Powrót po latach

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
tr000tyl
Plankton
Posty: 2

Powrót po latach

Post autor: tr000tyl »

Witam
Pewnie dyskusji na ten temat jest tutaj sporo ale jakoś nie chcę mi się wertować setek stron.

Dawno temu miałem okazję zapoznać się z klimatami gry WFB - ale jakoś nie dane było mi w nią zagrać. Nie było z kim i nie było czasu.

Po latach postanowiłem wrócić do tematu ale zauważyłem że system trochę się pozmieniał. Nie ogarniam tego co się teraz dzieje - ale ponoć sympatycy starszych edycji strasznie są zawiedzeni!?
Czy jeszcze ktoś gra w starsze edycje? Jak wygląda sprawa ze starymi figurkami? - czy zostają one wycofywane z produkcji?
Szkoda by było. Zarówno figsy jak i cały klimat moim zdaniem był o wiele lepszy od tego co prezentowane jest teraz. Może się mylę? Nie wiem.

Natomiast Warhammer 40 000 ponoć dobrze się trzyma.

Chciałbym usłyszeć od was opinie - zarówno te negatywne jak i pozytywne. I jak wy się na to zapatrujecie?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Po latach postanowiłem wrócić do tematu ale zauważyłem że system trochę się pozmieniał. Nie ogarniam tego co się teraz dzieje - ale ponoć sympatycy starszych edycji strasznie są zawiedzeni!?

co to znaczy "sympatycy starszych edycji"? Obecnie Polska scena WHFB przeżywa renesans -30, 40 osob na lokal w Warszawie co tydzień niech posłuży za mój argument ;)

Czy jeszcze ktoś gra w starsze edycje?

Ktoś pewnie tak przy piwko gra. Obecnie gramy 9th age który stał się nieoficjalną 9 edycją WHFB nie tylko w polsce ale w calej europie. http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

Jak wygląda sprawa ze starymi figurkami?

Co znaczy starymi? Starymi w sensie 1 ed - 3 ed? Czy 5ed - 6ed?

- czy zostają one wycofywane z produkcji?

nic nie jest wycofane, nadal mozesz kupić od GW orginalne nówki sztuki lub poszukać na allego używek.

Szkoda by było. Zarówno figsy jak i cały klimat moim zdaniem był o wiele lepszy od tego co prezentowane jest teraz. Może się mylę? Nie wiem.

Dlatego własnie pozozstajemy w klimacie grajac 9th age (link powyżej) :)

Natomiast Warhammer 40 000 ponoć dobrze się trzyma.

Jeszcze :)

I jak wy się na to zapatrujecie?

Bardzo dobrze (przynajmniej ja : )
Poczytaj troche informacji na temat 9th age, wybierz armie, poskładaj ją i do zobaczenia na polu bitwy! :)

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

40stka obecnie wpadła w marazm - środowisko żyje siłą inercji. Niestety sam system pod względem wydawnictwa zrobił się potwornie nudny. Wydaje się już tylko coraz większe machiny, coraz bardziej przegięte formacje i to w małym klubiku poster-boyów. Tacy Eldarzy czy Dark eldarzy to od wielu lat tkwią w tym samym martwym punkcie

ODPOWIEDZ