zmiany w zaliczaniu turniejów

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

zmiany w zaliczaniu turniejów

Post autor: Laik »

Sa 2 sprawy:
1. Ograniczenie na ligi lokalne - obecnie do rankingu liczy się tylko jedna a w sumie nie ma powodu żeby były traktowane inaczej niż zwykle lokale
2. Mastery drużynowe - mamy je 3 w sezonie a liczy się tylko 1 - proponuje zwiększyć ten limit do 2.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ponieważ są to archaizmy taka zmiana bardzo się przyda na plus, tym bardziej że środowisko się kurczy i zarówno 3 turnieje drużynowe turniejowe jak i ligi lokalne wpływają korzystnie na rozwój naszego umierającego środowiska.

1. Tak
2. Tak

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Zgadzam się, że frekwencja na turniejach szczególnie w 2 części roku spada bo dużo ludzi ma już wystarczającą ilość turniejów zaliczonych i maja mniejszą motywację jeździć, stąd:

1. TAK
2. TAK

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 459
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Też jestem na tak w obydwu przypadkach.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

tak/tak
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Rozumiem, że to zmiany na rok przyszły? W pierwszym poście jest zero informacji na ten temat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To już jest głosowanie?
Tak po przemyśleniu, drużynówki są w Łodzi i Krakowie + DMP. Nigdy tam nie było problemu z frekwencją.
Za to single są w Poznaniu/Wrocławiu/Szczyrku/Gorzowie/Lublinie.
IMO na drużynówki ludzie i tak pojadą, bo mają korzystne lokalizacje.
A potem na single pojedzie mniej graczy, bo przecież mają już punkty z drużynówek.

Co do lig to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

nie ma co formalizować jak się większość wypowie na tak tak czy nie nie to tak będzie, wg mnie to powinno być na rok przyszły jako, że prawo nie powinno działać wstecz

odnośnie osobnych rankingów ja tam nie mam obiekcji jeśli jest problem, ja tam go nie widzę, można zrobić 2 rankingi singlowy i drużynowy ale jest kilka ale:

Drużyny się zmieniają w większości, zarówno nazwy jak i składy to jak to będzie?
Kto będzie odwalał robotę rankingową po krzyczeć jest łatwo :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To jeszcze nie jest głosowanie oczywiście, napisałem żebyśmy poznali swoje zdanie.

@Kalesoner
to tez jest temat otwarty - myślę że można to ująć w głosowaniu

Co do frekwencji single/druzynowki - myślę że single nie stracą a druzynowki mogą zyskać.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Drużynówki nie zyskają, bo i tak mają już bardzo dużą frekwencję.
A single stracą, bo po co jechać na singla, jak mam już dużo punktów z dwóch drużynówek.
Singli jest 6, drużynówek 2 i 1 parówka. Dlaczego mamy uwzględniać wszystkie turnieje drużynowe i tylko jednego singla?
Chyba, że wszyscy zaczną robić drużynówki i będzie 2 single i 6 drużynówek, tylko czy tego chcemy?
Oczywiście wiem, że można mieć 4 single w rankingu, ale znacznie łatwiej zdobyć punkty na drużynówce.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Druzynowek jest 3, trochę słabo że liczy się 1/3.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Laik pisze:To jeszcze nie jest głosowanie oczywiście, napisałem żebyśmy poznali swoje zdanie.

@Kalesoner
to tez jest temat otwarty - myślę że można to ująć w głosowaniu

Co do frekwencji single/druzynowki - myślę że single nie stracą a druzynowki mogą zyskać.
Uważam, że takie kwestie jak pelna treść głosowania powinny zostać ustalone przed glosowaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ja bym zostawił kwestie tych 3 drużynówek na osobną dyskusje.

rozumiem że co do kwesti lig jesteśmy wszyscy zgodni ?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Regulamin Ligi pisze:7.3 Do rankingu liczy się dziesięć najlepszych wyników z turniejów lub z lig lokalnych danego gracza, przy czym maksymalnie cztery wyniki z turniejów klasy master oraz maksymalnie jeden wynik z ligi lokalnej.
Nie widzę w regulaminie zapisu, o max 1 turnieju drużynowym. Na stronie ligi mam Kraków i DMP po ponad 200 punktów, więc sam algorytm też tego nie robi.

Możliwe, że przeoczyłem. Jak ktoś jest w stanie znaleźć ten zapis, to proszę o przytoczenie, jeśli nie, to chyba nie ma czego głosować.


Co do lig lokalnych, to z tego co pamiętam w 2014 był z tym jakiś problem, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć jaki. Na razie uważam, że można to liczyć jak zwykłego lokala.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Dmś?
Obrazek

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

1.Tak
2.Nie

Moim zdaniem Ranking powinien zostać podzielony na Singlowy i Klubowy, Underdogsi zdominowali scenę na wszeczasy i chwała im za to, ale nie powinni mieć z tego aż takich plusów i dominować Ranking Ogólnopolskiej Ligi za wygrane drużynówki.
Jeśli chcemy tworzyć i budować środowisko powinniśmy rozdzielić ten ranking, patrze sam na siebie i Indywidualny wynik już mnie zupełnie nie interesuje, natomiast drużynowo chętnie powalczę puki starczy mi Skilla i chłopaki będą chcieli ze mną jeździć.
Natomiast wyjazdy na Singlowe Mastery powoli tracą sens jeżeli Klub typu Underdogs zdominują Mastery Drużynowe, 3 x 300 i wysoki Singiel wystarczy na top 5 ligi :D. Mnie osobiście to demotywuje ale patrzę szeżej i uważam że zdemotywuje to większość środowiska.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zamykam temat głosowania do czasu zakończenia dyskusji o zmianach i sformułowania poprawnej i pełnej treści przedmiotu głosowania.
Obrazek

Zablokowany