Misfajer latarki

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Misfajer latarki

Post autor: mlepkows »

Mam nadzieję, że nie powtarzam wałkowanej kwestii.

Sprawa wygląda tak (zdarzyło się to na DMP): gracz Skaveński rzuca na latarce misfajera, który każe mu strzelić z maksymalną siłą w losowym kierunku. So far, so good. Problem polega na tym, że nie ma miejsca na kompletnego pivota latarką tak, żeby lufa pokazywała na wylosowany kierunek (trochę można obrócić, ale nie do końca). Co teraz?
1. Olać. Strzelić w wylosowanym kierunku niezależnie od pivotu.
2. Obrócić tak, jak się da, w dobrą stronę i strzelić prosto.
3. Obrócić tak, jak się da, w dobrą stronę i strzelić pod kątem 45 stopni, mniej więcej w wylosowanym kierunku.
4. Jakoś inaczej.

Maciek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

wg. mnie 1

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

mi smierdzi dwojka..

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Pivotujesz dla wygody mierzenia. To, że nie możesz przekręcić maszyny w danym kierunku, to nie znaczy, że nie możesz w tym kierunku strzelić. Opcja numer 1.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Krassus pisze:Pivotujesz dla wygody mierzenia
kirmisherami tak. Maszyny musza sie spovotowac zeby strzelic (a przynajmniej musialy w 6 ed. teraz nie wiem czy to zdanie ciagle jest.)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Jako że latarka porusza się jak rydwan, a ten musi miec miejsce na pivot, nie może ona strzelać jeżeli nie może wykonać obrotu ;).
Problem jest czy ma strzelać w najbardziej odpowiadającym kierunku, czy ... reroll ??
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

W booku jest napisane dokładnie tak:
"In the shooting phase, a player may freely pivot a war machine to face any direction he likes before shooting."

Młody, a latarka jest bardziej rydwanem czy bardziej maszyną? ;)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Krassus pisze:W booku jest napisane dokładnie tak:
"In the shooting phase, a player may freely pivot a war machine to face any direction he likes before shooting."

Młody, a latarka jest bardziej rydwanem czy bardziej maszyną? ;)
War machine (wystawia się obie naraz), ale rusza się jak rydwan (dostaje hity za jazdę po lesie) z tym ze może maszerować.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Krassus pisze:Pivotujesz dla wygody mierzenia. To, że nie możesz przekręcić maszyny w danym kierunku, to nie znaczy, że nie możesz w tym kierunku strzelić.
Nieprawda.

A co problemu to nie mam pojęcia, ale jakby mi kazali powiedzieć to bym wybrał 1 i kazał wogóle nie pivotować.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Pingus, ale gdzie w booku jest obowiązek pivotowania maszyny przed strzałem. Już podałem cytat, że gracz może sobie dowolnie pivotować maszynę przed strzałem. Nie jest napisane, że musi to zrobić w kierunku strzału. Może brzmi to trochę nielogicznie (a co w Warhamerze jest logiczne ;) ), ale tak jest. Chyba, że przeoczyłem jakiś cytacik, to możesz go wrzucić.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Krassus pisze:W booku jest napisane dokładnie tak:
"In the shooting phase, a player may freely pivot a war machine to face any direction he likes before shooting."

Młody, a latarka jest bardziej rydwanem czy bardziej maszyną? ;)
tak mozesz sobie darmowo zpivotowac latarke i nie jest to liczone jako ruch. jednak caly czas musisz tyo zrobic ;)
Nie jest napisane, że musi to zrobić w kierunku strzału.
wwarmachinach jest... tu jest, ze mozesz obrocic w dowolnym kierunku przed strzalem... nie ma nic, ze po tym mozesz strzlic w twojej interpretacji... :P

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Hmmm, wydawało mi się, że inaczej się to interpretuje... Ok, to jednak nie miałem racji. :D
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Krassus pisze:W booku jest napisane dokładnie tak:
"In the shooting phase, a player may freely pivot a war machine to face any direction he likes before shooting."

Młody, a latarka jest bardziej rydwanem czy bardziej maszyną? ;)
tak... 'przed strzałem' można sobie dowolnie obrócić maszynkę... ale jak już strzelasz to 'musisz' obrócić maszynę w kierunku celu... odsyłam do zasad szczegółowych działa/bolca/klopy.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Błażej pisze:
Krassus pisze:W booku jest napisane dokładnie tak:
"In the shooting phase, a player may freely pivot a war machine to face any direction he likes before shooting."

Młody, a latarka jest bardziej rydwanem czy bardziej maszyną? ;)
tak... 'przed strzałem' można sobie dowolnie obrócić maszynkę... ale jak już strzelasz to 'musisz' obrócić maszynę w kierunku celu... odsyłam do zasad szczegółowych działa/bolca/klopy.
Racja, racja, już sobie sprawdziłem. Ale wracając do problemu, to mimo obowiązku pivotu w kierunku celu w tym przypadku i tak chyba bym obstawił opcję numer 1.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Krassus pisze:
Błażej pisze:
Krassus pisze:W booku jest napisane dokładnie tak:
"In the shooting phase, a player may freely pivot a war machine to face any direction he likes before shooting."

Młody, a latarka jest bardziej rydwanem czy bardziej maszyną? ;)
tak... 'przed strzałem' można sobie dowolnie obrócić maszynkę... ale jak już strzelasz to 'musisz' obrócić maszynę w kierunku celu... odsyłam do zasad szczegółowych działa/bolca/klopy.
Racja, racja, już sobie sprawdziłem. Ale wracając do problemu, to mimo obowiązku pivotu w kierunku celu w tym przypadku i tak chyba bym obstawił opcję numer 1.
ja tez. Uwazam, ze pivoty dotycza voluntarily shooting ;) czyli przy misfire on wystrzeliwywuje w ta w ktora musi ;)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Shino pisze:tak mozesz sobie darmowo zpivotowac latarke i nie jest to liczone jako ruch. jednak caly czas musisz tyo zrobic ;)
czyli mozna sobie chamsko wydluzyc zasieg wystawiajac latarke bokiem na 12"? :wink: :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Tak samo jak możesz to zrobić z każdym rydwanem.


Z tym że musisz liczyć sie z możliwością oberwania po zębach * ;)







* Jak trafisz na mniej wyluzowanego przeciwnika. A tak poza tym to zagrywka uważana za nie fair.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Gobos pisze:
Shino pisze:tak mozesz sobie darmowo zpivotowac latarke i nie jest to liczone jako ruch. jednak caly czas musisz tyo zrobic ;)
czyli mozna sobie chamsko wydluzyc zasieg wystawiajac latarke bokiem na 12"? :wink: :D
Można.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Christos pisze:Tak samo jak możesz to zrobić z każdym rydwanem.


Z tym że musisz liczyć sie z możliwością oberwania po zębach * ;)



* Jak trafisz na mniej wyluzowanego przeciwnika. A tak poza tym to zagrywka uważana za nie fair.
ja bym bil :lol2:
co za glupota...
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

To chyba o mnie chodzi z tą latarką :(
Z tego co pamiętam zagraliśmy 2 opcję, IMO słuszną, tak też zasądził Tigerius, bo jego się o to pytaliśmy, nie będąc do końca pewni. Może równie słuszny byłby reroll, tyle, że latarka była tak ustawiona, że jej pole rażenia było do przodu nie mogła się za bardzo spivotować na boki, bo przeszkadzały jej dwa kloce Clanratów, po obu jej stronach. W związku z czym reroll by nie wiele zmienił, a moglibyśmy tak przerzucać do skutku, aż wypadł by kierunek, w którym mogłaby strzelać.
Pozdro
Obrazek

ODPOWIEDZ