Excelowa pomoc :)

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Excelowa pomoc :)

Post autor: Gokish »

Mój mózg wymiękł przy jak sam mniemam prostym zadanku które mam zrobić dla siostry. Nigdy nie przepadałem za robieniem jakiś cudacznych wykresów itd i olewałem to gdy mogłem. Teraz nastal czas zrobic takie a jakoś nie mogę wykonać tego zadanka ;) mogę liczyć na pomoc (duzo tu takich mądrych informatyków i innych cudaków)?


https://www.dropbox.com/s/9ov2bvmklkwfz ... wanie.xlsx

w drugim arkuszu jest opisane co trzeba zrobić :) i jaki wykresik stworzyć.


Browar na jakiś turnieju gwarantowany :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »


Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Podziękował :D teraz widzę, żem glupi a to szybko szło samemu zrobić :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Spoko, będziesz wiedział "na zaś":P

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Okej, to ja odkopię stary temat, by nie mnożyć excelowskich wieści ;)

Nie mogę stworzyć pewnej funkcji, a mianowicie:

Mam wyniki ankiety i póki co tworzę tabelę, gdzie chciałbym wpisywać liczbę osób o konkretnym wieku, płci i wykształceniu.

Wychodzę od formuły: =LICZ.JEŻELI(X3:X105;"=3"), więc funkcja sumuje mi wszystkie komórki o wartości 3. To jest dla mnie krok milowy, bo już wiem, ile osób ma konkretny wiek lub wykształcenie, ale muszę iść dalej. Chciałbym stworzyć funkcję, która przykładowo zlicza mi ilość kombinacji w stylu: mężczyzna (A), lat 18 (B), wykształcenie zawodowe (X), czyli A=1, B=2, X=3 i tylko wtedy ma liczyć, jeśli dana kombinacja zachodzi.

Coś w stylu =LICZ.JEŻELI(X3:X105;"=3")ORAZ(A3:A105;"=2")ORAZ(B3:B105;"=2") (od momentu ORAZ jest pisane łopatologicznie :P)

Jakieś pomysły? :) Żeby nie było, że idę na łatwiznę, to próbowałem łączyć to z pomocą kilku innych patentów (w tym "+", ale wtedy dodaje mi komórki, a ja chcę, żeby liczył ilość konkretnych kombinacji).

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Możesz zrobić oddzielną kolumnę w której sprawdzisz, czy dana osoba spełnia wszystkie kryteria, przykładowo: =ORAZ(LICZ.JEŻELI(B3;"=M");LICZ.JEŻELI(C3;"=18");LICZ.JEŻELI(D3;"=X")).
Funkcja zwraca FAŁSZ lub PRAWDA. Zliczasz ile razy wystąpi prawda i masz wynik.

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »


ODPOWIEDZ