Galeria Krasnoludów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Re: Galeria Krasnoludów

Post autor: ZOO Art Studio »

Nie wiem czy grywałeś w Hamka fabularnego - szczególnie pierwszą, jedynie słuszną edycję - tam był przedstawiony idealnie świat oraz natura Krasnoludów. Milczące, gburowate, dumne i mściwe. Nie odpuszczające nikomu i krwawo rewanżujące się swoim adwersarzom. Jakoś nie bardzo odpowiada mi ich wizja w battlu z przełomu 4/5 edycji. Kolorowe kubraczki i pogodne twarze jakoś mnie odpychają.

A co do różnych producentów/skal to AoW i Gamezone doskonale do siebie pasują, a LA i Ścibor to raczej jako wyjątki będą.

EDIT: Co do skóry to: baza to Dwarf Flesh (GW) + Pale Flesh (VGC) + Heavy Brown (VGC). Na to kilka warstw galzów z inków Vallejo (Brown, Sepia) - glazy robię tak, że na 2 krople wody inka daję dwie krople Glaze Medium i 5-6 kropli wody. Najciemniejsze miejsca glaze'owałem czarnym. No a póżniej to uż wyprowadzenie do koloru bazowego i prościutką drogą do czystego Dwarf Flesh. Znów ze 2 warstwy glazeów, doprowadzenie do Dwarf Flesh i ostateczne rozjaśnienia z Bonewhite (VGC).

Ave!
Niedźwiedź
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, o 00:13 przez ZOO Art Studio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To będzie armia do grania? Czy raczej do gabloty?

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

smiejagreg pisze:To będzie armia do grania? Czy raczej do gabloty?
To zależy co rozumiesz pod pojęciem "granie" :). Na pewno nie jestem "turniejowcem". Pewnie na turnieje pojeżdżę, ale just 4fun. W domu zagram zapewne częściej, ale bez ciśnienia na wynik. Dlatego przy kompozycji armii raczej nie będę patrzył na użyteczność konkretnych jednostek, a raczej na fajny wygląd figsów i ogólny klimat armii. Pod tym kątem to raczej do "gabloty" armia bo przy takim podejściu dużo raczej ugrywał nie będę :)

Ave!
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

ZOO Art Studio pisze:
smiejagreg pisze:To będzie armia do grania? Czy raczej do gabloty?
To zależy co rozumiesz pod pojęciem "granie" :). Na pewno nie jestem "turniejowcem". Pewnie na turnieje pojeżdżę, ale just 4fun. W domu zagram zapewne częściej, ale bez ciśnienia na wynik. Dlatego przy kompozycji armii raczej nie będę patrzył na użyteczność konkretnych jednostek, a raczej na fajny wygląd figsów i ogólny klimat armii. Pod tym kątem to raczej do "gabloty" armia bo przy takim podejściu dużo raczej ugrywał nie będę :)

Ave!
Niedźwiedź
+1 :mrgreen:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

zapraszam do komentowania - WIP Gyro: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=37793
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Na tą chwilę , wszystkie moje slayery!
Obrazek
Pozdrawiam
Pan Mamikon

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Bardzo dobry warsztat i precyzja, lecz daje się odczuć zbyt dużą siłę kontrastów światłocieniowych co może być problemem przy odbiorze wyglądu całego oddziału .
W jaki sposób opracowałeś brody ? Straciły swą świetlistość wydają się "mleczne".
Bardzo dobre podstawki podkreślające charakter malowania.

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

No takie brody uzyskałem używając brązowego z pomarańczowym do tego co widać teraz, po prostu dodając białego stopniowo.
Btw. Dzięki za opinię ;)
Pozdrawiam
Pan Mamikon

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Możesz poeksperymentować z brodami kładąc cienkie warstwy na żółtą podmalówkę.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Stała się rzecz niezwykła, moja Iga pomalowała modele krasnoludzkie mimo, że swojego czasu zarzekała się, że brodaczy malować nie będzie :)

Fotki tutaj:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4#p1023614
Obrazek

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Oooo stary,...
Pan Mamikon

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

Moje pierwsze malowanie :P do gabloty sie nie nadają ale na granie bez wstydu chyba dają radę. Zamierzenie było takie: http://www.reapermini.com/forum/index.p ... en-army%2F jak wyszło:

Obrazek

Dać sepie czy nie dać sepi o to jest pytanie? :P :D
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Mi się nie wyświetla : [
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Bo to obrazek w technologii stealh ;)

Ave!
Niedźwiedź

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

hmmm ja widze wstawione zdjęcie...(na podglądzie też, zanim dam "wyślij") ok wstawiam jeszcze raz, może teraz ???

Obrazek
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Teraz widzę :P - można je pocieniować washami :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Trochę mało widać, ale IMO jak na figurki, które mają być washowane to zły dobór kolorów. Przy tak jaskrawych kolorach biały i błękitny będą wyglądały jak uwalane kupą. Proponuję na niebieski położyć 2-3 warstwy washa granatowego (selfmade) a biały (jeśli to musi być koniecznie biały - to jeden z najcięższych do cieniowania kolorów) ręcznie wycieniować. Sepie bm odradzał, chyba, że na metale - tam jest idealna.

Ave!
Niedźwiedź

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Może fotki są za jasne ale: figsy z http://www.reapermini.com/forum/index.p ... h_id=18453
maja cieniowanko a i Ciebie wygladają na kolor podstawowy.
Ja bym ubranie zwashował devlan mundem, niebieski jakimś niebieskim washe, metaliki według uznania, skórę ogryn flesh lub delvand mund a potem dal rozjaśnienia :] . Brody są ciemny brązem wiec możesz go zmieszać trochę
z białą farbka a potem drybush
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Po nałożeniu sepii raczej nie będzie tak to wyglądało. Na moje oko jako "biały" jest tam położony Bleachedbone (VGC), a wash jest baaaardzo delikatnie zrobiony.

Ave!
Niedźwiedź

ODPOWIEDZ