Kto komu moze oddac

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Kto komu moze oddac

Post autor: Robak »

Jest taka sytuacja:

Obrazek

H- biegacz WE
U - uszatki
D - Drzewo

Biegacz i drzewo szarzuja na uszatki, biegacz zadaje dwei rany nastepnie drzewo zadaje jedna i wbija w glebe jedna uszatke. Malal i Paraszczak stwierdzili ze dwie uszatki moga bic w drzewo, pewnie obaj sie nie mylili:) Ale chcialbym wiedziec czemu tak jest skoro drzewo wbilo jedna uszatke w ziemie. I w takim razie, zakladajac ze mieli racje, czy tylko jesli drzewo by wbilo 3 pelne rany tylko jedna moze w niego oddac?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

mieli racje
to TK sciaga poleglych...w tym wypadku mogl sobie wybrac bo zatluczono 1 uszatke na spolke
jakby drzewko wbilo 3W to nie byloby zadnych watpliwosci

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

A pytanie za 100pts:

czy drzewo nie powinno dostawić sie do 3 Ushabti?

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Dobre pytanie;) Ale teraz i tak walcza wszystkie uszabti ;>

Ale jak pamietasz christos pytalem sie o dostawienie herosow i wyszlo ze przy maksymalizacji rozpatruje sie wszystkie szarze a nie pojedynczo. W tej sytuacji jest wciagnieta do walki maksymalna liczba modeli walczacyh po obu stronach wiec jest ok chyba;)

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

A nie rozpatruje sięszarż po kolei? W sensie jeśli najpierw deklarował biegacz to on sie dostawia najpierw a potem drzewo.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

imho drzewo powinno sie dostawic do 3, a biegacz do 2 :)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

dostawione sa ok.

ale imo tylko jeden ushabti powinien moc bic drzewko.

(pomijajac fakt ze biegacza latwiej zabic...)
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

ataman pisze:imho drzewo powinno sie dostawic do 3, a biegacz do 2 :)
Atamanie, prawde powiadasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Gobos pisze:1 - dostawione sa ok.

2 - ale imo tylko jeden ushabti powinien moc bic drzewko.
1 - Nie. Chyba, że na maks zasięgu poszło.
2 - A może tylko jeden powinien bić herosa? Miałem kiedyś podobną sytuację i nie byłem szczęśliwy, jak się Dragon Orgy po Herosie odwinęły.
Skoro nie zmniejsza modeli w walce - TK wybiera co zdejmuje na tym diagramie, w tej sytuacji.
Ponadto - brak cytatów w dyskusji. :P
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

a ja troszkę z innej beczki, ale chodzi mi to po głowie od dłuższego czasu, aczkolwiek nie znalazłem nic w zasadach na ten temat. Być może głupie, ale zapytam, co mi tam...

Skoro wszystkie ataki są rozgrywane wg inicjatywy, to czy w przypadku, gdy szybszy model zabije swoimi atakami "za dużo" modeli wroga, to czy przyjacielskie modele z niższą inicjatywą, które stykały się z wrogiem gdy jeszcze żył, mogą bić czy straciły swoją szansę na uderzenie?

Przed:

xxxxxx
yyyoyy

Po:

....x
yyyoyy

x - wrogi oddzial
y - nasz oddzial
o - heros z wyższą inicjatywą

w tym przypadku heros zabijając 5 modeli wyłączył kilka modeli y z walki zanim zdążyły uderzyć. czy mimo wszystko biją one dalej? :-)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Grzech76- tak, biją normalnie, bo się stykały.

A co do wczesniejszych postów...:
Drzewo powinno się dostawić do 3 uschabti, bo maksymilizacja jest po szarzach... (no chyba ze drzewo doszlo na styk tak jak pisze Jedy Knight...)

Czemu drzewo miałoby oberwać od dwóch Uschabti, skoro jedno z uszatek padło???

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

bo wlascicile wybiera ktora uszatka schodzi a nie przewinik :)
oczywisice logika nakazala by zdjac srodkaowa ale jak wszyscy wiemy logika =/= warhammer :D
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

zyli nawet jak by drzewo zabilo jedna zadajac 3 woundy to moga dwie oddac??;/ To juz mi mowiac szczerze mocno smierdzi ;/

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Robak, dobry argument...

Jak dla mnie oddawanie i ściąganie modeli to nie to samo.
Owszem, przy ściąganiu modeli decydujesz, która uszatka ma spaść (o ile nie zmiejszysz liczby walczących) ale w kwestii oddawania juz nie masz takiego wyboru. Jezeli heros atakował pierwszy (a ma większą inicjatywę, więc powinien) to drzewo "dobiło" 1 uszatkę i oddaje albo 1 w drzewo i 1 w herosa albo 2 w herosa...


ale, ale... mogę się mylić ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

sciagasz model w base to base z unitem/modelem ktory go zabilo. to, ze fizycznie mozesz sciagnac inny to juz redress ranks :>

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Shino pisze:sciagasz model w base to base z unitem/modelem ktory go zabilo. to, ze fizycznie mozesz sciagnac inny to juz redress ranks :>
Dokładnie o to mi chodziło!
Moze to zagmatwałem, ale taka jest puenta. Więc popierasz moją teorię, ze w drzewca bije maks 1 uszatka :>?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

wg mnie tez max jedna... heros byl szybszy ale nie zabil uszatki... finalna rane zadal treeman i to jednego z jego przeciwnikow sie usowa tak wiec max 1 uszatka w drzewko ale juz np max2 w herosa...
Poza tym JJ czemu to ustawienie jest bledne? przeciez jest maxymalizacja walczacych... wszystkie modele ktore moga walczyc robia to, wiec co jest tu nie tak?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

chyba o to ze treemen powinien byc dostawiony do 3 uszatek(do jednej CtC) a heros do 2

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

No to zależy.

Czy rozpatrujemy każdą szarże oddzielnie i czy w tym przypadku liczy sie kolejność szarż czy rozpatrujemy wszystkie szarże jako całość i wystarczy założenie żeby wszystkie możliwe modele walczyły (nieważne z kim).

Jeśli to drugie to powyższe ustawienie jest prawidłowe.

Jeśli pierwsze to pojawiają sie kolejne problemy:

jeśli treeman szarżuje pierwszy i dostawia się do 3 Uszabtki to nie wydaje mi się żeby miał obowiązek ustawiania się z jedna corner-to-corner a co za tym idzie biegacz dojedzie tylko do jednej ushabti (poprawcie mnie jeśli sie mylę ale uszatki maja mniejsze podstawki niż drzewo- rajt?);

jeśli biegacz był pierwszy to analogicznie ustawiając sie do dwóch blokuje jedną Treemanowi.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

MULTIPLE CHARGERS
,,When two or more friendly units are chargin ahgainst a single enemy unit's front, flank or rear, they are moved simultnously and must try to bring as many modles into the fight as possible"

tak jak pisalem wczesniej- maksymilizacja jest po szarzach. teraz poparlem to cytatem. Wg tego treeman dostawia sie do 3 ushatek, z jedna corner to corner, po tej stronie z ktorej wjezdza heros, tak by heros stykal sie z dwoma. I nie ma tu znaczenia kolejnosc szarz.

ODPOWIEDZ