The Empires strikes back!

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: The Empires strikes back!

Post autor: Karli »

No i spoko rozpa. Muzycy muszą być zawsze i wszędzie Barbarko, bo bez nich nie zrobisz swifta a i zebrać się tym "fastem" można na Ld9 :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

hmm...lectora takiego testowałem i daje kupę spokoju w grze a jest o 22-27 tańszy od GM- a jakiego Ty GM składasz?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ciezko mi sie GM sklada, ale np. taki:
- white cloak, dwurak, helm of ratslayer

Tanszy od runefanga, a twardszy i tez dobrze bije (zwlaszcza z duzym beastem, wtedy to juz poezja).
Runefang jest spoko, ale moim zdaniem o jakies 10 punktow za drogi, jakby wchodzil jeszcze dawnstone, bylby super grywalny, a tak to siada jak psita od byle czego.

Ogolnie to uwazam, ze papa jest lepszy. W imperium herosi slabo klepia i nie maja zadnych zasad specjalnych. Papa daje 2 fajne modlitwy, Ld ma taki sam, jest sporo tanszy, tak samo wytrzymaly, channel i hate. No i nie mam nigdy dylematu, czy dawac mu sprzet do bicia, bo i tak bedzie slaby :]

A na muzykow mam wylozone, kierunek ataku zawsze jest z przodu.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

muszę kiedyś spróbować Twojego GM.
Ja po prostu robię rozpy oparte na doświadczeniach. Mam problemy z klepaczami - takimi naprawdę silnymi- nie mam co z tym robić . Jak nie odstrzelę to jadą mi przez pół armii. Z stąd obecność takiego papy który ich bierze na klatę .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ilu jest takich klepaczy?
- wampir, ale akurat on to moze nawet takiego ksiedza posadzic (zwlaszcza jak ma giant blade) - poza tym zawsze ma kilku bohaterow w oddziale, wiec jakis frajerek idzie z ksiedzem do challenge, a wampir w miedzyczasie wyrzyna Ci klocek
- oldblood z dwurakiem, stabilnie
- pok bsb na pegazie - sam nie wiem, raczej z nim z przegrasz w koncu (bo tak naprawde tylko 1 atak i troche ws traci z vhs)
- bretonski lordunio - tu vhs sie dobrze sprawdza, bo traci przerzuty, z drugiej strony Ty go tez nie zabijesz
- doombull - tu spoko, jak w miare szybko zaczniecie walke, mozna go zabic
- lord chaosu na dysku - na niego vhs jest najlepszy, bo musi wyzywac challenge :D
- krol na tarczy - stabilny kombat bez zwyciezcow
- assassin sk - traci atak i asf, z drugiej strony pewnie nie bedziecie walczyc w challenge
- blady - vhs sie sprawdza

Najgorsze jest to, ze musisz byc w challenge, zeby to zaczelo dzialac. GM tlucze niezaleznie od challenge i ma z bazy lepszy profil. No i itp jest chyba troszke gorsze niz hate i channel (chociaz zobaczymy jakie bedzie meta, jesli znow taki wylew deatha, jak w zeszlym sezonie, to itp>hate).

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dołóż do tego orka z 8 siły i ogrowego generała.... choć ja też nie mam zdania , być może to wynika z moich braków w grze a nie z rzeczywistych potrzeb :)..testowałem GM z runfangiem i był całkiem ok... chaleng da się załatwić..od 2 tury przeważnie - ale taki papa działa na psyche przeciwnika i to bardzo :).
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Turniej się odbył a zagrał w ten sposób:

2400 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2397

Arch Lector (1#, 228 pts)
1 Arch Lector, 128 pts = (base cost 100 + Warhorse 18 + Barding 6 + Heavy Armour 4)
1 Biting Blade, 10 pts
1 Enchanted Shield, 5 pts
1 Talisman of Preservation, 45 pts
1 Van Horstman's Speculum, 40 pts

Wizard Lord (1#, 243 pts)
1 Battle Wizard Lord, 218 pts = (base cost 165 + Warhorse 18 + Level 4 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts

Militia Troops (20#, 140 pts)
10 Archers, 70 pts = 10 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7

Knightly Orders (5#, 120 pts)
5 Knightly Orders, 120 pts = 5 * 22 (base cost 22) + Musician Mus 10

Knightly Orders (12#, 345 pts)
11 Knights of the Inner Circle, 295 pts = 11 * 25 (base cost 22 + Knights of the Inner Circle 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Knights of the Inner Circle 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

Captain of the Empire (1#, 163 pts)
1 (#]Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 113 pts = (base cost 60 + Warhorse 12 + Barding 4 + Great Weapon 6 + Full Plate Armor 6 + Battle Standard Bearer 25)
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts
1 The Other Trickster's Shard, 15 pts

Captain of the Empire (2#, 146 pts)
1 Captain of the Empire, 66 pts = (base cost 60 + Full Plate Armor 6)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Sword of Might, 20 pts
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Dragonbane Gem, 5 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

War Engines (2#, 250 pts)
1 Steam Tank, 250 pts

Demigryph Knights (3#, 174 pts)
3 Inner Circle Knights, 174 pts = 3 * 58

Demigryph Knights (3#, 174 pts)
3 Inner Circle Knights, 174 pts = 3 * 58

Demigryph Knights (3#, 174 pts)
3 Inner Circle Knights, 174 pts = 3 * 58

Validation Report:
Edition: 8th Edition; Army Subtype: Empire Army; Game Type: Normal Game; Special Rules: Allow Forge World
Roster satisfies all enforced validation rules

Composition Report:
Points of Lords: 471 (0 - 600)
Points of Heroes: 309 (0 - 600)
Points of Core: 605 (600 - Unlimited)
Points of Special: 762 (0 - 1200)
Points of Rare: 250 (0 - 600)

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com

i ITALIANO

lore Hevean....


zaczęło się fajnie - pierwszy paring i Laik i

I bitwa vs WE - dużo wayawtherów i strzelania - stabilna magia i antymagia - i brak tremana. Myślę sobie dobry gracz ale paring jest raczej po mojej stronie - więc coś tam wycisnę.
I chyba za to mnie pokarało ... zagraliśmy tak naprawdę 4 tury bo kończył się czas. Generalnie Laik nie za wiele mi robił ale 4 turze mój mag postanowił się wysadzić z połową oddziału oraz wysadziłem sobie działo - potem Dwelersy na ifce - bez Los i umiera mi bsb. W swoim strzelaniu Laik dobija mi herosa na pegazie który właśnie zabił Pulpeta i jego kowboja.
Tracę w ostatniej turze 5 pkt zwycięstwa - lepiej bym wyszedł na tym jak bym w czasie swojej tury nic nie zrobił i wyszedł do toalety.... :mrgreen:
Skończyło się 9-11 co uważam za wielką porażkę...

potem Kosa i HE

II Bitwa - myślę super- skoro z dogodnym paringiem poszło mi słabo to co będzie z paringiem niewygodnym? Ale skupiłem się na grze - przeciwnik trochę ,źle się wystawił . W centrum dwa oddziały Wl za nimi duże łuki z magiem i bsb a na flankach małe łuki i orły... zflankowałem 2 trójkami demisi - a wl byli odginani przez łuki- zagrałem dobrze taktycznie i dobrałem się do mięsa - czyli urwałem punkty tam gdzie mogłem.... w sumie ponad 600... sam nie straciłem nic -
więc 16-4. Ale to tylko dlatego ,że znowu zgraliśmy 4 tury...

Następnie Dydu i WE

O zgrozo ! Dzień elfa! Że Dydu nie jest Laikiem to poszło tak jak powinno z WE - 16-4. Choć też zagraliśmy 4 tury i tym razem dlatego nie wbiłem maski.

mam wrażenie ,że 2.50 na bitwę to jest po prostu za mało.. :evil:

Generalnie 4 miejsce - na przyzwoicie jak na nasze możliwości obsadzonym turnieju.

3x3 demisie rządzą. Ani razu nie brakowało mi muzyków. Grało mi się całkiem fajnie a wystawień w tym układzie mam całkiem sporo....
Papa z lusterkiem się nudził :) mag z Heavenem coś tam zrobił - faktycznie ta magia gra cały czas...
Czekam na nowe Euro - zobaczymy co zmieni :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

PiotrB pisze:3x3 demisie rządzą
:twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nom - miałeś racje :twisted:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A pochwal sie co nimi zrobiles?

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Gratuluję dobrego 4 miejsca ;] szkoda że nie 3. Ja osobiście wolę GM z runfagiem i light ale każdy woli co innego ;]

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

zabiljali łuki ,dryady ,i znowu łuki oraz magów i herosów... :)

3x3 daję lekkość w grze - nie masz jednego dużego kloca tylko 3 mobilne twarde oddziały - w pewnym momencie przeciwnik może tego nie ogarnąć... no i jest to tylko 1 punkt zwycięstwa- oddanie go nic nie przesądza... no cóż do wszystkiego trzeba dojść samemu... Śmiali się ze mnie na turnieju że jak wrzucę rozpą na forum to barbara będzie zadowolony :twisted:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tak naprawde to nie jestem - za chwile kazde imperium bedzie 3x3 KFC i bedzie trudniej z Wami wygywac :P

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Ja gram na 2x4 i 1x3 ;] też fajnie się tym flankuje;] Sztandar i muzyk by się przydał.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

kurde żeby tylko Euro było 2600 ...wtedy można wszystko zmieścić!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

wychwa pisze:Ja gram na 2x4 i 1x3 ;] też fajnie się tym flankuje;] Sztandar i muzyk by się przydał.
Anglik tak gral w zeszlym roku, natrzaskal najwiecej ze wszystkich imperialistow:

Arch Lector: General, Heavy Armour, Enchanted Shield, 109
Battle Wizard Lord: Lvl 4, Heavens, Sceptre of Stability, 215
Battle Wizard: Lvl 1, Fire, Dispel Scroll, 90
Captain of the Empire: BSB, Full Plate Armour, Shield, Standard of Discipline, 108
Master Engineer: 65
Master Engineer: 65
39 Halberdiers: FCG, 264
Detachment: 17 Halberdiers; 102
5 Knightly Orders: Musician, 120
5 Knightly Orders: Musician, 120
4 Demigryph Knights: Musician, 242
4 Demigryph Knights: Musician, 242
3 Demigryph Knights: 174
1 Great Cannon: 120
1 Great Cannon: 120
1 Helblaster Volley Gun: 120
1 Helblaster Volley Gun: 120
Total: 2396


Co najsmieszniejsze, nie wzial czolga, tylko 2 helki z inzynierami O_o'

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Ciekawie ciekawie ;]

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

kurde nie mam tylu demisów! :)...

A rozpa super - muszę kiedyś spróbować tak zagrać - bez czołgu ....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

No fajna tylko te hellblastery do mnie nie przemawiają , na slosa jest lipa. Od byle zcego masz -2 do trafiania.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Popatrz sobie na mapki euro - w kazdym deploymencie wlasciwie jest gorka...

ODPOWIEDZ