Made by Zgryd

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Made by Zgryd

Post autor: Zgryd »

Oto moje nowe prace, zachęcam do oceniania i krytykowania.

Chaplain

Dark Angel Company Master

Pozdrawiam Zgryd

Awatar użytkownika
Alvares
Mudżahedin
Posty: 216

Post autor: Alvares »

Łądnie, czysto, schludnie, ale fioletowe szmaty w tym drugim wydają się jakoś tak mało wyciągnięte.
Przy tym jeszcze zbroja jest jakaś taka monotonna, aczkolwiek ze strony technicznej jest bardzo fajna.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ładne prace.

Chaplain - na plus: czaszka, scroll/papirus, złote elementy.

Najbardziej brakuje mi większego wyciągnięcia pancerza na krawędziach. Proponowałbym odważniej do tego podejść i zaakcentować parę detali, nie będzie wcale za szaro, chyba że miało być tak ciemno ;)

Podstawka schludna, czysta, ale bez szaleństw :) Dobre, stonowane kolory, nic się nie gryzie i nie odbiega od reszty modelu :)

Company Master - tu proponowałbym zdecydowanie więcej rozjaśnień, np. na broni, na fioletach (sznurki na sztandarze trochę się z tym kolorem zlewają), a także z tyłu na pancerzu, choć może na zdjęciach tego tak nie widać. Również złotym elementom proponowałbym dodać więcej cienia, np. washa z brązu, a potem wyciągnięcia krawędzi, dzięki czemu nabiorą trójwymiarowości :) Podoba mi się za to szata, bardzo ładny, pastelowy kolor wyszedł, przez co świetnie się to prezentuje. Podstawka - podobnie, jak w przypadku Chaplaina - prosta, ale schludna :)

Życzę Ci, żeby te figurki się dobrze sprzedały :)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Powrót do gry po zdecydowanie za długiej przerwie...

Po pierwsze bardzo dziękuję nielicznym komentującym za konstruktywne uwagi.

Po drugie zapraszam do oceniania nowych prac

Empire Captain / Mordheim Captain

Gamesday Ork and Goblin

Pozdrawiam Zgryd

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

O, coś nowego ;)

Dobra (zaciera ręce), do roboty:

Empire Captain - dobry dobór kolorów, nie gryzą się ze sobą, a grają. O ile od przodu nie mam się do czego za bardzo przyczepić, o tyle z tyłu na samym dole płaszcza widzę "plamki" białego koloru. Trochę niekonsekwencji chyba z malowaniem przy tym modelu, bo twarz jest ładnie wycieniowana, a błękitny pasek jest po prostu niestaranny :) Naprawdę. Tarcza, zbroja, płaszcz, pozostałe detale, wszystko ładnie i czysto pomalowane, a ten jeden element trochę odstaje, zarówno jaskrawością, jak i jakością wykonania ;)

Podoba mi się ten skórzany kapelusz, twarz właśnie i tarcza. Podstawka jest niezbyt bogata, ale widzę tam w sumie tylko bruk, więc może być ;)

Technicznie - bardzo ładna praca, kolory stonowane i subtelne. Ten pasek jedynie bym poprawił ;)

Ork - orków to ja lubię bardzo, więc wszystko co zielone, muszę obejrzeć :) Bardzo mi się podoba skóra =D>, ten odcień pasuje do tego typu modeli. Jeśli chodzi o resztę, to jak na mój gust, nie wszystkie kolory grają ze sobą, a na pewno jasny kolor futra mi nie odpowiada, żółte opaski, jak również rzemień (?) na mieczu w odcieniach czerwieni. Kości i kły też trochę blade. Zdecydowanie wolę osobiście "skórzane" i wojenne kolory u tej rasy, ale technicznie figurka jest ładnie wykonana. Czerwone oko jest jak najbardziej na miejscu, reszta detali też jest OK. Tarcza trochę za mało poobijana, ale ciekawa, wygląda jak jakaś stalowa płyta oderwana od czegoś, jakiś taki kolor ma... ;) No i tutaj podstawka mogłaby być bardziej urozmaicona :) Ten model ma trochę mniej różnych detali od tego imperialnego, więc można by było "przykryć" to malowaniem :)

W ogóle gdybym miał porównać obydwa modele, to kapitan z Imperium wyszedł o wiele lepiej pod każdym względem od orka :) Ale i tak obie prace miło było obejrzeć i ocenić, bo są ładne :)

I tyle.

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Jedyne ale moge mieć do:
U kapitana goła podstawka, wiem bruk ale oś jeszcze by się przydało :P
U orka uboga tarcza na plecach, można by ją jakoś podpicować :) Więcej cieni, trochu jakiejś rdzy czy coś w tym guście ;) Reszta bardzo fajna.

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Dziękuję przychylnym krytykom i spieszę z odpowiedzią.
Na początku przyznaje się, że podstawki zdecydowanie psują oba modele, w przyszłości będę musiał bardziej o nie zadbać; daje tu o sobie znać brak kreatywności.
Co do tego paska na płaszczu tu muszę go wziąć w obronę, uważam, że ożywia dość smutny tył modelu i technicznie i odstaje od reszty, niemniej możliwe, że na zdjęciu są pewne przekłamania, chociażby co do intensywności barw.
Co zaś tyczy się orka, rozumiem, że dobór kolorów może nie trafiać do wszystkich, niemniej wielu osobom taka słodycz się podoba. Osobiście klimat o, którym wspomina Sławol, uważam za bardziej adekwatny do modeli z 40000.
Jeszcze została kwestia tarczy, która mogła być bogatsza, a z obawy o zbytnie skupianie uwagi na niej, wolałem zostawić ją w spokoju, teraz widzę że niesłusznie.

Pozdrawiam Zgryd

kubik290
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: kubik290 »

powiem tylko jedno... ty to masz talent! ja sam zbieram z WH 40,000 space marines(prawie takie same, chaplain moze byc uzyty do SM, zbroje te same tylko inne kolory i inne znaczki) ale to co ty zmajstrowales to cudenko!

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Hallo!
Dawno nic nie wrzucałem, z braku czasu i rozlazłości głównie, lecz nie leżałem jedynie brzuchem do góry, i zacząłem parę prac. Zamieszczam zbiorcze zdjęcie, może mnie to trochę zmotywuje.
Obrazek
Pozdrawiam Zgryd
Nie przyszedłem dawać manny z nieba...

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Widzę, że od ostatniej aktualizacji sporo czasu upłynęło. Jako, że ostatnio mam więcej czasu, liczę na to, że będę w stanie publikować przynajmniej jedną pracę tygodniowo.
A oto modele:
Chaos lord
Obrazek
http://www.coolminiornot.com/233923
Imperial guard Sergeant
Obrazek
http://www.coolminiornot.com/233924
Imperial Guard Commissar
Obrazek
http://www.coolminiornot.com/233925

Wszystkie komentarze bardzo mile widziane, szczególnie te na CMON.

Pozdrawiam
Zgryd

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

co taki niebieski ten komisarz ?


a sierżant super bo widziałem go na żywo

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

prace zdecydowanie na "+" :)
Dla mnie najlepszy chaos lord, ale wszystkie trzymają dobry poziom

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

co taki niebieski ten komisarz ?
ORMO! :)

Chaos lord ładny, ta zieleń dobrze gra ze złotym.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Chaos lord istotnie najlepszy :) Technicznie i kolorystycznie goruje nad pozostala 2 ;)

p.s-popracuj nad podstawkami bo teraz imho sa nudne i plaskie :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ