Jak rozwalic czolg imperium

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Zajcew88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa

Jak rozwalic czolg imperium

Post autor: Zajcew88 »

Witam mam pytanko ja rozwalic ten czolg HE jakimis czarami czy jak bo niemam pojecia jak go rozwalic

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a więc tak na mneij niż 2k zostają bolce bo czarami nie pozwola ci go zdjać (spirit of the fordge) a na 2k+ arcy z Book of Hoeth jak wylosuje ten czar to zamiecie jeden czołg na turę nie mówiąc o teclisie który wsysa czołgi

więc albo bolce albo arcy fajni moga być też SM od boku mogli by dać rady ;) pod warunkiem ze nie sa szarżowani a już SM z jednego boku i WL z drugiego to mióg czołg powinien zejsc w 2 tury

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

o ile oni sie nie odbiją, widziałem co czołg potrafi zrobić dla 2 drzewców kiedy ci szarżowali na niego, istna masakra

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Proponuje Star dragon i lord z star lanca... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Zajcew88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zajcew88 »

spirit of the fordge jaka to magia i co jeszcze moge zrobic aby go zniszczyc co bede wystawial lorda na smoku ktory dostanie salwe z armat i bedzie po smoku i lordzie ?

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

To jest 6 czar z etalu.
CO do armat. Nie możesz nie wystawiać smoka tylko dlatego że on ma armaty... przy odrobini ogrania nauczysz się tak kluczyc miedzy laskami żeby tak nie strzelał. No i jest jeszcze opcja żeby mu te armaty rozdymac np bolcami...
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Zajcew88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zajcew88 »

ale to lepiej wystawiac lorda na smoku czy mag ?

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

najpierw czołg trzeba spowolnić, generalnie jak mu się wbije 3 woundy to czołg już praktycznie się nie rusza - maks 1-3 punkty pary będzie przeciwnik brał, a jak już więcej będzie miał to czołg można zostawić na koniec do rozwalenia ;). Na imperium dobre wystawienie to połowa sukcesu, reszta to myślenie, dobre rzuty, szczęście ;).
A armaty - jedna dobrze zrobiona panika/terror/coś podobnego i nawet ładnie się sypać mogą (założyłem tu sytuację gdy przynajmniej 2 armaty są obok siebie, np na górce), generalnie trzeba też tu dobrze pomyśleć - tak ustawić orła żeby mu się nie opłacało do niego strzelać, szarżować itp, ale tak żebyś mógł wbić się potem w armatę ;)

Zajcew88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zajcew88 »

A mam pytanie jakiej magii uzywac na imperium bo elficka jest slaba w offensie i zabardzo duzych szkod mu nie robie :(

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Metal, Metal, Metal :)
najlepszy lore na Imperium (głownei czary 1,4,6) - tuz za nim jest wlasnie High Magic - drain magic na jego magów, 2d6s4, Flames na duze klocki piechoty, a Ward i Stubborn to moze sie przydac zawsze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Asassello pisze:Metal, Metal, Metal :)
najlepszy lore na Imperium
8) wiadomo stal do stali i wszytko pasuje 8)
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie wydaje mi się aby 6 z metalu była dobrym czarem na czołg. W RB jest napisane, że czar obejmuje swym działaniem 2k6 modeli, a nie że zadaje 2k6 hitów. To spoora różnica :)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2007, o 17:24 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

czołg dostaje 3/4 x z bolca i na złomowisko jest,niemożna dopuscić aby doszedł do walki.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Andrzej pisze:Nie wydaje mi się aby 6 z metalu była dobrym czarem na czołg. W RB jest napisane, że czar obejmuje swym działaniem 2k6 modeli, a nie że zadaje 2k6 hitów. To spoora różnica :)
A w erracie wydanej przez GW (dostepnej na ich stronie) zmieniono te "2k6 modeli" na "2k6 trafien" - wiec czol po dostaniu z kuzni jest ważywkiem - 2k6 hitów z S7 noAS wystarcza by nie ruszył sie juz od konca biwy :)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeśli tak to sorry. Nie wiedziałem o tej erracie, bo gdyby nie to, to czar nr. 6 jest taki sam jak 1 :)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ehh niestety ta 6 z metalu boli i to bardzo czolg i kawe, (ale wasza kawe tez boli :P), ale na pocieszenie mamy scrolle, duzą ilość DD fajny rydwan i wiele innych ;) no i armatki ktore masakruja magów :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

hehe.. naszej kawy kuznia nie boli ;-)
bo kto teraz wystawia SH :)
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ale charioty troche boli,a mam pytanie co do kuzni z metalu jak rzucam kuznie na WL to to bierzesie pod uwage asv ten na strzelanie czy ten w walce???

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

tedzio pisze:ale charioty troche boli,a mam pytanie co do kuzni z metalu jak rzucam kuznie na WL to to bierzesie pod uwage asv ten na strzelanie czy ten w walce???
ten od strzelania - pociski, itp. w fazie magii rozpatruje sie tak samo jak strzelanie.
z tego samego powodu Quesci bretonscy maja AS 2+ przy magii (->kuzni).. a w walce juz 3+.
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

boze no i jak tutaj sie nie poplakac. Najpierw w 1 turze walisz 4xbolce. Potem magia go z 1 lub 6 z metalu a na koniec stardragon i po klopocie. No moze jakies 7wl z boku. Wkoncu to tez sila 6 wiec nei taka mala.

ODPOWIEDZ