Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Post autor: PiotrB »

Ja też chętnie użyczę komuś imperium- spokojnie ze 2 armie na te punkty złożę...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Zostało 6 miejsc, osoby, które sięwypowiadały ale nie napisały, że będą nie zostały wpisane jeszcze prosze o potwierdzenie.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Pozwole się odnieść do O&G.
W mojej opinii na te ograniczenia nie opłaca sie brać żadnego szaman i myślę że ten problem będą mieć wszystkie armie które nie mają dostępu do fajowskich sygnaturek z RB.
Granie bez BSB i generała ( z ld8) w tej armii praktycznie nie ma sensu. Nasz niby lepszy combat od imperium czyli tanka i KFC to oddział z frenzy (jakoś 25 kolesi) i trolle. Sorry ale uważam że każda MC (może poza TK) jedzie po tym tak że nawet się nie zatrzyma.
Piotrze piszesz że O&G mogą wziąść orczego szamana tylko w jaki sposób mam na nich niby zdobyć te 3 extra PD. Jedyna opcja to 3x 1lv - czyli bez jaj bo liczenie na trplet 6 to ... szkoda gadać. Dodam jeszcze że orcza waagh przez beznadziejną sygnaturkę (chyba jej nigdy nie rzuciłem) jest bezensu wyborem. W tym lorze jest dobra, uniwersalna tylko stopa, ale czy się ją wylosuje. Ja raczej unikam takiej zabawy przy składaniu rozpy.
Liczy się tylko małe waagh (na te ograniczenia) a grzyby to broń obosieczna po powiedzcie mi drodzy czy nie byliście świadkami sytuacji że O&G zostało np 5pd a tobie zero. I jakoś przy czarach wchodzącychna CV 8 żaden nie wchodził? Bardzo często ten grzyb jest tylko niepotrzebnym ryzykiem bo na 3 kościach nie jest problem wykulać 6 i więcej.

Żeby nie było przeżyje te ograniczenia jak chcecie przyjąć je jako start do pracy nad nimi. Gram juz trochę i wiem że O&G to armia "sponsorów" :) co najwyżej zagram czymś innym:)

Odnośnie WE ta armia w mojej opinii nie jest słaba, O&G kwiczą przy niej. Może rzeczywiście ciężko nią zrobić wysoki wynik ale dostać wysoko też jest problem.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 12:37 przez PSz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

mnie zapisz ID: 2570

Tez uważam, że trochę za mocno zboostowane są WE.
Ale więcej napisze odnośnie ograniczeń jak będe miał chwilkę czasu popołudniem, i przyjrze sie temu dokłasniej.

Bo póki co jest to trochę przerabianie euro na siłę :).
------------------------------------------
tak na szybko:
Tak jak napisał PSz. w ogóle nie specjalnei opłaca sie brac w ogóle maga przy ograniczeniu k6+k3, bo jedyna różnica to maks 3 kości PD-DD + ew. 2 lev maga. A dispelujesz i tak głównie jeden czar ktory robi Ci kuku na turę.
+ ograniczenie do 2 maszyn strzelających jest turbo słabe, bo potworki hasają jak aż miło.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 12:36 przez Gremlin, łącznie zmieniany 1 raz.
xYz

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Może pożycze od was coś.
Maiłbyś dydu takie coś co dał Qc?
A ty piotrze 6 kfc, czołg i jakąś maszyne -pewno działo:)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

PSz pisze:Pozwole się odnieść do O&G.
Odnośnie WE ta armia w mojej opinii nie jest słaba, O&G kwiczą przy niej. Może rzeczywiście ciężko nią zrobić wysoki wynik ale dostać wysoko też jest problem.
Jest słaba, tylko na mniejsze punktu różnice nie są aż tak wyraźne. Bo jest drzewo, które zazwyczaj robiu punkty.

Zaznacze tylko, że drzewo jest punktowo dobrze wycenione. W przeciwieństwie do innych potworków.
xYz

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Dorwała się frakcja euroentuzjastów i kopiują zachodnie wzorce bez chwili zastanowienia się :D

Dopisz mnie i zmien SLOS na VLOS.

A na takie pkt wszystkie LT są przegięte i jeżeli bawić się w banowania to zbanowac LT i oszczędzi się wiele miejsca na papierze.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Mi się tam SloS podoba :) ale VLoS też.
Nie podoba mi sietylko gdy ustawiam się do SLoS a przy czarowaniu uświadamiam sie że nie mogę rzucić pocisku bo dziś gramy na VLoS :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Na Imperium wolałbym nią nie grać ; p Rozpiska dość solidna, Laik mnie poprawi, ale wygrać nią idzie jak się nie trafi na emp. Wolę zabrać DE które moim zdaniem na tych ograniczeniach są w stanie spokojnie pograć z każdą inną armią. A przynajmniej mogę to sprawdzic bez stresu że zobaczę 6 demisiów czy crusherów z którymi nic nie zrobię ; )

Co do draftu: przemyślcie ograniczenie oddziałów do 300 punktów. Niby duzo bo wchodzi 5 demi czy 7 grubych, ale już np bestie potrzebują więcej miejsca. To ograniczenie bije w stare booki gdzie wszystko jest nieco droższe jeżeli chodzi o klocki. Imo of cos. Oczywiscie banowanie modeli takich jak Kdaii przy ograniczeniu np oddziałów do 400 punktów (bestie/orki/ do 450) jest konieczne

Co do O&G armia jest po prostu przeciętna i nieprzewidywalna, imo jej ograniczanie mija się z celem = balansem

Co do WE to poza tym źe mają problem z WoC i EMP to sa solidne i nie do ruszenia przez większośc armii na te punkty poza tymi które moga brać fireballe i to dużo ich. Poza tym gra dla nich ograniczenie wielkości unitów do 300.

Co do EMP - imo ST zasługuje na bana. Dlaczego? bez magii, a ta jest mega pociętą, ten model jest nie do ruszenia. albo dac ograniczenie 3+ demigryfy / ST max 1. Oczywiście dostrzegam że ma wady i nie jest gamebreakerem ale jednak imo za mocny.

DoC - odblokujcie liczebność oddziałów - DoC naprawdę na te ograniczenia nie ma czym grać ; / przyciecie MoS jest słuszne, giftów akceptowalne, ale ścięcie już punktowo unitów do 300 wsytarczajaco mocno tnie te biedną armię

SK - wykopywaczke tniecie? imo wystarczy dać guttersów 0-10 i osiągniecie to samo. I btw coś co dawno postulowałem czyli spróbujcie jak wam się chce bo pomysł jest niepowszechny ; p Inżynierzy BEZ POZIOMU MAGII 0-1. jednak elektrownia to fajna opcja w szczurach a jej blokowanie imo nie jest konieczne

VC - na tych ograniczeniach da sie grac tylko na kawie, która w oddziale 300 punktowym dużo sobą nie oferuje. Crypt horrory sa paskudne ale dawanie ich max 6 tak jak vargheistów to lekka przesada - to nie MC, ich koszt imo jest doś wyważony, w ogóle bym ich nie ruszał zeby VC miały troche przestrzeni do zrobienia rozpiski

TK - niech hierotytan po bozemu zabiera kostkę albo nawet dwie, na te punkty magia TK z nim strasznie będzie się przebijac. Z drugiej strony ta armia bez magii też gra - stalkerzy sa odpowiedzią na wiele rzeczy (tak - ST ^^) NK też sympatyczni - ale i tak combo kaszkiet+tytan z +3PD wydaje mi się lekko za mocne

Jak się do czegoś nie przyczepiłem to jest spoko ^^ generalnie bardzo fajny draft i pewnie będę na nim bazował szykując coś do Barda. Szczególnie fajne podejście do lizz - choc chyba dozwoliłbym na 2 salki +2 kowboje, bez slana i z ograniczonymi terkami no i bez zadnej magii w przypadku brania dwóch kowboi imo ta armia nie jest tak mocna jak na euro

Pozdrawiam ; )

PS
WE juz nie mam, sprzedałem ; )
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 12:49 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Taki żart :)
Zbanować MI, MC i LT:) aha i MB.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

PSz pisze:Może pożycze od was coś.
Maiłbyś dydu takie coś co dał Qc?
A ty piotrze 6 kfc, czołg i jakąś maszyne -pewno działo:)
możesz mieć albo czołg albo działo albo dyscypline- służę uprzejmie - chętnie pożyczę- kto mi pożyczy VC? :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ja. Poprosze imperium. :mrgreen:

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Też jestem za VLOS.

Co do WE:

To jest armia która najbardziej zyskuje na każdym przycięciu, więc im bardziej reszta jest cięta tym dla nich lepiej. Opinia o słabości tej armii powstała w odniesieniu do najmocniejszych booków 7ed, które powoli odchodzą w zapomnienie a poza tym są najbardziej przycięte. Dodatkowo na małe punkty WE słabe nigdy nie były, a teraz to już w ogóle. 30 łuków, 10 wayów i HoDa kosi wszystko tak na te punkty, że treemen i driady witają resztki z otwartymi konarami. DE z tym nie widzę nie mówiąc o TK lub VC przy tej magi.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Fluffy pisze:Ja. Poprosze imperium. :mrgreen:
Tobie nie dam dotknąć figurek :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Widzę zmianę cięć DE. Modyfikacja zasad działania przedmiotu jest strasznie ordynarnym przycięciem ale szczerze mówiąc, jeśli już musi być ograniczenie PoKa to chyba najlepszym.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

maks czary z 5 kości i maks 12pd
unity maks 350 i 30 modeli
maks 6 MC w rozpie
ban kadajca
maks 3 maszyny
30 modeli zasięg 20+
eteryki i latacze 0-2


Tyle naprawdę styknie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Dopiszcie mnie, chociaz pewnie mnie nie będzie.

Aha.. jeden Trebuszet w brecie, seriously???

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dobra, pytanie z mojej strony. Skoro narzekacie na night goblin shamans - czemu na nich gracie? Czy 5 punktów więcej za zwykłego goblińskiego szamana jest taką straszną karą za +1 LD, -1 I oraz brak grzybów? Rzucacie wtedy po 2-3 czary na turę (pi razy oko), nikt nie broni wam wziąć power stone'a, w czym problem? Macie jedne z najlepszych oddziałów typu core, macie doom divery jako odpowiedź na save'a 1+. Mało? Weźcie jeden pump wagon z giant exploding spores.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Btw zapiszcie mnie, De. dm znać tydzien wcześniej czy mi coś nie wypadnie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Stone pisze:Dopiszcie mnie, chociaz pewnie mnie nie będzie.

Aha.. jeden Trebuszet w brecie, seriously???

no tak co za niedopatrzenie :) ta ozdobna maszyna z siłą 5 i 4 wondami za 90 pkt przecież nic nie robi :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ