Trolle, Ogry i inne paskudztwo u bestii.

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Black_Raven
Plewa
Posty: 7

Trolle, Ogry i inne paskudztwo u bestii.

Post autor: Black_Raven »

Witam serdecznie,
ostatnio zaspamowuje forum pytaniami na temat różnych armii bo zastanawiam się nad tym z jaką armią odnowić swoją znajomość z Warhammerem.

Dostałem za grosze kilka herdów, stąd moim pierwszym oczywistym wyborem na armię zdawały się bestie chaosu. Ale zagrałem nimi 4/5 razy i, choć gra się całkiem fajnie, to mam wrażenie, że jakoś ubogo. Miły wybór w corach, ale w specialach gorzej. Bo jeśli nie chcę wsadzać do swojej armii mortali ani demonów, to właściwie zostają tylko minoski. Trolle, Ogry, czy Centigory zdają się być nieproporcjonalnie słabe. A perspektywa grania tymi obrzydliwcami wydawała mi się początkowo nadzwyczaj kusząca i przekonywała mnie do bestii. Podobnież w Rare'ach. Spawna wrzucać nie chcę, Shaggoth jest śliczny ale cieniutki i pozostaje gigant(fajny bo fajny, ale zbyt dużej swobody wyboru tu nie ma).

Tak więc moje pytanie do graczy bestjowych: czy używacie wogóle wspomnianych kreatur: trolli, ogrów, centigorów czy Shaggotha? A jeśli tak to jak ich użyć, żeby były fajne:)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Chociaż już temacior dawno zamilkł, można ku potomności sądzę że coś skrobnąć...
Wraz ze zmiana Ceesa BP-R czyli przede wszystkim używalności Doombulla nabiera mocy wersja rozpiski z trollami. Dlaczego?
Dlatego iz te istoty maja głupotę, a Doombull LD=9 co oznacza w praktyce duże szanse na zdanie. Trolle na większość graczy będą znakomite - elfy, imperium, wampiry itd. Przede wszystkim dlatego, iż mają "wymioty", regenerację no i wywołują strach. Żeby były 100% w mojej rozpisce brakuje mi zasady will of chaos - czyli przerzut testu paniki. Wtedy byłoby ekstra. W ten sam sposób patrze na ogry i dragon ogry.
Może lista sędziowska zaakceptuje ten pomysł i się okaże że wtedy bestie mogą jeszcze grać.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Hmm Shagota uwielbiam jest słaby ale za ładny zeby nim nie grać więc jak gram for fun to shagot jest . Do spawnów sie nie przekonałem nigdy ... bo nigdy nie używałem tak samo jak troli ale trole moga być ciekawe kiedyś sprobuje na pewno . Centigory są u mnie zawsze kiedy gram na doombulu :D i są fajne . Ich zasada z piciem jest cudna ! Więcej z tym kłopotu niż porzytku aale co tam ;] . Uwielbiam zato mine przeciwnika na zasadzie: 0_o' -- wtf ? Kiedy robie im testy na alkohol i jeszcze nieposłuszeństwo na herach :D a potem słysze ... " Eee Dibo masz jeszcze jakieś rzuty które ci jeszcze utrudnią gre czy to już wszystko ? "

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W sobotę tesotwaołem 2*4 Trolle vs armia TK. Moje wrażenie jest takie, iż jest to nie samowicie dobra jednostka :). Naturalnie nie zdałem na głupotę tylko raz w ciągu 5 tur jakie graliśmy - z czego 2-3 walczyły. Ale biedne skorpiony (2) najpierw ugrzęzły a potem zostały zmasakrowane przez trolle.
Moja końcowa opinia, to że trolle w zasiegu doombulla oraz bsb mogą siać postrach.

Centigory totalnei splewiły - nie mogły 10 toporkami zabić licza na koniu...
I ogóle w dwóch waznych moemntach nie dosć że musiałem zdawać głupotę to w dodatku tego nie uczyniły:).
Za miast nich spróbuję ogry.
Shaggi w opcji warriorów byłby dobry.

ODPOWIEDZ