PMotM-10 ....saurus scar-veteran BSB na coldłonie

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

PMotM-10 ....saurus scar-veteran BSB na coldłonie

Post autor: Mapet »

nowy ulepek
dla tych co nie byli na masterze w Bydgoszczy :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam i czekam na uwagi
Krzysztof Adamczyk
Ostatnio zmieniony 17 mar 2008, o 14:22 przez Mapet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jednym słowem - REWELKA, miałem to szczęście widzieć na żywo. Jak nie lubię tej armii pod każdym względem, tak Twoje modele właśnie ze względu na konwersje i malowanie sprawiają, iż patrzę na nią przychylniej :)

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Łoooo :) Zawsze mówiłem że te Coldone z gejzona mają potencjał, a Ty go w pełni wykorzystujesz. Na pewno lepiej wygląda na nim potężny, niezniszczalny i zabójczy saurus niż jakiś wychudzony elf :P Ciekawe wykorzystanie łba saurusa z Ved ;) Bardzo mi się podoba Twój styl, tak trzymaj i nie zmieniaj go! Oczekuję na kolorową wersję ;)

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Phoenix »

A moim zdaniem stylistyka Cold One-a z gamezona wogóle nie pasuje do Lizardmenów. Jakkolwiek nie są one szpanerskie i superanckie to dobrze wyglądają tylko pod DE lub ewentualnie chaosem.. Ale to moje zdanie. Poza tym reszta fajna. Czy ten "wąż" zawinięty na sztandarze w zamierzeniu ma być żywy? Czy może elementem stałym sztandaru ?

Awatar użytkownika
Megi
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Ja również podpisuje sie pod zdaniem Phoenixa, wszystie te łańcuchy i mroczny pancerz mają sie nijak do "azteckiego" klimatu lizardmenów. Nie mówiac o tym, że gryzą się z utrzymanym w klimacie sztandarem.

Awatar użytkownika
Gruby
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Gruby »

bardzo fajny i czekam na farby [chyba że jest on już tak pomalowany :lol2: ]

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

wlasnie ze cold one tu pasuje i to duzo bardziej niz do de bo pod elfa jest za wielki. zbroja na lbie cold one przypomina chelmy temple guardow i jak najbardziej pasuje do lizakow ogolnie model full wypasik jedyny element jaki mi sie nie podoba, a raczej nie pasuje to te dwie maczugi zwisajace z tylu siodla. Podsumowojac Rewelka!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
k.a.r.p
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/Olsztyn

Post autor: k.a.r.p »

Ja myślę, że świetnie te Coldone'y pasują do lizaków, na pewno lepiej niż te GW, które według mnie są żałosne. Konwersja super, z resztą jak każda konwersja Krzysia. O malowanie się nie boję, bo wiem że będzie tak jak zawsze czyli super, jedynym mankamentem może być to kiedy zostanie pomalowany :D
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

jeśli chodzi o uwagi co do coldłona z gamezona... to moim zdaniem(pomijając fakt że jest to jedyna dostępna alternatywa na rynku) jest to dość pozytywny "zastępca" dla słabych coldłonów proponowanych przez GW (słabe to stare coldłony... bo o porażkowych do lustrii już nie wspomnę)
przede wszystkim ten coldłon jest duży i silny...lubię jak od figurek emanuje power... pancerz będzie złoty i to znacznie zmienia jego dark elvencki charakter... wąż ma być rzeźbą a nie żywym stworzeniem (przynajmniej taki był wstępny pomysł)... jeśli chodzi o flejle to może rzeczywiście to dobry pomysł żeby z nich zrezygnować...jeszcze sie chwile zastanowie

dzięki za wszystkie komentarze :D

Awatar użytkownika
Elomar
Warzywo
Posty: 12
Kontakt:

Post autor: Elomar »

Brak innego zamiennika nie sprawia, że ten cold one będzie pasował do lizardmenów. Ten model został stworzony pod inną armie i właśnie do niej pasuje, a z tymi łańcuchami i pancerzem na łbie (który według mnie zupełnie nie przypomina czaszkowatych hełmików temple guardów) kłóci się z klimatem lizardmenów. A samo pomalowanie też chyba nie będzie skutecznym rozwiązaniem na "odmroczmienie" colda, tak samo jak np. utrzymany w jasnej tonacji egzekutioner nie będzie sword masterem. To za mało. Ostatnim powodem dla którego uważam, że te modele do siebie nie pasują, są zupełnie różne techniki wykonania figurek, które według mnie się bardzo ze sobą gryzą. Widać to bardzo dobre na przykładzie wykonania łusek (na 3. zdjęciu możemy się temu przyjrzeć bardzo dokładnie). Poza tym sam pomysł walki z krowiastymi cold one'ami GW jest dobry i ogólnie cała reszta pozytywnie się prezentuje

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Akurat żeś się do łusek przyczepił :P Pamiętajcie że jaszczurka jaszczurce nie równa. Porównajcie sobie opancerzenie Szyszkowca i Gekona lamparciego ;) A te flaile faktycznie mógłbyś zdjąć. Poza tym superancko! Mi tam się Twój styl podoba.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Tak jak Elomar napisal - te figurki nie graja ze soba zbyt dobrze wlasnie przez odmienny styl obu rzezb. Nie zgadzam sie natomiast ze stwierdzeniem, ze malowanie nie zunifikuje obu modeli. Napewno masz szanse dzieki niemu uzyskac wieksza spojnosc.

Abstarchujac natomiast od jednorodnosci (czy tez jej braku) moim zdaniem waz jest przekombinowany i kapke za duzy. Nie wiem jak masz go zamiar pomalwoac zeby wygladal na rzezbe :)

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

... praca jeszcze ciepła na konkurs PMotM- 10... czyli saurus BSB on cold ...moje pierwsze próby z NMM (postanowiłem spróbować po tym jak się dowiedziałem, że moje malowanie to silny TT :wink: ...pojechano mi po ambicji :wink: )
zasadniczo mi się podoba :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mam nadzieję, że się wam też spodoba...
pozdrawiam Krzysztof Adamczyk

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

WOW - idę pozbierać szczękę z podłogi

tak btw BSB nie dowodzi :D

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

...ale jest dopuszczony do konkursu bo jest HEROSEM, jak to zostało napisane w regulaminie konkursu (tak jakby ktoś się czepiał).

A praca miażdzy, gwałci i nie bierze jeńców :wink:

Awatar użytkownika
k.a.r.p
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/Olsztyn

Post autor: k.a.r.p »

No no po prostu miodzio ;) To jeszcze tylko milion innych figurek, 10 lat i może weźmiesz się za moją figurkę :)?
Obrazek
ObrazekObrazek

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

Super miodzio i nawet orzeszki :D ale chyba weze nie maja tylu zebow :D ( 2 jadowe) :D

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Lesthad pisze:Super miodzio i nawet orzeszki :D ale chyba weze nie maja tylu zebow :D ( 2 jadowe) :D
oj tam :wink: to jest warhammer fantasy battle :wink:

ps. jeśli by komuś to pomogło to wrzucam linka do porady jak malować z wujkiem Haszem;)) ...mi pomogło
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=1993
Ostatnio zmieniony 17 mar 2008, o 16:11 przez Mapet, łącznie zmieniany 1 raz.

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

no jest "fantaSy " ale watpie ze tamtejsze weze potrzebowaly by zebow :D w koncu droga ewolucji musiala by byc podobna ;d

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

:shock: Łał
Brawo =D> wygląda wypas

ODPOWIEDZ