Dzikki'ego bolesne próby

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Dzikki'ego bolesne próby

Post autor: dzikki »

Chwilowo dysponuje tymi fotkami - zupełnie nie to, na co się przestawiłem teraz. Jak dla mnie, to jest to powrót po 16 latach bez malowania. Wtedy powiększałem szeregi Dzieci Rogatego Szczura. Poniżej pierwsze próbki po tak długim okresie bez pędzla.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Uff i kilka nowych. Jako zagorzały fan dawi to musiał być mój wybór. Jeszcze nie skończone.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

1 Kras git, ale reszta wyglada na polana kwasem :D. rekawice i srebrne elementy do poprawt za duzo warst i wygladaja jak by pekaly. ogien o poprawy, i robi sie tak: bialo zolto pomaran czerwien ciemna czerwien i tak od dolu do gory. Zobacz jak ja mam to zrobione w galerii u gornikow. :)
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Dzięki za tip co do płomieni. Jakoś nie miałem pomysłu na niego. Metalowe elementy tylko w makro wyglądają tak. Normalnie jest ... hmm normalnie. A warstwa jest jedna.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

dzikki pisze:Dzięki za tip co do płomieni. Jakoś nie miałem pomysłu na niego. Metalowe elementy tylko w makro wyglądają tak. Normalnie jest ... hmm normalnie. A warstwa jest jedna.
Bym chetnie zobaczyl bez makro
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Wypowiem się co do marianów.
- nadlewki
- za mocny drybrush
- nawierć rurki
- maluj na mokrej palecie bo masz mało wartw farby a są gęsto nałożone.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Problem z drybrushem jest faktycznie. Widzę go na zdjęciach jednak dopiero. Na SM wygląda bardzo widocznie u kraśków i innych mniej. Nie mogę znaleźć kompromisu. Zależy mi na wyglądzie jak najmniej "czystym". Rurek nie nawiercałem przyznam z własnego lenistwa. Co do nadlewek to w kolejnych modelach staram się już usuwać wszystkie a nie tylko te najbardziej dla mnie widoczne. Z poziomu "jeee maluje WAAAGH!" przechodzę powoli "w maluje milordzie.. będzie na przyszły tydzień".
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Malujesz wszystko drybushem?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nie, nie wszystko. Głównie tam, gdzie uważam, że normalnie takiemu delikwentowi by się obcierało np. krawędzie, wystające elementy itp.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jaki klimatyczny Kraś z książkami. Zakochałem się. <3

Popracuj na razie nad ilością farby, bo na moje oko to trochę za dużo. Poza tym w wielu przypadkach użycie zwyklego cieniowania daje o niebo lepsze efekty niż drybrush. Poczytaj tutki na sieci, tutaj na forum też są. I trzeba próbować, najlepiej na jakichś metalach, bo najłatwiej zmyć.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

dzikki pisze:Nie, nie wszystko. Głównie tam, gdzie uważam, że normalnie takiemu delikwentowi by się obcierało np. krawędzie, wystające elementy itp.
Nie wiem, ale wydaje mi sie ze nie rozwadniasz farb.:]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Staram się, bo robię i tak na palecie, ale zrozumiałem aluzję by dopracować to jeszcze.
Czy gęstość odnosi się tylko do brushowania, czy do pozostałch elementów też?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

dzikki pisze:Staram się, bo robię i tak na palecie, ale zrozumiałem aluzję by dopracować to jeszcze.
Pamietaj, jak nie pokryje za pierwszym razem to pokryje za 2 lub 3 :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Fuxiorr pisze:Pamietaj, jak nie pokryje za pierwszym razem to pokryje za 2 lub 3 :P
Jak widać brakuje mi wyczucia - niby nanoszę na pędzel niewiele i rozprowadzam równomiernie a i tak wychodzi jak wychodzi.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Jeśli chodzi o dry brusha to ja robię to tak. Nakładam na pędzelek, zazwyczaj zużyty bo DB niszczy pędzle, trochę farby i maluje sobie nim przedramię, aż do momentu kiedy pędzel przestanie malować wtedy dopiero dry brashuje :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Akurat srebrne metaliki są na tyle świetnymi farbami, że dobrze kryją nawet bardzo rozwodnione, więc próbuj je rozwadniać trochę bardziej, niż inne farby, będzie wtedy gładka powierzchnia bez grudek. Grudki mogą być też ze źle rozmieszanej farby. Co do świec - dobrze jest je po pomalowaniu zwashować devlan mudem i/lub gryphon sepią, a następnie powyciągać kolory. I nie maluj świec białym, tylko kościanym. Biały zostaw sobie na rozjaśnienia na czubkach...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Zdjęcia z innej perspektywy i nieco więcej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Tu lepiej wygladaja :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Podstawki !!! Są masakryczne... Ten "gruz" (zakładam, że to korek jest) nie jest dobrym pomysłem imho. Sypnij na podstawkę zwykłego piasku na wikolu, w 1 - 2 miejsca wsadź 2-3 wieksze kamyki, całośc pomaluj i będzie lux. Zaś ranty podstawek zostaw w spokoju. Pomaluj je tylko na jakis neutralny kolor wspólny dla całej armii. Zobaczysz, jak zmienią się twoje figsy...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Właśnie siedzę i poprawiam górników. Bleached bone poszedł na świece , metal na kilofach rozjaśniłem vallejo mieszanką białego złota z platyną, rękawice dostały korektę z shadow grey (pod szkłem rzeczywiście wyglądało to jak wytrawione - bez jak zjechane od pracy w ciężkich warunkach, ale i tak skorygowałem). Zdjęcia zrobię jak wygram walkę z płomieniem, który nie chce wyjść.

A podstawki to nowy wynalazek GW zwany texture. Te żółte to posypka od GaleForce Nine.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

ODPOWIEDZ