. hierofancik ma latanie żeby jakby co mógł zwiać. wiem, że plakietki są raczej dla high liche, ale na małe punkty możliwość przerzutu nawet dwóch kości to wciąż wiele. oddział TG siedzi i czeka na przeciwnika.

i moje dylematy:
1. drugiemu liczowi zamiast collar'a dać dispel scroll?
2. dawać łucznikom armor czy lepiej ich dopakować liczebnie? albo wydać te pkty na zwiększenie liczebności Tomb Guardów?

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

bardzo fajna rozpa :) Mi sie bardzo podoba. Może tylko dałbym jakieś scrolle ;) . Np dał scrolla za Nefeerra's plaques ;)

zamiast dawac armoura szkieletom daj wiecej TG i chempiona do szkielich ;)

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Shakin' Dudi pisze:bardzo fajna rozpa :) Mi sie bardzo podoba.
dziękuję :) niestety póki co teoria idzie mi lepiej niż praktyka.
Może tylko dałbym jakieś scrolle ;) . Np dał scrolla za Nefeerra's plaques ;)
raczej jednak zrezygnuje z collar na rzecz dispela. przerzuty baaaardzo się przydają.
zamiast dawac armoura szkieletom daj wiecej TG i chempiona do szkielich ;)
może to kwestia mojego nieobeznania, ale po co champion łucznikom? dodatkowy atak za 10pkt to już chyba lepiej dać dodatkowego file&rank za 8pkt.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

:) bo jak ustawisz ich w jednej lini to jak szarzuje na nich oddzial bez championa to mogą zabic tylko tego twojego nieszczęsnego championa ;) . Rany z championa nie przechodzą na oddział, a więc nawet smoki na cheleńdza mozesz tym łapać. Ostatnio udało mi się nawet zaszarzowac takim paskiem z championem na przedzie w klocek od flanki i skorpionem od przodu ;) (spearmani bodajze 25 sztuk) i zagoniłem ich odrazu :) . Taki oddzialik moze takze ustawic herosów i championów tak ze gdy szarzuje ci na ten klocek jakis heros to dostaje on chelendza od championa a ty masz czas na dojechanie czyms innym do tego nieszczęsnego herosa w walce wręcz (o ile wczesniej nie ucieknie z CR) ;) pozdro


ps masz śmiszną ksywke...nie lubie tych ksywek wymyslanych przez samego siebie. Ksywka musi byc nadana przez kumpli :lol:

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Shakin' Dudi pisze::) bo jak ustawisz ich w jednej lini to jak szarzuje na nich oddzial bez championa to mogą zabic tylko tego twojego nieszczęsnego championa ;) . Rany z championa nie przechodzą na oddział, a więc nawet smoki na cheleńdza mozesz tym łapać. Ostatnio udało mi się nawet zaszarzowac takim paskiem z championem na przedzie w klocek od flanki i skorpionem od przodu ;) (spearmani bodajze 25 sztuk) i zagoniłem ich odrazu :) . Taki oddzialik moze takze ustawic herosów i championów tak ze gdy szarzuje ci na ten klocek jakis heros to dostaje on chelendza od championa a ty masz czas na dojechanie czyms innym do tego nieszczęsnego herosa w walce wręcz (o ile wczesniej nie ucieknie z CR) ;) pozdro
spróbujemy zatem :)
ps masz śmiszną ksywke...nie lubie tych ksywek wymyslanych przez samego siebie. Ksywka musi byc nadana przez kumpli :lol:
ksywek Ci u nas dostatek, ale w WFB jeszcze się takowej nie dorobiłem. A Great Taurus słusznie oddaje moją aparycję :P

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

2. dawać łucznikom armor czy lepiej ich dopakować liczebnie? albo wydać te pkty na zwiększenie liczebności Tomb Guardów?
Chyba bym jednak zrezygnował ze zbroi dla łuczników.. Poprawdzie, zyskujemy wówczas jedynie 14 punktów do rozdysponowania, ale całkiem sensownie można je wydać na jednego szkieleta więcej + muzyk. Nie widze zastosowania dla czempiona, a gwardia sobie w obecnym stanie spokojnie radzi.
1. drugiemu liczowi zamiast collar'a dać dispel scroll?
Koniecznie DS zamiast collara.
Zasada jest taka - jeśli jakikolwiek licz musi sie ratować sejvami, oznacza to, że źle gramy. Na to nie pomogą magiczne przedmioty ;)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jak na defa troche malo lucznikow ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

wywaliłem light armor łucznikom. dałem dispel scroll drugiej liczce. łucznicy dostali czampiona, TG zwiększyło liczebność o 1model (jako zabezpieczenie, by utrzymać pełne 4ranki).
mógłbym zrezygnować z jednego swarma i dołożyć więcej łuczników, ale jakoś mam opory, 3swarmy są dla mnie optymalnym rozwiązaniem.
czyli całość wygląda póki co tak:

1. licz hiero: neferra's plaques, cloak of the dunes (165pts)
2. licz: dispel scroll, hieratic jar (165pts)
3. prince: scorpion armour, GW, shield (146pts)
4. tomb guard x 20, fcg, rakaph (310pts)
5. carrion x5 (120pts)
6. scorpion (85pts)
7. swarm x3 (135pts)
8. łucznicy x 12, champion (114pts)
9. katapa z czaszkami (110pts)
razem: 1350pts
49modeli, 4dispel dice.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Optymalna liczba swarmów to imho 2 :D Dają radę ,a nie kosztują aż tak dużo :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Tak jak napisal Szczurek albo daje 2 i dajesz w wykopkach albo dajesz 5 i wystawiasz je jako ochrone kasteka (ale to juz inna histaoria) ja bym dal jednak wiecej szkele i tych TG wyzucil na takie punkty to za drogie jest na 2000+ sie waham czy ich dac. Ten kloc co go masz kosztuje 298 + TP 146 + kto wie moze sztandar czyli +100 albo 50 zalezy jak sie liczy wiec caly kloc kosztuje Cie 494 ze sztandarem wiec kazdy bedzie chcail go zabic albo bedzie go calkowicie omija i w ten sposob kloc TG bedzie tylko stal i trzymal cwiartke.
Ja bym nie dawal jednak neferra's plaques wolal bym dac jeszdcze jednogo scrolla, a po ci ci ta 20 TG lepiej daj te 19 bo bedize taki przydupas latal za klocem albo 25 ale to jzu w chuj kosztuje i na te punkty wogole by sie nie zmiescilo. (Ale mowi ci wyzuc ich)
Ja byl w takim razie wywalil tych TG i daj jeszcze jednego skorpa a za te punkty dopakowal bym te szkele to 24 fcg i zdjol zbroje (co ci z sejva na 6+ prawie wszystko go zdejmie i tylko punkty tracisz zbroje lepej dac jka masz tarcze no jzu wtedy jest 5+moze cos zdziala:) ) i dal jeszcze jeden kloc szkele 20 z lukami z muzykiem. Ogolnie wygladalo by to tak:


1 Liche Priest @ 165 Pts hierek

Hieratic Jar [25]
Cloak of the Dunes [20]

1 Liche Priest @ 165 Pts
Casting Order (x1)
Dispel Scroll [25]
Neferra's Plaques of Mighty Incantations [30]

1 * Tomb Prince @ 146 Pts
GW; Shield
Scorpion Armour [40]

23 Skeleton Warriors @ 217 Pts
Bow; Standard; Musician

1 Champion @ [10] Pts

20 Skeleton Warriors @ 165 Pts
Bow; Musician

2 Tomb Swarm @ 90 Pts

1 Tomb Scorpion @ 85 Pts

1 Tomb Scorpion @ 85 Pts

5 Carrion @ 120 Pts

1 Screaming Skull Catapult @ 110 Pts
Skulls of the Foe

3 Catapult Crew @ [0] Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 4

Models in Army: 60


Total Army Cost: 1348
No to bylo by chyba wszystko ale i tak zagrasz jak bedizesz chcial. :D

Ps. Jesli beda bledy to prosze mi o nich napisac.
Pozdro

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Tez chce miec mozliwosc wrzucania 55 pkt itemow na herosa :)
Plakietki to złom, zwykłej liczce sie przydadzą 2x na bitwe moze, scroll jest duzo lepszy.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

1 Liche Priest @ 165 Pts
Casting Order (x1)
Dispel Scroll [25]
Neferra's Plaques of Mighty Incantations [30]


Ten licz nielegalny. Układ sprzętu na liczach Taurusa jest dobry, sam tak brałem, gdy mój king nie latał. Gdy się gra na tajne rozpiski, to fakt, że nie hiero a kto inny ma słoik wiele daje. Już parę razy się ludzie dawali nabrać, widzą, że tylko jeden licz może przyśpieszyć tego gianta na flankę jakiegoś oddziału. A inkantacje licza będa mniej istotne bo zasięgu nie ma. Wszystkie kostki idą na tą inkantację, a tu srubudu słoiczek :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

TG - zależy mi właśnie na mocnym klocku, który będzie zniechęcał przeciwnika do podejścia bliżej (jako że cała armia będzie zgrupowana z jednym miejscu, z liczkami do strzelania katapką i łucznikami). jeśli zrezygnuję z TG zostaję właściwie goły i gdy przeciwnik wpadnie pozostaje mi tylko zbierać bandaże.

Swarmy - dobra, ryzyk fizyk, spróbujemy się z dwoma, zawsze to mniejsza strata jak nie wyjdzie.

Licze zostają bez zmian :)

Łuki - lepiej zrobić 1oddział 20mężczyzn z czempionem, czy lepiej rozbić to na 2mniejsze? skłaniam się ku drugiej opcji, jak nie będę miał wzgórza to wtedy w środku katapka a po bokach oddziały łuczników.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

ja bym wogule duuuzo lucznikow dal ;):D no i szkieletom do walki mowimy stanowcze nie ;) (TG juz sie bardziej opyla brac , choc na te pkt. drogo to wychodzi ;( )
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

O w kur...we bez kitu sry powalilo mi sie z tymi przedmiotami. :oops:

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

ostatecznie na turnieju armia prezentowała się następująco:

1. licz hiero: neferra's plaques, cloak of the dunes (165pts)
2. licz: dispel scroll, hieratic jar (165pts)
3. prince: scorpion armour, GW, shield (146pts)
4. tomb guard x 19, fcg, rakaph (298pts)
5. carrion x5 (120pts)
6. scorpion (85pts)
7. swarm x2 (90pts)
8. łucznicy x 10, champion (90pts)
9. łucznicy x 10 (80pts)
9. katapa z czaszkami (110pts)
razem: 1349pts

na 12graczy zająłem 6miejsce, jak na wciąż żółtodziuba to jestem cholernie zadowolony.
1.bitwa z bretką - wtopa 20:0, główny błąd (o którym pamiętałem tylko jakoś mi umknął...)- katapka na wzgórzu, za wzgórzem hiero. przeciwnik wjeżdża w katapkę i overrun na hierofanta. szkolny błąd. a zaczęło się ładnie - 1tura i carriony zdejmują mu trebusz. jak się okazało to były moje jedyne punkty.
2.bitwa z chaosem - wygrana 12:8 (moja pierwsza wygrana!!)- skorpion siedział w defensie, jak chosen knights z generałem wpadli w katapkę dostali od boku szarżę od skorpa, od drugiego od tomb guardów. bodaj 600pkt wpadło mi za 1oddział.
3.bitwa z imperium - wygrana 13:7 (tendencja zwyżkowa!) ja defens, on defens. 2great cannon, hellcośtam, 2oddziały handgunnerów. on mnie pogryzł, ja po pogryzłem, ale dzięki wskrzeszaniu odpadło mu trochę pktów. miła bitwa.

wnioski:
-generalnie koncepcja z liczem z przerzutami i lataniem sprawdza się nieźle. jak jest gorąco to spieprza, jak jest potrzebny to szybko gdzieś dolatuje.
-dispel scroll przydał się w 1 bitwie (acz kości by mi wystarczyły), niemniej warto mieć, na wszelki wypadek.
-scorpion armour pięęęękna sprawa. a klocek TG chyba dobiję na max 25. do tego inkantacja prince'a na dodatkowy atak i w pierwszym rzędzie mamy 9ataków z Killing Blow. bajka.
-szarża carrionów w 1turze - zmusza przeciwnika do zużycia scrolli, a jak wejdzie to z reguły wprowadza małe zamieszanie w taktykę wroga. 120pktów, które mają siać zamęt i w tej roli się sprawdzają.
-scorp i swarmy - scorp sprawdza się siedząc w defensie. a gdybym swarmy wystawił przed katapką, uniknąłbym paru przykrych incydentów, zachowując line of sight :)
-łucznicy - 2klocki po 10 dają większe pole do popisu. czampion się przydał.
-katapulta - żadnego misfire! trochę pogryzła, spełnia swe zadanie. scatter zawalił mi jakieś 60% strzałów. ale nie zamierzam z niej rezygnować.

na chwilę obecną nie wiem czy wprowadziłbym jakiekolwiek zmiany do rozpiski. ewentualnie rozważam wywalenie skorpiona i wrzucenie drugiej piątki carrionów*. szarża w pierwszej turze i wyłączam z akcji (choćby i na parę tur) jakieś działo czy oddział łuczników. a do tego szansa na fear... mniam.

dziękuję wszystkim za rady.
*teraz czekam na opieprz, że nie zamierzam skorpiona wystawiać :wink:

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

ostatnio pogrywam głównie ChaDecją i trochę DoW, ale myślę powoli nad powrotem do TK. pewnie jeszcze trochę czasu minie nim nimi znów zagram (uparłem się, żeby mieć w 100% stalową armię), ale rozpiski już się tworzą. jedziemy:

Prince - generał, LA, Sh, Crook & Flail of Radiance - 154pts
LP - cloak, słoik - 160pts
LP - 2x scroll - 165pts

łucznicy x 15, champion - 130pts
szkielety x 19, LA, sh, champion, standard - 191pts
lekka kawa x 5, champion - 84pts

2x swarm 90pts
2x scorp - 2 x 85pts
4x carrion - 96pts

katapa z czaszkami naszych wrogów - 110pts

razem 1350pts
54modele
4DD i 2DS

zastanawiam się nad wywaleniem carrionów i wrzuceniem zamiast nich kolejnego skorpiona. tylko że lubię tę ich szarżę z popychaczki w pierwszej turze...
no i nie wiem, jak się sprawdzi C&FoR na Księciuniu. ASF z tego przedmiotu ma dla mnie niebagatelne znaczenie.

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

zrobiłem rozpiskę idealną, czy tak fatalną, że aż żal komentować? kurde, czekam na sugestie chłopcy :wink:

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

moim zdaniem fatalną bo nie masz kompletnie NIC do walki po za scorpami :)
ja musze miec jakąś cięzką, albo TG, albo Rydwany z princem na te pkt :) aby miec cos do kontry
lekka kawa na te pkt jest zbędną IMO

po co ci ASF na prince'a?! Nie lepiej warda dac lub cokolwiek innego? Zresztą to przetestuj sam, ja nawet go nie próbowałem :P tylko ze kolo jest miętki.
i nie rozumiem po co w 20 szkielich FCG :) ja bym sztandaru nie dawał bo to tylko 1CR, a jak cos do nich dojdzie do walki i ich zmieli )co przy ich gabarytach nie jest trudne) +100 pkt dla przeciwnika

ODPOWIEDZ