demon w domku :)

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

demon w domku :)

Post autor: thurion »

czy demon prince, exalted deamon moze wlatywac/ wchodzic do domku? mi sie wydaje ze powinien moc, skoro jest na ogrzej podstawce, to jest infantry, a skoro furie moga wlatywac to on tez powinien IMO moc...

co wy na to?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Jeśli ogry mogą wejść to on też, choć wydaje mi się że powinien to zrobić na piechotę a nie lotem :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

demon ma niektore zasadsy monstera. W tym, na pewno te co do poruszania. Wiec nie bylbym taki pewien czy moze wlatywac do domkow :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:demon ma niektore zasadsy monstera. W tym, na pewno te co do poruszania. Wiec nie bylbym taki pewien czy moze wlatywac do domkow :)
nie byl bys taki pewny czy nie moze? bo to jest roznica.. a jak nie moze wlatywac to czy moze wchodzic :) ?

pojedynczy ogr tez nie jest skirmisherem z tego co mi wiadomo... a do domku wejsc moze ;)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a to nie tak że duże demony są monsterami a te maluteńkie (prince exalted) są zwykłymi ogropodobnolataczami ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Primo nie ma zneczenia czy wlatywac czty wchodzxic bo jedno i drguie mozna.

secundo. Ogr monsterem nie jest. Natomiast demon ma jasno napisane w rb, ze ma niektore zasady monsterow. Ocywiscie nie wyjasnili, ktore zasady monsterow tak wiec nie jestem przekonany co do tego, ze moze jak i nie moze. Przemyslke i dopiero wtedy powiem jakie jest moje zdanie :)

@jasiu w rb jest o pricie... a exalted jest w takim samym rozmiarze :)

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Moze wchodzic do domku jak i wlatywac. Poruszanie nic do tego nie ma, jest jednostka piechoty.

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

skoro nawet kowadło go nie traktuje jak latacza to czemu domek miałby robić problemy :wink:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

po szybkim przemysleniu imo nie moze. popdobnie jak Slann :)
jest jednostka piechoty.
nie jest. Jest to napisane na poczatku rb
skoro nawet kowadło go nie traktuje jak latacza to czemu domek miałby robić problemy Wink
a co ma kowadlo do lataczy? Oo

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

demn jest piechotą, tak jak i ogry, wiec moze zarówno wchodzic jak i wlatywać.

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

po szybkim przemysleniu imo nie moze. popdobnie jak Slann
Ty sie po prostu lubisz klocic na forum :D
1. Ma US3, ma podstawke 40x40, fruwa - Demon Prince
2. Ma US3, ma podstawke 40x40 - ogr
3. Ma US1, ma podstawke 25x25, fruwa - furia
4. Ma US1, ma podstawke 25x25 - ork
Uscislic to mozecie jak chcecie, ale dobrze wiesz ze Demon Prince/Exalted Demon to taki fruwajacy ogr, czyli piechota tak samo jak furia. Bloodthrister, Slann itp. to juz zupelnie co innego.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

strona bodajze 13(ew. w przedziale miedyz 8 a 13 nie pamietam :/ ). Co tam masz napisane?

tam nie ma nic do uscislenia ale jest, ze some characters such as mighty deamon of chaos foolowes [some] rules for monsters.

some doszlo w erracie. Nadal jednak chodzi o zasady ruchu dla demona wiec do domku wejsc nie moze.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze: Nadal jednak chodzi o zasady ruchu dla demona wiec do domku wejsc nie moze.
wg ciebie, wg wszyskich innych moze ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

lecz ja jako jedyny napisalem czemu mialby byc monsterem :) czekam na wasza odpowiedz na ten cytat ktory podalem ;)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:lecz ja jako jedyny napisalem czemu mialby byc monsterem :) czekam na wasza odpowiedz na ten cytat ktory podalem ;)
a wymien mi konkretnie ktoras z tych 'some' zasad? a jesli chodzi konretnie o ruch demona to powiedz mi czy ruch na piechote demona rozni sie od ruchu pojedynczego ogra? a ruch latajacy demona rozni sie od furii

slanna zostaw w spokoju bo to zupelnie inna bajka... tutaj nawet nie ma o czym dyskutowac bo jest na podstawce 50x50 czyli monsterowej, analogia do slanna to tak jakbys ogra porownywal do shagotta...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

niestety ruleswise slann i demon maja dokladnie te same zasady ruchu :) jeden i drugi ma "some rules for the monsters" tak wiec skoro jeden nie moze wejsc do domku to drugi tez nie. jesli jeden moze to i drugi moze.

Jak dla mnie te some rules of monsters to wszystkie nie koligujace z zasadami characyterow. tak wiec oprocz dolaczania do oddzialow w zasadzie wszystko co dotyczy monsterow :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:niestety ruleswise slann i demon maja dokladnie te same zasady ruchu :) jeden i drugi ma "some rules for the monsters" tak wiec skoro jeden nie moze wejsc do domku to drugi tez nie. jesli jeden moze to i drugi moze.

Jak dla mnie te some rules of monsters to wszystkie nie koligujace z zasadami characyterow. tak wiec oprocz dolaczania do oddzialow w zasadzie wszystko co dotyczy monsterow :)
a dla mnie jakis zapisek 'some' rules for monsters bez konretnych odniesien to fluffowe pierdzenie... slann to large target na monsterowej podstawce, jezeli nie widisz roznicy to gratuluje ;)

edit:
bede wdzieczny jak poruszysz ten temat na LS, z linkiem do tego tematu


pzdr

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

shino:

pokaż mi gdzie w sekcji ruch jest zasada "zakaz wchodzenia monsterów do domku"?

To nie zasady ruchu zabraniaja mu do domków wchodzić, ale specjalne zasady domków.

Chciałbym tez zauwazyć, że mamy sobie zasady ogólne, które mówią że demon jest piechota, oraz zasadę specjalną "podlega niektórym zasadom potworów". Na przykład takim jak ograniczone pole widzenia, co jest jasno zapisane. Wszędzie gdzie nie ma konkretnego zapisu używamy zasady ogólnej. A jako że nie ma zasady szczegółowej "zakaz wchodzenia do domków", to demon spokojnie do domku sobie wchodzi.

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

Jasne, logiczne.
ja np widzę różnice pomiędzy podstawkami 40 a 50, poza tym można by powiedzieć że furia też podlega nie którym zasadom skirmishu a skirmish nie którym zasadom furii, nikt nie sprecyzował którym, więc nie precyzuj na czuja.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

thurion pisze:
Shino pisze:niestety ruleswise slann i demon maja dokladnie te same zasady ruchu :) jeden i drugi ma "some rules for the monsters" tak wiec skoro jeden nie moze wejsc do domku to drugi tez nie. jesli jeden moze to i drugi moze.

Jak dla mnie te some rules of monsters to wszystkie nie koligujace z zasadami characyterow. tak wiec oprocz dolaczania do oddzialow w zasadzie wszystko co dotyczy monsterow :)
a dla mnie jakis zapisek 'some' rules for monsters bez konretnych odniesien to fluffowe pierdzenie... slann to large target na monsterowej podstawce, jezeli nie widisz roznicy to gratuluje ;)

edit:
bede wdzieczny jak poruszysz ten temat na LS, z linkiem do tego tematu


pzdr
idac twoim tokiem myslenia. Slann to character a nie monster... moze co najwqyzej "follow some rules for monsters" czyli w sumie takie puste zdanie. Slann jest piechota... ;)

ODPOWIEDZ