Chadeki Erło

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Chadeki Erło

Post autor: Bandzierochlast »

Prophet 600
4lvl, Hashut, Charmed Shield, Prezerwatywa, Dispel Scroll, Balas

Cory 605 pkt i tu nie wiem które zestawienie jest najlepsze:
1. 4x30 +1 hobogobo łuki

2. 25 Blunderbassów + 31 hobogobo z łukami

3. IG do walki za 450 (GW lub więcej typków) + uzupełnienie hobogobami do limitu

Spec:
2x Iron Daemon War Engine 2x285
3x Deathshrieker Rocket luncher 3x100

K'daai Niszczyciel 325pkt

Które cory najlepsze, i co sądzicie o zamyśle rozpiski ?

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

a gdzie 4 najtańsze odginaczki świata?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Ni ma punktów na nic.

Awatar użytkownika
Kubi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kubi »

Bandzierochlast pisze: Cory 605 pkt
1. 4x30 +1 hobogobo łuki
Hej,

Tego rozwiązania nie polecam ponieważ twój lord nie moze sie dołączyć do hobgoblinow i lookout na 4+ od rakiety to moze być za mało żeby przeżyć.

Ja bym osobiście wybrał rozwiazanie 3 , ale przyznam ze jeszcze nie miałem okazji testować blunderbussow.

Pozdr

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Lord i tak nie wejdzie do piechoty bo ma troop type monster :wink:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Stan pisze:Lord i tak nie wejdzie do piechoty bo ma troop type monster :wink:
Przy ilości mobilnych dział na stołach może mieć krótko typ monster a szybko typ infantry...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kubi pisze: Ja bym osobiście wybrał rozwiazanie 3 , ale przyznam ze jeszcze nie miałem okazji testować blunderbussow.
Na compie ETC działają słabo, bo wchodzi ich nieco ponad 20... 25 wchodzi nawet bez commanda.

Oni mają sens jak jest ich IMO minimum 30, fcg i swiftness. Wtedy naprawdę mogą nabroić.
W mniejszej ilości, z ogarniętym graczem szybko stracą swój atut. Sporo osób jednak totalnie nie ogarnia zasad chadecji, więc zawsze można próbować :P

Zamysł rozpiski to nic nowego. Jak jednak chcesz grać taką bardziej ofensywną chadecją to lepiej mieć kloc krasnali, który biję się całkiem syto i dorzuca niezbędnego CR do combatu, nie mówiąc już o łamaniu steadfastów (nie masz deatha, więc musisz mieć wytrzymały kloc z szeregami).
Dwuraki też nie są głupie do tej rozpy, bo 0 to hate, a krasie z hatem to jest zdecydowana różnica :wink:

Brakuje na pewno odginaczek, tak jak ktoś wspomniał, goblin za 52 punkty to żaden koszt, a robi grę i nieważne czy grasz defensem czy ofensem.

3 maszyny ale de facto bez przerzutu albo z ewentualnie jednym. I tak za swoją śmieszną cenę 100 punktów są świetne, ale nie jest to ich maksymalne wykorzystanie.

Rozważ helkę, do takiej armii jest niegłupia, bo całkiem fajnie się bije i przede wszystkim trzyma. Opcja przytrzymania czegoś helką i wjechania ID z siłą 8 jest niegłupia :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Wprowadzone zmiany:
Prophet 600
4lvl, Hashut, Balas, Charmed Shield, Prezerwatywa, DS

Khan Hobogobo 52
wilk

Khan Hobogobo 52
wilk

28 Infernal Guard 445pkt
Great Weapon, Standard, Banner of switness

31 hobgoblins 155pkt
bow

2x Iron daemon war engine 2x 285
2x deathshrieker rocket luncher 2x 100

K'daai Niszczyciel 325

Total:2399

Nadal nie wiem czy to są optymalnie złożone cory, czy nie lepiej dać większy oddział np. z war bannerem zamiast dwuraków, chociaż w takiej konfiguracji mają całkiem niezły wygar (uwzględniając zerówke).
Helka jest fajna, bo nie oddaje łatwych pkt i nie trzeba jej babysittować ale:
1) Zdecydowanie bardziej pasuje do rozpiski z deathem (latacz, lamka itp.)
2) Po dodaniu fastów kosztem jednej rakietnicy zwyczajnie sie nie mieści (brak możliwości jakichkolwiek kosmetycznych zmian żeby ją wcisnąć)
3) W wersji z 3ma rakietami i tak nie mieści się Helupa+rakieta -||-

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Jak masz kloc prawie 30 modeli to serio warto zainwestowac w muzyka.
Championa można olać, ale jedyny oddział który może robić swifty do ważna sprawa.
W obecnej rozpie kasując krasnala, a wrzucając muzyka zostanie Ci wolne 5 punkcików, za które dobrze dać 2+ ognia na ogień lub magiczną kosę na jednego z wilków.

Teraz zauważyłem, że hellboundy też Ci nie weszły, nie jest to jakiś must have, ale za 25 punktów +1T, +1W i magiczne ataki to aż żal nie wziąć... :P

Ta rozpa nie byłaby zła na drużynówkę do trzymania punktów.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Problem w tym, że cory są na 600pkt więc nie da sie nic z nich "uwolnić".

ODPOWIEDZ