Chcę otworzyć sklep, pomóżcie!

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Chcę otworzyć sklep, pomóżcie!

Post autor: Bolesław »

Hej,

powoli przymierzam się do otwarcia własnej działalności: sklepu z grami na komputer i konsolami (+pewnie jakieś akcesoria i gadżety, docelowo też chcę się zająć organizacją imprez typu turnieje w Heartstone'a czy też Leauge of Legends). Zamierzam zacząć od badania rynku, więc proszę was o pomoc, odpowiedzcie na parę pytań.

1.a) Czy grasz na konsoli? (jeśli tak to jakiej)
1.b) Czy grasz na komputerze?
2.a) Jeżeli 1.a) tak, to gdzie kupujesz gry na konsolę (internet, duże sieciówki typu Media Markt, pobliski sklep)?
2.b) Jeżeli 1.b) tak, to gdzie kupujesz gry na komputer (internet, steam, duże sieciówki typu Media Markt, pobliski sklep)?
3) Jeżeli w sklepie stacjonarnym to: wolisz dokonać zakupów w dużym sklepie daleko od centrum, gdzie swobodnie możesz przejść między pułkami, dokładnie oglądnąć towar czy jednak w mniejszym sklepie w ścisłym centrum miasta (obok głównego przystanku autobusowego) z fachową obsługą?
4) Czy jesteś skłonny kupić produkt taniej w nowym sklepie, z nie wyrobioną marką, czy jednak pozostaniesz przy dotychczasowym miejscu?
5) Jak wielki wpływ na wybór produktu ma cena (zakładam, że będę najtańszym sklepem w Polsce)? Wystarczy to by zmienić miejsce dokonywania zakupów?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Bolek
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

1. Gram tylko na PC
2. Kupowałem zawsze w sklepie, zazwyczaj był to empik, bo miał w moim mieście zawsze największy wybór.
3. Ludzie są z reguły leniwi i idą tam, gdzie mają łatwiejszy dojazd lub bliżej.
4. Cena jest dla mnie najważniejsza. Gra to gra, nie da się tego spie..przyć od strony sprzedawcy. Jestem otwarty na nowe miejsca.
5.Tak, jeżeli cena naprawdę będzie niska (gra + koszt przesyłki wyjdą taniej niż w stacjonarnym sklepie w moim mieście) to będę kupował. Obowiązkowo musi być duży wybór.

Do tego strona internetowa powinna być mega przejrzysta i prosta.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Sorry za offtop ale przy psplus, steamie, allegro myślisz ,że się utrzymasz?? Moim zdaniem w tym kierunku to można próbować otworzyć wymiane gier na konsole, sprzedaż pudełkowa spada z roku na rok coraz szybciej.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

1.a) Nie
1.b) Tak
2.b) internet, steam, bardzo rzadko empik(jak trafi się fajne promo)
3) Tak aby było po drodze, sklep na obrzeżach zdecydowanie po drodze nie będzie.
4) Cena jest najważniejsza.
5) IMO najważniejsza jest cena, duże znaczenie ma jeszcze czas realizacji zamówienia.

Popieram kolegę przelas, sprzedaż gier pudełkowych odchodzi do lamusa, nie widzę sensu dopłacać za pudełko. Jedyny wyjątek to edycje specjalne z jakimiś gadżetami, ale takimi się biznesu nie zrobi.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

1.Tylko PC
2. Tylko steam, tylko na wyprzedażach. Ew, klucze do steama na allegro
3. Jeśli już w stacjonarce to w jakimś Saturnie itd, gdize jest duży wybór i małe ceny.
4. Kieruję się tylko i wyłącznie ceną. Gra to gra, wszędzie taka sama.

I tak jak poprzednicy, uważam że sklep tylko i wyłącznie z grami w końcu upadnie, bo nie ma na to zbytu. Ja sam jak i wszyscy moi znajomi kupują tylko przez neta, albo niestety piracą.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Bolesław pisze:Hej,

powoli przymierzam się do otwarcia własnej działalności: sklepu z grami na komputer i konsolami (+pewnie jakieś akcesoria i gadżety, docelowo też chcę się zająć organizacją imprez typu turnieje w Heartstone'a czy też Leauge of Legends). Zamierzam zacząć od badania rynku, więc proszę was o pomoc, odpowiedzcie na parę pytań.

1.a) Czy grasz na konsoli? (jeśli tak to jakiej)
1.b) Czy grasz na komputerze?
2.a) Jeżeli 1.a) tak, to gdzie kupujesz gry na konsolę (internet, duże sieciówki typu Media Markt, pobliski sklep)?
2.b) Jeżeli 1.b) tak, to gdzie kupujesz gry na komputer (internet, steam, duże sieciówki typu Media Markt, pobliski sklep)?
3) Jeżeli w sklepie stacjonarnym to: wolisz dokonać zakupów w dużym sklepie daleko od centrum, gdzie swobodnie możesz przejść między pułkami, dokładnie oglądnąć towar czy jednak w mniejszym sklepie w ścisłym centrum miasta (obok głównego przystanku autobusowego) z fachową obsługą?
4) Czy jesteś skłonny kupić produkt taniej w nowym sklepie, z nie wyrobioną marką, czy jednak pozostaniesz przy dotychczasowym miejscu?
5) Jak wielki wpływ na wybór produktu ma cena (zakładam, że będę najtańszym sklepem w Polsce)? Wystarczy to by zmienić miejsce dokonywania zakupów?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Bolek
1a tak, xbox360
1b tak
2a internet, 2nd hand z grami.
2b internet, steam
3. mały sklep
4. tak
5. najistotniejsza.

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

1.a)Tak, PS4, Nintendo DS, Nintendo Wii
1.b)Tak, ale bardzo sporadycznie
2.a)Media Markt, Allegro, okoliczne sklepy z grami(punkty które zajmują się skupem, sprzedażą, wymianą gier)
2.b)Dystrybucja elektroniczna
4) Tak
5) Wiadomo że jest bardzo istotna, ale jeżeli różnica nie jest duża (powiedzmy rzędu 5-10%) to wolę przyjść do sklepu który po prostu lubię czy dokonać zakupu bezpośredniego niż przez internet

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

co do:
przelas pisze:Sorry za offtop ale przy psplus, steamie, allegro myślisz ,że się utrzymasz?? Moim zdaniem w tym kierunku to można próbować otworzyć wymiane gier na konsole, sprzedaż pudełkowa spada z roku na rok coraz szybciej.
Allegro to właśnie najlepsze miejsce do rozreklamowania się ;)
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Allegro może i jest sposobem rozreklamowania się, ale z własnego doświadczenia wiem, że lepiej mi jest kupić po sieci, kopię elektroniczną, niż łazić po mieście i szukać czegoś.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

1.a) Nie
1.b) Tak
2.a) nie dotyczy
2.b) Zazwyczaj przez internet, czasem Saturn
3) Zawsze przed dokonaniem zakupu robię intensywny research czy warto, zbieram opinie przyjaciół i ludzi, których osądowi wierzę i których gust szanuję, więc obsługa raczej nie rzuci nowego światła.
4) Jestem skłonny.
5) Największy.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

1.a) PS3
1.b) Tak ale tylko w strategie
2.a) mały sklep obok siebie, internet, duże sieci czyt. brak stałego miejsca
2.b) empik media saturn
3) generalnie wchodzę kupuje wychodzę więc nie dbam o typ sklepu
4) cena odgrywa dla mnie duże znaczenie, jednak nie będę jechał na drugi koniec miasta żeby oszczędzić 20zł, dla 200zł już tak ;)
5) On line/allegro cena gra jedyną rolę w moich zakupach, stacjonarnie stosunek cena do komplikacji zakupu czyt. jw. jeśli w sklepie obok mam to samo za 20zł więcej kupie tam jeśli za dużo więcej pojadę kupić taniej.

Chyba nie za wiele ci pomogłem kiepski ze mnie klient ;)

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

1) Nie
2) Tak
2b) internet, steam lub inne źródła :D ;)
3) mniejszy sklep z fachową obsługą - ale gdybym to zrobił to byłby mój pierwszy raz :D
4) taniej - lubię zmiany i nowości
5) największy wpływ

Dobrze się zastanów jeszcze - pomijając fakt, że ten rynek jest już wirtualny - allegro, steam, co zapewne wiesz

ALE... !! zwróć jeszcze uwagę na to, że tu jest Polska... ZUS Cię pokocha, a Polak z kolei może nie mieć kasy na grę w pudełku hodując w domu chomika :D
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Nastawiam się raczej na gry na konsolę niż na PC (z własnego doświadczenia wiem, że mi się nie chce ruszać po gry do sklepu). Sklep stacjonarny raczej będzie służył za magazyn i jako opcja otwarcia komisu. Przede wszystkim sklep internetowy oraz allegro. No i to ma być tylko początek, punkt zaczepienia, zamierzam się szybko rozwinąć ;)


edit: no i większość moich znajomych to nerdy :3
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

ODPOWIEDZ