Sklep online z figsami wtórnymi

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Sklep online z figsami wtórnymi

Post autor: Kratos »

Witam :)

Zmywając dziś naczynia ( wiem wiem,wszystkich to ciekawi xd ) wpadłem na pewien błyskotliwy jak kamień pomysł a mianowicie pomyślałem o sklepiku online wyłącznie do bitewniaków ale tylko jako rynek wtórny ( coś jak allegro). Myślicie że by się przyjęło ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

1. Skąd będziesz brał figsy?
2. W czym ten sklep będzie lepszy od allegro?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

M.T. pisze:1. Skąd będziesz brał figsy?
2. W czym ten sklep będzie lepszy od allegro?
2 podstawowe argumenty przez które taka idea nie wypali. Jeśli używane modele będziesz odkupował od ludzi, to w Twoim sklepie ceny zawsze będą wyższe niż na allegro, zebyś mógł na tym zarobić, nie wspominając o kosztach operacyjnych takich jak prowadzenie sklepu, czy przesyłka używanych modeli do Ciebie.

No i mentalność ludzi jest taka, ze jednak mają większe zaufanie do Allegro bo jest w pewnym sensie sprawdzone, niż do jakiegokolwiek sklepu internetowego ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

M.T. pisze:1. Skąd będziesz brał figsy?
2. W czym ten sklep będzie lepszy od allegro?
1. Ludzie zakładają konto tak jak na allegro i wystawiają "aukcje" więc ja jako "właściciel strony" fizycznie nie mam kontaktu z towarem.

2. Będą na nim TYLKO modele do bitewniaków.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Snuffinek pisze:
M.T. pisze: 2. W czym ten sklep będzie lepszy od allegro?
2. Będą na nim TYLKO modele do bitewniaków.
W czym fakt, że będą na nim tylko modele do bitewniaków, ma powodować że Twój sklep będzie lepszy od Allegro? Pytam się bez złośliwości.
Lest we forget:
Obrazek

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Zaklinacz Kostek pisze: W czym fakt, że będą na nim tylko modele do bitewniaków, ma powodować że Twój sklep będzie lepszy od Allegro? Pytam się bez złośliwości.
No bo skoro węższy asortyment tym łatwiej coś znaleźć nieprawdaż ? No i przynajmniej początkowo zamieszczone przedmioty były by tam sprzedawane bez dodatkowych opłat za aukcje a potem gdy już portal byłby znany ceny były by mniejsze niż na allegro.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Snuffinek pisze: No bo skoro węższy asortyment tym łatwiej coś znaleźć nieprawdaż ? No i przynajmniej początkowo zamieszczone przedmioty były by tam sprzedawane bez dodatkowych opłat za aukcje a potem gdy już portal byłby znany ceny były by mniejsze niż na allegro.
1. Jeśli przez bitewniaki rozumiesz głównie gry spod znaku GW to na Allegro bardzo ładnie są sprofilowane aukcje i sprzedaże. Nie widzę żadnej trudności w odszukaniu czegokolwiek.

2. Jeśli przez bitewniaki rozumiesz także gry inne niż GW (Malifaux, Infinity, historicale) to:
a. są to gry zazwyczaj niszowe, których obrót wtórny jest bardzo niski, a ewentualne potrzeby tego rynku wtórnego bezproblemowo zaspokajają różna fora.
b. są to gry zazwyczaj dużo tańsze, więc i potrzeba kupna figurek z drugiej ręki jest zdecydowanie mniejsza.
Dlatego też odnalezienie czegokolwiek do tychże gier nie jest również problemem.
Lest we forget:
Obrazek

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Ehh co racja to racja :( no nic,pomysł był ale widać spalony w panewce.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Nie poddawaj się, tylko kombinuj dalej :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Zaklinacz Kostek pisze:Nie poddawaj się, tylko kombinuj dalej :wink:
No kupować i sprzedawać samemu to wiadomo xd chodziło mi o portal no ale cóż, trza kombinować (jakoś tu są milsi ludzie niż na forum 40 xd )

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

To chyba pomysł ze sklepem działającym jak antykwariat byłby chyba lepszy, tylko raczej jako hobby samo w sobie, a nie źródło utrzymania, bo samych opłat bedziesz miał: czynsz, zus, zaliczka na podatki(co kwartał), ksiegowa. Do tego dojdzie kasa fiskalna, bo twoimi klientami będą osoby fizyczne.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Antykwariat z tylko figurkami niema racji bytu, sam komis z używanymi figurkami ma sens tylko w działającym już sklepie.
Działalność jako treder w tym aspekcie, jest racjonalna z użyciem allegro.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
salix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: salix »

może jestem z innej planety ale po kilku nieprzyjemnych incydentach na alledrogo dałem sobie spokój z nim- i ceny już też nie są tak niskie jak na początku... ludzie czasem drożej sprzedaja na allegro niż na forum (wiadomo jakieś prowizje itp). jak dla mnie pomysł fajny- nad każda sprzedażą czuwa 1 człowiek i nie musze się martwić (tak jak na allegro) czy dany sprzedawca jest wiarygodny, a tak przy tym czuwa 1 osoba która na pewno nie bedzie mogła pozwolic sobie na jakieś przekręty czy niedomówienia (to było by totalne sepuku...). także jestem za ale pod warunkiem że znajdą się tam figsy do warmaszynki.
Kloc orków wbija się w 3 obslugantów i krasiowego master inżyniera- fartem wbija ino 1 rane, krasie oddają 5 ran i orkowie czmychają...po kilku nieudanych szarżach- kloc orków znika bezpowrotnie a inżynier spokojnie wraca do maszyny...

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Mąż kiedyś wysyłał do komisu w anglii naszego znajomego i ten kupował mu figurki na kilogramy ( metalowe dwarfy ) i jakoś sklepik się utrzymywał. Z tego co podpytałam to był raczej klub dla graczy z 6 stołami gdzie wynajmowało się stoły za funciaki do gry. Koleś skupował używane figurki niemalowane jakoś po 50% cen a malowane po 30% brał wszystko i miał zasadę, że nie odmawia kupna. Sprzedawał oczywiście drożej ale można też było sprzedawać i kupować u niego właśnie na kilogramy :P Pomysł nie jest zły o ile mieszkasz w większym mieście i masz swój lokal. Ja bym tylko przyklasnęła gdyby coś takiego powstało.

ODPOWIEDZ