Turn

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Turn

Post autor: thurion »

wlasnei sie wzialem za drugie w zyciu czytanie rulebooka :P i juz natkanlem sie na cos ciekawego... mianowicie:

Obrazek

czy zgodnie z tym dobrze rozumuje ze np oddzial piechoty 4 rzedy po 5 + 3 modele w piatym po turnie o 90 stopni stoi w szyku 5 rzedow po 4 + ostatni 3? oraz ze np bretonska lanca po utracie 1 modelu robiac turna ustawia sie 3 rzedy po 2 modele + 2 modele na koncu, czyli de facto 4 rzedy po 2 modele?

jesli dobrze rozumuje to przez rok bylem wałowany az nie chce nawet mowic przez jakie to znakomitosci polskiego polswiatka :twisted:

mozliwe ze to nie jest ostatni temat z watpliwosciami jaki dzis zaloze... :P


pzdr !!

Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

Skoro to jest dla Ciebie taka nowosc to mozesz mi powiedziec jak grales do tej pory? A wlasciwie jak grala polowa "polswiatka"?

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

A jakbyś chciał inaczej? Każdy "ludek" obraca się wokół własnej osi, a niepełny szereg przechodzi do tyłu obruconej formacji.
A jak Cie wałowali? Ze ci z tyłu wydłużają formacje i za nimi ustawia się kolejne ranki?

Beka ;)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2007, o 14:39 przez Christos, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Christos pisze:A jakbyś chciał inaczej? Każdy "ludek" obraca się wokół własnej osi, a niepełny szereg przechodzi do tyłu obruconej formacji.
A jak Cie wałowali? Ze ci z tyłu wydłużają formacje i za nimi ustawia się kolejne ranki?

Beka ;)
no :P ja nigdy na to nie zwracalem uwagi... bo sam nie mam niczego w armii co ma cos takieo jak rzedy :wink:

grali tak jak napisalem, czyli 4 rzedy + 3 modele w 5tym a koles obraca jakby byl idealnym kwadratem... albo z bretka to samo, jak moze marszowac to mu sie wheela i tak bardziej oplaca, ale jak nie moze to juz sie zaczyna kombinowac...

wiem ze troche to glupio wyglada ale dla mnie to autentyczna nowosc :P :P :P albo po prostu nie zwracalem na to uwagi..

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

to mi przypomina, że wielu graczy robiac turna po wygranej walce próbuje przestawic cały oddział w niezmienionej formie przodem do walczącego (jesli np wpadłem w bok jakiejsc piechoty 2 ranki po 5 modeli, to po "tak zwanym" turnie próbuja mi udowodnic ze nadal maja 2 ranki po 5, a nie 5 ranek ( ;) ) po 2 modele

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ano niestety zmienilo sie, lanca sie juz tak ladnie nie obraca :(.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

thurion pisze: czy zgodnie z tym dobrze rozumuje ze np oddzial piechoty 4 rzedy po 5 + 3 modele w piatym po turnie o 90 stopni stoi w szyku 5 rzedow po 4 + ostatni 3? oraz ze np bretonska lanca po utracie 1 modelu robiac turna ustawia sie 3 rzedy po 2 modele + 2 modele na koncu, czyli de facto 4 rzedy po 2 modele?
dobrze rozumujesz
mozliwe ze to nie jest ostatni temat z watpliwosciami jaki dzis zaloze... :P
po cisnienu na euro teraz masz cisnienie na dmp? ;)

(dla niewtajemniczonych thurion juzw sobote jakos okolo 7 mnie obudzil zeby sie upewnic czy rozpiska wlocha jest na pewno legalna bo ma besiegerow :) - po czym po otwrzymaniu odpowiedzi wrocil do rokminiania reszty rozp :) )

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

to co wkleiles to powod, dla ktorego najlepsza (zielona) rasa wystawia sie w formacji 5x5 (;

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

TruePunk pisze:to co wkleiles to powod, dla ktorego najlepsza (zielona) rasa wystawia sie w formacji 5x5 (;
chyba ze straci 1 model.. wtedy juz ma problem ;)
Shino pisze: po cisnienu na euro teraz masz cisnienie na dmp? ;)
no ba :P tylko kurde jeszcze nie ma skladu Inwkizytora :twisted: a swoja droga bedzie na stronie napisane kto gra jaka armia? bo rozumiem ze pomysl z rozpami wrzoconymi na forum jest raczej zbyt idealistyczny...

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

bretonska lanca po utracie 1 modelu robiac turna ustawia sie 3 rzedy po 2 modele + 2 modele na koncu, czyli de facto 4 rzedy po 2 modele?
toż to się kompletnie kłóci z ostatnim akapitem z załączonego obrazka... nie ma co... GW... :?

chyba mi nie powiecie, że z lancy ustawionej:

^^^
RRR
RRR
R R

zrobi się:

RRRR >
RRRR >

a potem:

^^^^
RRRR
RRRR


albo, że z łuczników ustawionych w 2 szeregach, po turnie robi sie jeden szereg... (jeśli mają niekompletną rankę) :roll:


nie takie były intencje autora IMO... a, że autorem jest kompletny idiota to już inna kwestia...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Błażej pisze:
bretonska lanca po utracie 1 modelu robiac turna ustawia sie 3 rzedy po 2 modele + 2 modele na koncu, czyli de facto 4 rzedy po 2 modele?
toż to się kompletnie kłóci z ostatnim akapitem z załączonego obrazka... nie ma co... GW... :?

chyba mi nie powiecie, że z lancy ustawionej:

^^^
RRR
RRR
R R

zrobi się:

RRRR >
RRRR >

a potem:

^^^^
RRRR
RRRR


albo, że z łuczników ustawionych w 2 szeregach, po turnie robi sie jeden szereg... (jeśli mają niekompletną rankę) :roll:


nie takie były intencje autora IMO... a, że autorem jest kompletny idiota to już inna kwestia...
no IMO to zarowno w 1 jak i 2 przypadku jest wlasnie tak jak napisales :twisted: zgodnie z rulebookiem ;) a tutaj raczej pola do faqow nie ma, jest czarno na bialym, ze debilnie.. to inna sprawa

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

no ale co z ostatnim akapitem...

'(...)turn around 90 or 180, move half their normal move and then turn back to its oryginal position... (...) units can move backwards or sideways at half speed'

myślę, że pole do FaQw jest... i to ogromne...[/u]

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Błażej pisze:no ale co z ostatnim akapitem...

'(...)turn around 90 or 180, move half their normal move and then turn back to its oryginal position... (...) units can move backwards or sideways at half speed'

myślę, że pole do FaQw jest... i to ogromne...[/u]
fakt :wink:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

gdzie tam pole do FAQ?
po prostu w bok i tyl mozesz sie poruszyc z polowa ruchu pod warunkiem ze pozniej sie lampisz w pierwotna strone

TruePunk napisał:
to co wkleiles to powod, dla ktorego najlepsza (zielona) rasa wystawia sie w formacji 5x5 (;

chyba ze straci 1 model.. wtedy juz ma problem
problem bedzie jak zostanie 20 orcasow...to turn jest taki se;bo sie robi 5 rzedow po 4 orcasow
przy 21 problemu jeszcze nie ma-ranki sie same wyrownaja

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Bez roznicy czy jest 20 czy 21 i tak bedzie 5 rzedow po 4 + 1, popatrz na rysunek tam bylo 22 i powstaly rzedy po 4 wiec dopiero przy 25 jest ok

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

fakt :lol2:

zawsze jednak pozostaje dodac sobie modele w szeregu...alebo po rpstu zmienic formacje

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Herr Flik »

Akurat przy lancy bretońskiej 3x3 nie ma to znaczenia, nawet jeśli spadnie jeden, bo w bretce zawsze się ściąga ze środka model.
Wygląda to mniej więcej tak :

RRR >
_RR >
RRR >

obracamy w lewo lub prawo, znaczenia nie ma i powstaje nam coś takiego:

^^^
RRR
_RR
RRR

ale jako, że to ostatni szereg może mieć mniej niż pierwszy więc automtycznie robi się coś takiego

^^^
RRR
RRR
R_R

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Herr Flik pisze: obracamy w lewo lub prawo, znaczenia nie ma i powstaje nam coś takiego:

^^^
RRR
_RR
RRR

ale jako, że to ostatni szereg może mieć mniej niż pierwszy więc automtycznie robi się coś takiego

^^^
RRR
RRR
R_R
niebardzo.... niepelny szereg idzie na koniec.. co w tym trudnego?

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Herr Flik »

No właśnie demonstruje thurionowi, że niekoniecznie gracze bretońscy go wałowali. Tylko tyle ...

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

raczej demonstrujesz wlasna niewiedze

ODPOWIEDZ