Jak zrobic elementy makiet do WFB?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawman
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Jak zrobic elementy makiet do WFB?

Post autor: Pawman »

Jak zrobić dobrą makiete do battle
bez kupowania niczego poprostu to co jest w chacie



Jestem początkójącym graczem dzięki z góry

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

zalezy co masz w chacie.

Awatar użytkownika
Pawman
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Pawman »

Mam sporo rzeczy : steropian kulkowy ,niewiem co wymieniac ty wymień a ja powiem czy mam

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Potrzebny Ci będzie przede wszystkim styropian, szpachlówka, jakiś karton w miarę stabilny, piasek, kamienie małe, klej typu wikol, może jakiś drut na drzewa, farba itp... Z tego można robić naprawdę cuda... Zależy, co Ci potrzebne... 8)

Awatar użytkownika
Pawman
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Pawman »

mi podzrebne górki ,obeliksy ,wszystko co jest zwiazane z battlem

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

z steropianu wycinasz coś co uważasz że bedzie nadawało się na górkę, potem kleisz całą wikolem i przyklejasz piach(z piaskownicy, wysuszony) , następnie czekasz aż trochę "stwardnieje" owo cudo malujesz czarną farbą, nastepnie drybrusch (suchy pędzel) na szary,biały, i przyklejasz na wikol trawkę statyczną albo jakąś posypkę i masz piękną górkę :wink: ( raczej nei za pierwszym razem ale trzeba zdobyć doświadczenie), to samo jesli chodzi o monumenty, ze styrku wycinasz coś wysokiego w fajnych kształtach i dalej to samo co przy górce.Na laski ja stosuję podstawkę z dykty, popiachowana, pomalowana i jakieś choinki, ale się rozpisałem, przydadzą Ci się napewno te rady :D , :wink: ,

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

wystarczy wejsc na stronke GW ... 30 sekund szukania i gotowe ... http://uk.games-workshop.com/warhammer/terrain/

Awatar użytkownika
Pawman
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Pawman »

dzieki spróbowałem i nawet mi wyszło może wyśle zdjecie

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Pawman pisze:mi podzrebne górki ,OBELIKSY
A Asteriks, Panoramiks i reszta ?? ;)

Awatar użytkownika
Pawman
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Pawman »

he he wiesz chyba o co mi chodzi

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

http://www.terragenesis.co.uk/infopages/page1.html

Jedna z najlepszych stron w tej kwestii.

Jeśli chodzi o pokrywanie barwną piaskową teksturą polecam zamiast klejenia wikolem po prostu zrobienie teksturowanej farby.

Farbę (taką zwykłą do ścian) mieszasz z piaskiem i malujesz, rozprowadzając co większe gluty sklejonego piasku pędzlem.

Potem,jak zaschnie, tylko drybrush jaśniejszym odcieniem.

O wiele mniej zachodu niż z przyklejaniem piasku.

Awatar użytkownika
Pawman
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Pawman »

a może jakaś polska strona :)

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Wątpię by jakaś polska strona była tak dobrze opracowana. Na razie materiału na Terragenesis jest mnóstwo,dziwi mnie że nie znalazłeś nic interesującego tam...

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

nawet nie znajac angielskiego sporo mozna sie nauczyc patrzac na same fotki

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Treevill pisze:nawet nie znajac angielskiego sporo mozna sie nauczyc patrzac na same fotki
nie bardzo - nie wiesz z jakich materiałów to zrobić by się nie rozpadło, jakiego kleju użyć czy też w jakiej kolejności to to wykonać.

owszem, mozna wykorzystać to jako inspirację, ale jeżeli ktoś umie takie rzeczy robić.

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

grzech76 pisze:
Treevill pisze:nawet nie znajac angielskiego sporo mozna sie nauczyc patrzac na same fotki
nie bardzo - nie wiesz z jakich materiałów to zrobić by się nie rozpadło, jakiego kleju użyć czy też w jakiej kolejności to to wykonać.

owszem, mozna wykorzystać to jako inspirację, ale jeżeli ktoś umie takie rzeczy robić.
nie no ... co za poracha ... czy wy wszyscy musicie miec do wszystkiego szczegulowe instrukcje ???? masz glowe to jej uzyj ... jesli nie wiesz jak dana rzecz wykonac to sprobuj sam wymyslec jak to zrobic ... nie jestes pewny jak dany klej zadzala na dany material zrob probke ... nie wiesz jakiego materialu uzyto (lub nie mozna go w danym kraju kupic ) poszukaj alternatywy ... naprawde da sie wykonac makiete patrzac tylko na fotke ... wystarczy troche wyobrazni ...

po tych blachych pytaniach (nie tylko w tym temacie ) wnioskuje ze mlode pokolenie graczy jest bardzo wygodne ... oczekuje ze w necie na wszytko znajda odpowiedz ... a wystardzy pokombinowac ... kiedys nie bylo neta ... nie bylo poradnikow ... nie bylo dostepu do wyszukanych materalow ... a ludzie potrafili robic cuda z kartonu , styropianu i masy roznych rupieci ... ehhh ... swiat schodzi na psy ...

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Treevill pisze:nawet nie znajac angielskiego sporo mozna sie nauczyc patrzac na same fotki
Albo nauczyć się angielskiego... to nie jest strona z transkrypcjami prac filozoficznych,nie trzeba znać języka nie wiadomo jak by ją zrozumieć.
Acz oczywiście to większy wysiłek niż przeczytanie punkt po punkcie po polsku...

I dochodzimy do tej samej konkluzji... ;]
po tych blahych pytaniach (nie tylko w tym temacie ) wnioskuje ze mlode pokolenie graczy jest bardzo wygodne ...

... ehhh ... swiat schodzi na psy ...
:roll:

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

czy tylko mnie denerwują ludzie, którzy wchodza na forum, robią jakieś tematy z dupy i proszą o rzeczy, które mogą znaleźć na pierwszej z brzegu stronie o tym hobby?
a może jakaś polska strona
a może log out?

ODPOWIEDZ