Momo i jego ściborowe krasnale - pierwszy WIP.

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Momo i jego ściborowe krasnale - pierwszy WIP.

Post autor: MomoTheKiller »

Zaczynam sobie malować moje krasie zakupione od ścibora, w celu wybadania podejścia do malowania, WIP.
Gotowa tarcza. W ciagu 2 dni wrzucę kolejne fotki, bo jednak muszę dorwać lepszy aparat - Ipone nie robi dobrych zdjęć.

Obrazek
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Tarcza miała być złota? Jeśli tak, to dużo większy kontrast! Od prawie czarnego brązu, po samą biel. Póki co to drewno...

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Niestety ale jak przedmówca....wyszło jak wystrugane z drewna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale jak to drewno to wyszło zaajebiście ;D

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Rasti pisze:Ale jak to drewno to wyszło zaajebiście ;D
To samo chciałem napisać. Jeśli to złoto - musisz zwiększyć kontrasty. Jeśli drewno - pełen szacun. ;)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Wlasnie dupa na fotach wyszła. Zrobiłem za łagodne przejścia nie widać tych nastu warstw farby. Praktycznie nie widać koloru bazowego. Dzisiaj/Jutro wrzuce całego ludka i zrobię lepsze zdjęcia. Bo na żywo tak tragicznie nie wygląda.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

2 pomysły bo ja bym nic nie zmieniał:
1.Zrób go całego z drewna^^ jako drogowskaz
2. Daj mu pieniek i wióry na podstawkę to będzie że sobie zbrojke wystrugał.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Momo domyślam się, że szedłeś coś w tym stylu:

#2 - whole parts painted with scorched brown;
#3 - most of the surface painted with bestial brown - scorched brown left only in the hollows;
#4 - snakebite leather - from this point you have to imagine the location of a light source and keep it
in mind during painting (here it's located above and in front of the model);
#5 - bubonic brown;
#6 - highlights - white mixed with a very little bit of bubonic brown - only on the most exposed points,
according to the location of a light source.
Zgadłem?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Tak, zrobiłem warstwe Mourfang Brown - pół na pół z rozcieńczaczem. Potem Agrax Shade Wash. Na to dałem XV-88 rozcieńczony w stosunku 3/4 farby, potem już jasniejsze przejście Zandari Dust i Bubonic Brown, na końcu Ceramite White znowu pół na pół i Scar White delikatnie po krawędziach.
Chcialem uzyskać brudne, miedziane złoto - tak zwane ruskie. Wiem że źle umieściłem źródło światła. I zrobiłem za delikatne przejścia... na żywo wygląda jak marmur w kolorze piaskowca...nie złoto. Drewna tam nie widzę.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Wiem jaki efekt chciałeś osiągnąć. Przy nowych trzeba było sprawdzić na innym figsie najpierw. Pozostaje teraz lekko metalikiem przejechać może miedzianym, albo medium metalicznym po kolorze wymieszanym na miedź. Też miałem ten problem.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

No na ilośc tarcz nie narzekam bo do blisterka z 2 kolesiami z tarczami i tak 4 wlatują :) więc mam ich z 12x4 ;)

Pomaluje całego ziomka, dam źródło światła na prawy róg, nie na prawą strone, zrobię osl na tarczy :) i zobaczę jak wyjdzie całość, Rodin ma światło z góry, więc jego GG praktycznie są całe brązowe od dołu... ja chcę tego uniknąć. Tym bardziej że dojdą inne kolory, szmaty Dark Angels Green, runy błekitny osl, trzonki zielone jak i gemy. Brody szare. Srebrne detale:D Za szybko wrzucilem fotkę.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

I tam za szybko ;]
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Postanowiłem zmienić konwencję tej galerii na mini bloga i pseudo galerię. Oczywiście będę malował w swoim tempie ale głównie będę opisywał co mi wpadło w rączki i jak to widzę.

Pierwsza fala zamówień dotarła, kupiłem na próbę 2 produkty AoW.
1. Pan inżynier :
Obrazek

Bardzo ładny metalowy model. Z fajnym pecikiem w papie :D ma duży klucz i jest cool.

2. Berserkers czyli po naszemu Slayers:
Dostajemy 6 ramek, 1 command sprue i 5 klonów.

Command:
Obrazek

Klony:
Obrazek

wisienką na torciku jest rączka z FUCKIEM :]
Obrazek

Zrobiłem też zdjęcie rodzinne, od lewej modele GW (metalowe), Ścibory, AoW, dla porównania skali.
Obrazek

Złożę dzisiaj command z zerkerów, do tego pomaluję pierwszą armatę i command do moich longów, zapowiada się owocny wieczór, trzymajcie kciuki.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Dajesz dajesz :wink:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

AoW i krasnale od ścibora rządzą. Czekam na efekt :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Ach poznaje krasnale z fejsbuka :) Bardzo kibicuję twojemu NMM :!:

Fajnie zobaczyć unboxing tego kraśka z AoW, byłem ich ciekaw.
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Złożyłem klocek 20 zerków z AoW. Potrzebny będzie GS na irokezy, bo nie zawsze dobrze są spasowane. Jest bardzo dużo zabawnych bitsów na podstawki, od głów orkowych, przez kubki do grzebieni. Ręce z fuckiem orają system :D na 100% 2-3 w pierwszym rzędzie będą miały :D szkoda że nie ma takiego co wypina dupe :D A i plus za kolczyki w sutkach.

Porównując nadlewki, to praktycznie ich nie ma. Są tak sprytnie zrobione, że składa się ich z małych elementów, nogi, korpus, ręce, głowa z brodą, włosy, dodatki.

Metalowy model AoW wypada już gorzej, tutaj jest więcej nadlewek, jak porównacie zdjęcie skali, to 2 krasie GW są przed oczyszczeniem (musialem dać podkład by rozróżnić linie podziału). Model AoW nie wygląda tak źle. Imho modele AoW stoją półkę wyżej niż te od GW. Pomimo 5 takich samych ramek możemy złożyć 20 innych berserkerów.

Co do malowania w NMM... zrobiłem na próbę duże kontrasty, mój kołcz powiedział że kozacko a mi się totalnie nie podoba... i to co na focie wyglądało jak drewno i było słabe, wygląda super, a super NMM wygląda jak camo.

W drugiej fali pojawią się modele Ścibora, zestaw podróżników, pięknych pań i króliczku :D Na warsztacie też jest Flame Cannon robiony z steam tanka :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Sorki za post pod postem ale nic nie piszecie :P

Zaczniemy od pierwszej linii Zerkerów z AoW. Ziomki do oczyszczenia - koncept linii.

Obrazek

Miśki od Ścibora, wymagają oczyśzczenia i jeden woła o GS.

Obrazek

Porównanie skali... Ścibor vs Aow. Fucking Slayer i Solo Slayer.

Obrazek

Żeby nie było że nie maluje, to właśnie robię taka armatę.

Obrazek

Laseczki do Dwarfów, coby nam się mnożyły, ofc Ścibor :)

Obrazek

Króliczku, że akurat jajca były...

Obrazek

Na deser ŁIP Kasi (mojej żony), maluje swoją 7 figurkę... jakiś kolo z Rackham, z zestawu od armaty, przód i tył.
Obrazek
Obrazek

Teraz malowanie, w ciągu 2 dni planujemy zrobić armaty, obsługę, klocek z AoW i czerwonego kapturka... sorki za fotki ale coś mi padła karta do aparatu, kupię nową fotki poprawię.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Ten metal na armacie fajni wygląda:D I coraz bliżej jestem kupienie ściborowego krasnoluda:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Ściborowe krasie rządzą.

Powodzonka.

ODPOWIEDZ