Pruszków: Galaktyczna liga #9 [1200pkt] 15.10-12.11

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pruszków: Galaktyczna liga #9 [1200pkt] 15.10-12.11

Post autor: Bobson »

Sporo racji w tym co piszesz. Na papierze wygląda to obiecująco. Tyle, że defens jest dużo prostszy niż granie ofensywne więc nie rozumiem czemu miałby być premiowany. Grając Wochem przeciwko DF czy OnG zdecydowanie schowałbym punkty za górką/domkem i przeczekał 6 tur. Mówimy tu o standardowych rozpach i o dość skrajnym zestawieniu najbardziej defensywnych i ofensywnych armii. Druga sprawa jest taka, że małe punkty rządzą się swoimi prawami i warhammer jaki znam z większych punktowo formatów jest redefiniowany przez zupełnie inne złożenia i szybszą rozgrywkę niż "normalnie". Pożyjemy, zobaczymy. Ja jeszcze nie grałem wg. nowej punktacji więc nie mam zbyt wiele do powiedzenia :) ale uważam, że fajnie że coś się zmienia, bo stagnacja nigdy nie jest dobra :)

Dobra, idę malować hordę Black Orków :D

grzeol
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Piastów

Post autor: grzeol »

ktoś chętny na sparing w poniedziałek od 17:00 w galaktyce?

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Jak liczymy punkty w blood and glory kiedy ktoś złamie break point ale przeciwnik zdoła ubić jakiś sztandar/fortitude point ?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jak zlamiesz rywala to wygrywasz, jak nikt nie pęknie to remis.
Dodatkowo sprawdzasz czy zwycięzca zdobył 2x więcej vp, jeśli tak to 4:0.

@Bobson
Tu nie chodzi o to że zaczynamy premiowac defensy, tylko ze przestajemy premiowac zdecydowanie otwarty styl gry, co ma miejsce w każdym formacie opartym na systemie 0:20.

Nigdy nie uda się znaleźć idealnego rozwiązania, szczególnie w takiej grze jak wfb, ale uważam, że warto spróbować odejść na chwilę od utartych, polskich standardów i nalecialosci ETC, choćby dla samego urozmaicenia.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

efendie
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: efendie »

Hej,
Jak ktoś potrzebuje sparing-partnera to prosze o PM
Po 19.10.2014 (po hussarze) mogę się z kimś spotkać i zagrać testowe potyczki.
Posiadam HE

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Ja chetnie, daj znać na pm co i jak

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

poszlo zgloszenie ;)

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

@Szczepan
Jeszcze w kwestii Blood and Glory: jeśli nikomu nie uda się zbić breakponitów do 2, to bierzemy Victory Conditions z podręcznika s. 148, czy porównujemy ile kto zdobył breakpointów?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie mam teraz podręcznika przy sobie, ale z tego co pamietam to jest remis.
Generalnie gramy zgodnie z zasadami oryginalnego scenariusza.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

ok - w RB napisali, że jak nikt nikogo nie złamie (lub się we dwójkę złamią jednocześnie), to podlicza się punkty jak w zwykłej bitwie.

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Poproszę o zgłoszenie z rozpą z poprzedniej Ligi, nie miałem czasu wymagikować nic nowego :/

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

duzo osob sie wgl zglosilo?

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

no ja się zgłosiłem! ale chyba na razie tylko 3 osoby dały znać na forum o wysłaniu zgłoszenia. choć frekwencja powinna dopisać, jak ostatnio :P kto jeszcze będzie grał??

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Ja i pewnie stali bywalcy ironhead i grzeol...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Frekwencja będzie niższa, bo kilka osób zapowiedziało, ze w tej edycji nie dadzą rady.
Nie zdziwie sie, jesli dopust lordów odstraszy kilku graczy.

Lista zgłoszen u góry.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Mi się trochę nie podoba dopuszczenie lordów na takie pkt...

Mimo to się zgłaszam ;) wyślę po meczu rozpiskę

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Ja tez poprosze o dopisanie. Rozpiske wysle ok 17. Piona

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Kiedy paringi?? ;)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Link do pliku na górze wątku, oraz tutaj:

KLIK

W pierwszej rundzie gramy Battleline, wyniki zgłaszamy do srody, godz. 20:00.

Miłego karcenia się!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

grzeol
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Piastów

Post autor: grzeol »

moze znajdzie sie ktos chetny na sparing jutro od 17-ej lub w sobote od 10-ej? w GG

ODPOWIEDZ