Jak zrobić chodnik na podstawkach figurek ?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Jak zrobić chodnik na podstawkach figurek ?

Post autor: Karli »

Jak w temacie. Interesuje mnie zrobienie całej imperialnej armii maszerującej przez miasto, wiec na podstawkach będzie głównie kostka brukowa. Jak myslicie, dobrze to bedzie wygladac ? Jak najlepiej (i w miare latwo) uzyskac chodniczek na podstawkach ?? Narazie proboje z kartonu (kilka warstw kartonika z pudelek gw, sklejonych ze soba).

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Masą modelarską, np. magic sculpem.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

wyciąć w styrodurze - latwiejsze w obrobce niz karton :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A jak zrobic w tym styrodurze warstwe cieniutka na 1 mm ?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tektura za miękka jest.
Styrodur do podstawek - odpada.

PCV?
Albo wyrzeźbić z masy modelarskiej.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

karlee pisze:A jak zrobic w tym styrodurze warstwe cieniutka na 1 mm ?
co prawda bruku w tym nie robiłem, ale wyobrazam to sobie mniej-wiecej tak:
-wycinasz prostopadłoscian o podstawie 20x20
-potem go tniesz na plasterki ok 1 mm - powinno sie to udac - przed chwila sprawdzałem - wyszedł mi plasterek troszke cienszy od milimetra
-nastepnie trzeba uzyskac fakture bruku - tu powinny zadziałac drobne naciecia lub wgiecenia

niestety jest przy tym sporo roboty - dokladne cięcie a potem modelowanie tego jest cieżkie.

@Skavenblight, czemu sturodur na podstawki sie nie nadaje? spora czesc moich HE jest juz na takich podstawkach - co prawde musiałem figurki pinowac (przez caly styrodur), bo klejenie czegokolwiek do styroduru moze okazac sie nietrwale, ale za to wyglada to bardzo ladnie ( - w wiekszosci sa to skałki).

PCW IMO za twarde, no chyba ze ot nie jest problemem, ale wtedy rownie dobrze mozna rzeźbić bruk w oryginalnych podsatwkach ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Ja robie z GSu.

Awatar użytkownika
skejwen
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Lublin

Post autor: skejwen »

gs/poxilina/polistyren/plyty cd (opakowania tez)/gruby karton

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Ja ciąłem papier ścierny na małe kostki, ale to zbyt żmudna robota:
Obrazek
IMO najprościej i najefektywniej: kupujesz http://www.jadarhobby.waw.pl/diorama-35 ... fe2b195204 tniesz na kawałki i przyklejasz na podstawkach.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Najlepiej jakiś plastikowy gotowiec, jak Schtrasny zaproponował.

Jeśli nie - masa rzeźbiarska (polecam Magic Sculp z domieszką Zielonego) i jazda. Fajna zabawa, o wiele mniej frustrująca niż dłubanie czegoś na figurce.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Asassello pisze: @Skavenblight, czemu sturodur na podstawki sie nie nadaje? spora czesc moich HE jest juz na takich podstawkach - co prawde musiałem figurki pinowac (przez caly styrodur), bo klejenie czegokolwiek do styroduru moze okazac sie nietrwale, ale za to wyglada to bardzo ladnie ( - w wiekszosci sa to skałki).
No właśnie dlatego, że nie bardzo daję wiarę w to, że CHODNIK dałoby radę zrobić. Skałki ok, ale chodnik?

Asassello pisze:PCW IMO za twarde, no chyba ze ot nie jest problemem, ale wtedy rownie dobrze mozna rzeźbić bruk w oryginalnych podsatwkach ;-)
Czemu za twarde? To najcieńsze daje radę pociąć nożyczkami :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A czy ktos z was ciął już tego typu plastikowa kostke brukowa ? Czy nie bedzie tak ze wytne z tego kawalek 20x20, i na krawedziach będzie widac ze to jest wycięte z całości ? Mi sie wydaje ze trzeba by bylo wtedy zalepiać te "szczelinki" powstale po przecietej na pol kostce zalepiac gs'em. A to duuuzo roboty jak na cala armie...

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Zapewne masz rację.
Niestety, tak by trzeba było zrobić.
Ale łatwiej Ci będzie, gdy użyjesz podstawek 20x80. :D

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Jeżeli masz jakiegoś znajomego, który bawi się kauczukami silikonowymi i żywicami, jednym słowem bawi się w odlewanie, można by rozważyć wyrzeźbienie w gs-ie kilku wzorów podstawek, a następnie zrobienie z tego formy i odlanie w dowolnej ilości - metoda byłaby chyba najszybsza i najefektywniejsza (zwłaszcza, że pewnie sporo tych podstawek potrzebujesz i IMO rzeźbienie każdej osobno to niesamowicie czasochłonny projekt).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Poszukaj tapety - zdarzają się tłoczone w "bąbelkowy wzór", mogący imitować nawierzchnię z owalnych, nieregularnych kamieni - sam widywałem takie (nawierzchnie) w różnych polskich dziurach jeszcze kilka lat temu. Możesz za grosze zrobić wozostradę od Wissenlandu do Erengradu. :wink:
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Majster-Bieda
Pseudoklimaciarz
Posty: 24
Lokalizacja: Gdynia- chaos

Post autor: Majster-Bieda »

ja widziałem kiedys w sklepie z akcesoriami do kolejek (elektrycznych) takie maty kture imitowały chodnik ,dachówki itp
koszt około 10zl a wystarczy na całą armie

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Można robić z masy modelarskiej -ale nie warto chyba GS tylko Chematic.
Bo chematic kosztuje 10zł, jest trochę gorszy do modelowania ale do takiego chodniczka/bruku wystarczy i fajnie wychodzi tym dosyć. Poprostu dajesz to na całą podstawkę i wycinasz nożykiem tak żeby była przerwa między płytkami chodnikowymi.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Wlasnie probowalem z chematicu. Wychodzi badziewnie. Tzn. strasznie jest to pracochlonne a efekty nie sa powalajace. Duzo lepiej wyszlo mi z kartonika. Problem jedynie powstal, gdyz skleilem ze soba kilka warstw cienkiego kartonika GW od boxa figurek, i podczas ciecia nozykiem to sie dosyc czesto warstwy odklejaly, ale to chyba tylko wina kiepskiego sklejenia. Skleilem teraz pudelko po ryzu z pudelkiem po kaszy, i dalem wiecej kleju. Jutro, gdy wyschnie zobaczymy jakie rezultaty...

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

[quote="karlee"]Wlasnie probowalem z chematicu. Wychodzi badziewnie. Tzn. strasznie jest to pracochlonne a efekty nie sa powalajace. Duzo lepiej wyszlo mi z kartonika. Problem jedynie powstal, gdyz skleilem ze soba kilka warstw cienkiego kartonika GW od boxa figurek, i podczas ciecia nozykiem to sie dosyc czesto warstwy odklejaly, ale to chyba tylko wina kiepskiego sklejenia. Skleilem teraz pudelko po ryzu z pudelkiem po kaszy, i dalem wiecej kleju. Jutro, gdy wyschnie zobaczymy jakie rezultaty...[/quote

Poszukaj lub kup grubszego kartonika. Wowczas nie bedziesz musial nic kleic.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja bede pod wielkim wrazeniem jak ktos wyrzezbi w jakiejs masie bruk na podstawki dla całkej armii imperium - conajmniej kilkadziesiat modeli.

mozna kombinowac z kartonem.. ale nie robic kazdej postawki osobno, tylko masowo - robic bruk na całej dostepnej powiezchni a potem ciac na kwadraty 20x20 mm (czy jakie tam sa potrzebne wymiary)

dobry moze byc tez blok techniczny :)


pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ