2400 Khorne Tzeentch

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

2400 Khorne Tzeentch

Post autor: -Błażej- »

Generalnie nie chcę mieszać bogów którzy się "nie lubią" - ma takie coś sens ?? :

Unnamed2400 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Lord of Change @ 535.0 Pts
General
Magic Level 3
Lore of Metal
Greater Gift [50.0]
Lesser Gift [25.0]
Lesser Gift [25.0]

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 130.0 Pts
Magic Level 1
Lore of Tzeentch

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 130.0 Pts
Magic Level 1
Lore of Tzeentch

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 130.0 Pts
Magic Level 1
Lore of Tzeentch

19 Bloodletters of Khorne @ 325.0 Pts
Standard
Musician
Banner of Swiftness [15.0]

1 Bloodreaper @ [10.0] Pts

4 Bloodcrushers of Khorne @ 280.0 Pts
Standard
Musician

4 Bloodcrushers of Khorne @ 280.0 Pts
Standard
Musician

1 Skull Cannon of Khorne @ 135.0 Pts

5 Flesh Hounds of Khorne @ 165.0 Pts
Ambushers

5 Flesh Hounds of Khorne @ 165.0 Pts
Ambushers

5 Chaos Furies @ 60.0 Pts

5 Chaos Furies @ 60.0 Pts

Models in Army: 71


Total Army Cost: 2395.0

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a ja mam wrażenie, że te 20 Letterów są tu zupełnie po nic. Jakie oni mają mieć zadania?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Na moje oko śmiecio oganiać-coro wypełniacz

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Dymitr pisze:a ja mam wrażenie, że te 20 Letterów są tu zupełnie po nic. Jakie oni mają mieć zadania?
W sumie racja - kierowałem się tym co mogę wystawić i że jeśli już będzie jakaś walka to jednak są mocniejsi od horrorów + killing blow chociaż z drugiej strony nie są na tyle mocni żeby ładować w nich tyle punktów - dzięki...
lohost pisze:podoba mi sie. tak niebiesko-czerwono :)
imo jedna zmiana, 4lv na wronie musi byc, jeden gift i szmata z bladych pownny to zalatwic
why - dawno nie grałem dopiero wracam po x latach do battla 3 level mu nie wystarczy biorąc pod uwagę że pinki też coś tam porobią ?

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Plus jeden do casta i do dispella - duzo zmienia :)

Potrzebujesz jeszcze 20 pkt - trzeba dodac mark of tzeentch na furiach. Inaczej z ld 2 daleko nie polataja, posypia sie, tabelka je zabije etc..
Obrazek

danant
Plankton
Posty: 2

Post autor: danant »

Jako osoba, która powoli zastanawia się nad graniem demonami, chciałem zapytać co jest powodem popularności małych oddziałów (10) pink horrorów? Kwestia bycia 1 levelowym magiem z 10 woundami i wardem?

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

danant sam sobie odpowiedziales na pytanie.

danant
Plankton
Posty: 2

Post autor: danant »

Dzięki ;)
Myślałem, że jest gdzieś drugie dno :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

danant pisze:Dzięki ;)
Myślałem, że jest gdzieś drugie dno :mrgreen:

bo ludzie nakupowali, to szkoda nie używać :mrgreen:

rozpa fajna, Mi się podoba :)

albo bym wywalił bloodletterów, albo podpakował i dam tam heralda khorna

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Ostatecznie wywaliłem bloodletterów bo słabe to to ;)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dziesiątki horrorów sa tak dobre, ze w zasadzie nie ma powodów by siegac po inne jednostki core, chyba ze waznym elementem armii jest BSB Nurgla, wtedy klocek siewców staje się no-brainerem.
To tak z punktu widzenia optymalizacji armii, bo jesli ktoś przede wszystkim stawia na klimat, to zupelnie inna bajka.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

20 BL jest po prostu za mało

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Khuman pisze:20 BL jest po prostu za mało
Nawet jak wezmę ich więcej to są za drodzy względem tego co mogą zrobić - no chyba że połączę z nurglem i rzucę im zwiększenie wytrzymałości o d3, ale z jednostek core jak dla mnie to najgorsza jednostka bo po prostu za droga... taka demonetka slaneesha wydaję mi się lepsza a kosztuje 11 pkt ;/

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zacznijmy od tego, ze te jednostki sa zupełnie inne, i bezpośrednie ich porównywanie ma niewiele sensu.
Podstawowy problem to fakt, ze 2 pozostałe jednostki core sa duzo bardziej przydatne, oraz to, ze heroldzi Slaanesha i Khorne'a sa bardzo słabi, i jako platformy dla locusów są mało opłacalnymi glass-cannonami.
Gdyby nie fakt, ze herold Nurgla jest duzo bardziej wytrzymały, siewcy nie byliby tak popularni, a w roli BSB częściej widywalibyśmy HoS lub HoK.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Bearded Unclean 'Un pisze: Gdyby nie fakt, ze herold Nurgla jest duzo bardziej wytrzymały, siewcy nie byliby tak popularni, a w roli BSB częściej widywalibyśmy HoS lub HoK.
Z heroldem czy bez siewcy moim zdaniem i tak są number 1 -> siła 4 wytrzymałość 4 i -1 do trafnienia to bardzo dużo, cały czas próbuję wykminić coś innego i slaneesh chodzi mi po głowie :) - coś takiego złożyłem :

1 Keeper of Secrets @ 580.0 Pts
General
Magic Level 4
Lore of Shadow
Lesser Gift [25.0]
Lesser Gift [25.0]
Greater Gift [50.0]

30 Daemonettes of Slaanesh @ 350.0 Pts
Standard
Musician

30 Daemonettes of Slaanesh @ 350.0 Pts
Standard
Musician

5 Chaos Furies of Slaanesh @ 70.0 Pts

5 Chaos Furies of Slaanesh @ 70.0 Pts

3 Fiends of Slaanesh @ 195.0 Pts

3 Fiends of Slaanesh @ 195.0 Pts

5 Seekers of Slaanesh @ 100.0 Pts

5 Seekers of Slaanesh @ 100.0 Pts

1 Soul Grinder of Slaanesh @ 250.0 Pts
Daemon of Slaanesh

1 Hellflayer of Slaanesh @ 130.0 Pts

Models in Army: 87


Total Army Cost: 2390.0

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Wywal rydwan bo jest totalnie slaby. Wrzuc heralda na koniu do seekerow z exalted lotusem by wpadac w klocki z magami i ich wycinac. Demonetki potrzebuja szmaty. Sam przerabialem etap Slaanesha ale niestety z efekty nikle, ale to pewnie dlatego ze nie umiem grac w ta gre :) Demony maja za malo jednostek by moc zlozyc mono boga. Jedyny sensowny wybor to Nurgle bo ma w miare fajne i roznorodne jednostki takie jak:
-silna piechota
-mocne latacze (drony)
-konkretne kloce bestii
-GUO co potrafi namieszac.

Ale nawet grajac Nurgle to w rozpisce musi sie znalezc Cannon bo jest poprostu za dobry by go nie brac no i horrory jako dopychacz core.

Tyle z moich obserwacji

edit: aaa, bym zapomnial, Keeper to 2x greater, bo z jednego bierzesz bicz a drugi losujesz.

Pozdrawiam.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Tirit pisze: Jedyny sensowny wybor to Nurgle bo ma w miare fajne i roznorodne jednostki takie jak:
(...)

Ale nawet grajac Nurgle to w rozpisce musi sie znalezc Cannon bo jest poprostu za dobry by go nie brac no i horrory jako dopychacz core.
Herezja! :P
Wtedy to już nie full Nurgle, więc nie mieszaj koledze w głowie. :)
Wcale nie musisz brać cannona, nie horrorów. Jedyne co "musisz", to pogodzić się z myślą, że a) nie będzie takich wyników jak mixowaną armią. b) jest dużo większa frajda z wygranej mono-armią (zwłaszcza z jakimiś wyśrubowanymi rozpiskami). :)
Pozdrawiam!

Spawn
Chuck Norris
Posty: 476

Post autor: Spawn »

Nie słuchaj go.

Kiper to greater i 2 małe. Z dużego bierzesz bicz, a z małych bierzesz coś (idealnie multiple wounds 2) i mieczyk ASF. Jak wylosujesz ASF z bazy, to mozesz jakiś inny fajny miecz se walnąć. +1 do siły najlepiej.

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Właściwie to jak działa ten bicz? 2d6 automatic hits czy później rzucam na bs ze wszystkimi modyfikatorami ??

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

-Błażej- pisze:Właściwie to jak działa ten bicz? 2d6 automatic hits czy później rzucam na bs ze wszystkimi modyfikatorami ??

2D6 hitow uzywanych jako strzelanie modyfikowane przez ruch/daleki zasieg. Normalny ostrzal.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ