[Off-topic] - pytanie odnosnie predkosci przesylu danych...

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

[Off-topic] - pytanie odnosnie predkosci przesylu danych...

Post autor: Gnomen »

Witam.

Nie znam sie zbytnio na technicznej stronie internetu, a mam nurtujace mnie pytanie, na ktore chcialbym poznac odpowiedz.

ze speedtestu wynika, ze mam przesyl danych na poziomie 10MBps/1Mbps. (download/upload). Z mojego rozumienia internetu wynika, ze powinieniem pobierac dane z prekoscia 10MB na sekunde. Ostatnio pobierala mi sie aktualizacja gry, gdzie pokazana byla predkosc pobierania ( 1MB/sec), jednoczesnie napisane zostalo, ze transfer jest ograniczony przez uzytkownika. Z ciekawosci sprawdzilem, czy gry Blizzarda sciagaja sie z ta sama predkoscia (zalozylem, ze taka firma ma szybsze lacze niz moje teoretyczne 10MB). Taki sam wynik - 1MB/sec.

czy moge Was prosic o wyjasnienie tej sytuacji? czy to jest wina moja/dystrybutora? czy jest wszystko w porzadku. A moze cos mieszam?

Dziekuje serdeczenie za Wasze odpowiedzi.
Gnomen

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Bardzo mozliwe ze zle zrozumiales ile to jest bit a ile bajt. Zdecydowana wiekszosc firm która sprzedaje internet podaje szybkość pobierania w bitach, a programy pokazują Ci w bajtach;].
co to oznacza w praktyce...
to co podaje firma trzeba podzielić na 8.

zatem, 10Mbitów /8 = 1.25Mbajtów

stad taka prędkość jaką masz.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Łatwo się pomylić i dać nabrać na marketing, dostawcy dobrze o tym wiedzą.
MB - megabajt
Mb - megabit
Jak Aldean napisał, bajt to 8 bitów.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Aldean pisze:Zdecydowana wiekszosc firm która sprzedaje internet podaje szybkość pobierania w bitach, a programy pokazują Ci w bajtach;].
.

Przypadek????

Nie sądzę!
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

taki jest standard podawania tych danych, nie doszukujcie się tutaj teorii spiskowych ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ