[Opole] 21.11.2015 Art of War X (Opolcon 2015)

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

[Opole] 21.11.2015 Art of War X (Opolcon 2015)

Post autor: Profi »

Opolski klub Gier Bitewnych WarAcademy
Obrazek

ma zaszczyt zaprosić na jubileuszową, dziesiątą edycję turnieju Art of War. Turniej będzie organizowany w ramach opolskiego konwentu fantastycznego:

Opolcon 2015
Obrazek


Data i miejsce:
:arrow: 21.11.2015
:arrow: Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu
45 – 062 Opole
ul. Tadeusza Kościuszki 39 – 41
(prosimy zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe podczas poruszania się w okolicy i parkowania!)
W razie kłopotów z dojazdem prosimy o kontakt z organizatorem:
Profi: 601 859 990


Format gry:
:arrow: The 9th Age 0.9.2 -> LINK DO NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW. Uwzględniamy wszystkie update'y jakie wyjdą do 15.11.2015 (włącznie). Po tym czasie mamy chwilę (tydzień) na ogarnięcie zmian.
:arrow: 2400 pkt.
:arrow: Stoły: 72x48”
:arrow: Teren: zgodnie z zasadami The 9th Age. Przy każdym stole będzie dostępna konkretna pula konkretnych terenów, które należy po prostu ułożyć, zgodnie z zasadami na stole.
:arrow: Progi punktowe (wg. The 9th Age):
0-120: 0 pkt.
121-480: 1 pkt.
4811-1440: 2 pkt.
1440+: 3 pkt.


:arrow: Turniej zgłoszony do ligi. ID: 5053


Harmonogram turnieju:
(ze względu na okoliczności konwentowe harmonogram może ulec drobnym zmianom. Ten ostateczny najpóźniej będzie zamieszczony na dzień przed turniejem)
8:30-9:00 ZAPISY
9:30-12:20 bitwa nr 1
12:30-15:20 bitwa nr 2
15:30-18:20 bitwa nr 3


Wymogi turniejowe:
W trakcie zapisów oraz przed rozpoczęciem turnieju będzie przeprowadzana weryfikacja niżej wymienionych punktów.

:arrow: BEZWZGLĘDNY ZAKAZ PROXÓW. Szanujemy kreatywność i pomysłowość graczy, jednak nie wszystkie modele będą dopuszczone do gry. Jeżeli model nie będzie spełniał ogólnie przyjętych kryteriów (czyli nie wiemy co to dokładnie jest i co ma reprezentować), to taki model zostanie usunięty z rozpiski i stołu bez możliwości wymiany jego wartości punktowej na inny model/-e. Wartość punktowa rozpiski nie ulega zmianie (nie zmniejsza się o usunięty model; ten po prostu nie może być wystawiony do gry). W celu upewnienia się, czy dany model/-e może/-gą zostać użyty/-e podczas turnieju prosimy nadsyłać zdjęcia na adres turniej.waracademy@gmail.com

:arrow: Posiadanie: długopisu, miarki (calówki), odpowiednich kości do gry, wydrukowanej/napisanej, czytelnej rozpiski, podręcznika armii (wydrukowany lub w formie elektronicznej).
Rozpiski tworzymy zgodnie z zasadami The 9th Age. Proszę pamiętać o wydrukowaniu rozpisek!


Dodatkowe punktowanie (0-12):
Podczas turnieju będzie miała ocena hobbystyczna, ocena przygotowania do gry oraz ocena gracza. Będzie można zdobyć zarówno punkty dodatnie jak i ujemne. Wszystkie punkty uzyskane z w/w ocen (dodatnie i ujemne) zostaną uwzględnione w klasyfikacji generalnej turnieju.

Ocena hobbystyczna (0-8):
:arrow: 100% pomalowanej armii (za pomalowaną uznaje się taką, gdzie modele są pomalowane min. 3 kolorami oraz mają wymodelowane podstawki-piasek, trawka, inne dodatki) +3 pkt.
:arrow: Brak proxów +2 pkt.
:arrow: Wszystkie oddziały, które tego wymagają posiadają movement tray’e +1 pkt.
:arrow: WOW, czyli coś więcej niż pomalowana armia +2 pkt. (te punkty można uzyskać jedynie, kiedy posiada się 6 pkt. z oceny hobbystycznej)

Ocena przygotowania do gry (0-4):
:arrow: Posiadanie: miarki, odpowiednich kości do gry, własnej, czytelnej rozpiski, wydrukowanego podręcznika armii +2 pkt. (brak któregokolwiek z tych elementów skutkuje nieotrzymaniem punktów)
:arrow: Posiadanie odpowiednich kart magii (których domeny będą używane podczas turnieju) +1 pkt.
:arrow: Jeżeli na stole znajduje się zestaw odpowiednich templatek (tzn. jeżeli przynajmniej jeden z graczy je posiada) to obaj gracze otrzymują +1 pkt.

Ocena gracza (0-minus 5):
:arrow: Nieodpowiednie zachowanie się gracza podczas turnieju (wyzwiska, wulgarne słownictwo, nadmierna agresja wobec drugiego gracza itp.) 0-minus 5 pkt. W skrajnych przypadkach: dyskwalifikacja z turnieju i wydalenie z terenu konwentu.

Wszystkie punkty za oceny będą przyznawane jak najbardziej obiektywnie przez sędziego głównego z pomocą sędziego technicznego.


Sędziowie:
:arrow: Główny: Paweł "Profi" Botor
:arrow: Pomocniczy: Michał "Milutki" Sowa

Nagrody:
:arrow: Bony do sklepiku konwentowego
:arrow: Bony do sklepu HMS Computers (dawniej Ślimak)


Wpisowe:
BRAK. Opolcon to konwent z tradycją, w której wejście na imprezę jest nieodpłatne. Turniej jest elementem tego konwentu, więc i my nie będziemy ingerować w tą, chyba przyjemną wszystkim, zasadę :) .


Limit miejsc:
14


Zgłoszenia:
Wstępne zgłoszenia są przyjmowane (posty z imieniem, nazwiskiem i ID, jeżeli jest w tym wątku). Prawidłowe (pełne) zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, nick/przezwisko (jeżeli jest), ID Polsiej Ligi WFB, jeżeli jest oraz czytelną rozpiskę w formacie TXT (wykonaną samodzielnie lub przy pomocy programu). Zgłoszenia proszę wysyłać mailem na turniej.waracademy@gmail.com najpóźniej do 18.11.2015 do godz. 20:00.


Lista graczy*:
1. Piotr "Penzli" Pandza
2. Przemysław "Remo" Ziemkiewicz
3. Marcin "Cobra" Bohm
4. Michał "Milutki" Sowa
5. Paweł "Profi" Botor


Lista rezerwowa:

1. Jan "Suchy" Suchecki
2. Matti "Thorash" Mańka
3. Tymoteusz "Lucyfer" Surynt
4.


*pogrubione=prawidłowe (pełne) zgłoszenie
Ostatnio zmieniony 19 lis 2015, o 18:53 przez Profi, łącznie zmieniany 26 razy.

Awatar użytkownika
chaoslo3
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Opole

Post autor: chaoslo3 »

Powiew świerzości 9th Age stawia na nogi. Proszę mną otworzyć listę zgłoszeń! Tomasz 'Chaos' Ignatowicz :D

Dwie uwagi tylko:

- dajcie linka do aktualnych zasad 9th Age żeby nie było wątpliwości

- na stronie 3 rulebooka przy zasadach składania armii mowa jest o tym że rozpiska nie może być mniejsza o więcej niż 20 punktów od uzgodnionej wartości. Trzeba by zmienić zapis o usuwaniu proxów z rozpiski na to że są po prostu traktowane jak zabite.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Czy karty do magii to nie przesada? Nie wystaczy wydrukowanie listy czarów?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

chaoslo3 pisze:Powiew świerzości 9th Age stawia na nogi. Proszę mną otworzyć listę zgłoszeń! Tomasz 'Chaos' Ignatowicz :D
Zapisany. Fajnie, że będziesz ;)
chaoslo3 pisze:- dajcie linka do aktualnych zasad 9th Age żeby nie było wątpliwości
Pierwszy post zaktualizowany-dzięki za czujność.
chaoslo3 pisze:- na stronie 3 rulebooka przy zasadach składania armii mowa jest o tym że rozpiska nie może być mniejsza o więcej niż 20 punktów od uzgodnionej wartości. Trzeba by zmienić zapis o usuwaniu proxów z rozpiski na to że są po prostu traktowane jak zabite.
Myślę, że to kwestia słownictwa, ale fakt-może się znaleźć taki, który zacznie się czepiać. Up pierwszego posta.
Glonojad pisze:Czy karty do magii to nie przesada? Nie wystarczy wydrukowanie listy czarów?
Karty magii nie są obowiązkowe, ale chcemy wypunktować tych, którzy będą takowe mieli. Mała rzecz a znacznie ułatwia grę. Zrobienie takich kart nie jest wielkim wyczynem, a punkt można dostać ;).

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Zapisz mnie Profi.

Awatar użytkownika
Herbata
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Herbata »

Mnie! Zapisz MNIE
Edit.
Michał Raudner
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, o 15:11 przez Herbata, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wielkie problemy współczesności nie rozstrzygną się mowami i uchwałami większości… ale krwią i żelazem." Bismarck

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Remo zapisany.
Herbata pisze:Mnie! Zapisz MNIE
Z chęcią, ale nie znam imienia i nazwiska ;).

Awatar użytkownika
thorash
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: thorash »

matti thorash mańka
fallensun.pl a jednocześnie MakeWay! przyjedzie zaniżyć ratio klubowych zwycięstw :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

thorash pisze:matti thorash mańka
fallensun.pl a jednocześnie MakeWay! przyjedzie zaniżyć ratio klubowych zwycięstw :D
I to rozumiem! Ekstra! :D Już zapisuję ;)

Herbata pisze:Mnie! Zapisz MNIE
Edit.
Michał Raudner
Zapisany.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Wpisz i mnie, ale na razie na listę rezerwową :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Milutki pisze:Wpisz i mnie, ale na razie na listę rezerwową :)
Zapisany.


UWAGA UP! Niestety, ale muszę zredukować liczbę miejsc do 14 z uwagi na inne eventy, jakie będzie organizowało WarAcademy (jak chociażby bitwa Bolt Action).

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Wstępnie zapisz :wink: - Suchy

penzli
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: penzli »

proszę mnie też zapisać:

Piotr "Penzli" Pandza

Awatar użytkownika
chaoslo3
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Opole

Post autor: chaoslo3 »

Niestety mimo nie krytego zapału nie dam rady uczestniczyć w turnieju który tak mnie ucieszył. Nawet nie dam rady wpaść popatrzeć i spotkać się.
Życzę powodzenia, dobrej zabawy i udanej promocji sysytemu i środowiska.

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Bretonnian pisze:Wstępnie zapisz :wink: - Suchy
Jak zdradzisz jeszcze swoje imię i nazwisko to zapiszę ;). A wstępnie masz na myśli rezerwę?
penzli pisze:proszę mnie też zapisać:

Piotr "Penzli" Pandza
Umiesz się przedstawiać to cię zapiszę :P

chaoslo3 pisze:Niestety mimo nie krytego zapału nie dam rady uczestniczyć w turnieju który tak mnie ucieszył. Nawet nie dam rady wpaść popatrzeć i spotkać się.
Życzę powodzenia, dobrej zabawy i udanej promocji sysytemu i środowiska.
No tego się nie spodziewałem :? . Ale rozumiem-priorytety. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy, Chaos ;)

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

A proszę bardzo :wink: Jan "Suchy" Suchecki Bretonnia. A pisząc wstępnie miałem na myśli to że po prostu są jeszcze 3 tygodnie do turnieju więc ciężko mi zapowiedzieć się na 100% :wink:

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

UPDATE!
Proszę zapoznać się z wyszczególnionymi (na czerwono) kwestiami dot. turnieju. W skrócie:
- gramy na stabilną wersję 0.8.0 (rule book, TAC, magia), obok informacji o formacie turnieju znajduje się link do zasad, na które będziemy grali
- ustaliłem termin nadsyłania rozpisek
- obok informacji o punktacji za posiadanie kart magii znajduje się link do przygotowanych przez Iluvatar'a kart magii (bardzo fajne swoją drogą)
@ Glonojad: prościej się już nie da, wystarczy wydrukować i wyciąć i będziesz miał +1 pkt. ;)

Więcej UP'ów nie powinno już być, ale bądźcie czujni ;)
Bretonnian pisze:A proszę bardzo :wink: Jan "Suchy" Suchecki Bretonnia. A pisząc wstępnie miałem na myśli to że po prostu są jeszcze 3 tygodnie do turnieju więc ciężko mi zapowiedzieć się na 100% :wink:
I o to chodziło :). Zapisuję w takim razie na rezerwę. Potwierdź zgłoszenie, ajk już będziesz wiedział na 100% ;)

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Dobry! Chętnie bym się zapisał Tymoteusz "Lucyfer" Surynt 4029
Obrazek

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Lucyfer pisze:Dobry! Chętnie bym się zapisał Tymoteusz "Lucyfer" Surynt 4029
Jeszcze chętniej zapiszę ;)

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Tomasz "Cerverius" Łapa 5273
Chętnie wpadnę mam bliziutko :)
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

ODPOWIEDZ