Nowy WoCh

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowy WoCh

Post autor: debelial »

PiotrB pisze:no to gorzej niż myślałem - a co z warpflamem? Ila razy się go testuje?
Test na końcu każdej fazy, w której jednostka dostała 1+ ran z czaru z warpflame.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

PiotrB pisze:czar musi wyjść. Nie ważne czy jest dispelowany czy nie.
gdyby chodziło o "zdispelowany czy nie" to pewnie użyliby frazy 'meets casting value' albo coś w ten deseń.

Edit: jest, że po rozliczeniu efektu czaru, więc na 100% dopiero jak czar nie zostanie zdispelowany
Release the Przemcio!

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Wpadł ktoś już na pomysł wystawienia Warshrine'a otoczonego kilkoma jednostkami Chosenów z czempionami w celu masowej produkcji DP i Spownów? Na czterech kościach jest spora szansa wyrzucenia 2 szóstek albo jedynek...

Mam tylko elektroniczną wersje kodeksu i czy słusznie mi się wydaje, że nie można po prostu wystawić Spown'a tylko musi nam coś w niego zmutować? Jeśli tak to jaki jest sens marków dla Spown'ów skoro w tabeli Oka Chaosu wyraźnie jest napisane, że nowo stworzony Spown nie ma mark'a poprzednika?

Dwa zionięcia na smoku plus ewentualnie jedno na dosiadającym go lordzie daje w sumie jednorazowe 6k6 trafień w walce wręcz...można to wszystko "wypluć" w tej samej turze? Dobry breaker na hordy...

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Spawna można normalnie kupić z Rare.

Wydaje mi się, że jeździec może 1 i smok 1 w jednym combacie.

Spawnów się nie opłaca. masowa produkcja DP? Risky, a małe oddziały chosenów łatwo wybić i trzeba mieć modele DP :P
Release the Przemcio!

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Trki polega na tym, ze Choseni pierwszy rzut wykonują przed rozpoczęciem bitwy. W grze na małe punkty dwaj darmowi DP dostawienie na początku bitwy mogą być "ciekawi".

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ciekawy może i tak, ale szanse są jednak IMO małe ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Jak wygląda sprawa odnośnie modeli spawnów/DP.
Koszt punktowy za zabicie ich jest to koszt modelu z którego powstały, czy jak?

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

ELMALIER pisze:Na czterech kościach jest spora szansa wyrzucenia 2 szóstek albo jedynek...
Na 3... Niestety rzut Chosenów i Warshrine'a się nie kombuje
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Jak działają teraz shriny? Nie wiem, kiedy zagram z nowym wochem, a chce się przygotować, bo o innych jednostach sobie już trochę poczytałem :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Fumijako pisze:Jak wygląda sprawa odnośnie modeli spawnów/DP.
Koszt punktowy za zabicie ich jest to koszt modelu z którego powstały, czy jak?
Model, który się zmienia jest removed from play (ginie). DP i spawny nie są warte żadnych VP.

Co do Shrine`a:
W 12" pozwala rzucać EoTG na 3 kościach i wybierać kombinacje, ma 5T i 5W. Shrine bearerów (ws3 d6+2 a z s4) i ma bounda PL 4, który d3 modelom w 12" pozwala rzucić na EoTG
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

ładnie dziękuje:)
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Lazur:


Czemu uważasz, że zasada specjalna Chosen'ów i efekt Shrine'a się nie kumulują?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

ELMALIER pisze:Lazur:


Czemu uważasz, że zasada specjalna Chosen'ów i efekt Shrine'a się nie kumulują?

Działa, spojrzałem w rulesy. Warshrine daje "extra d6" a nie "3d6", więc choseni rzucają na 4 kościach i discardują 2 wybrane teroretycznie.
Release the Przemcio!

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 559

Post autor: Cylindryk »

Chosens pisze:Immediately before rolling off to see who gets the first turn, each unit of Chosen must roll 3D6, discard a single dice of your choosing and consult the Eye of the Gods table.
Warshrines pisze:Shrine: If a friendly model is within 12" of one or more Chaos Warshrines when he rolls on the Eye of the Gods table, he rolls an additional D6 and discards a single dice of his choosing.
Na moje się kumuluje...

Z rzeczy ciekawych - na 2400 wchodzi Shrine (załóżmy, że jeden, Tzeentchowy) i 10 oddziałów Chosenów z Championem. Czy ktoś tutaj jest w stanie wyliczyć, jakie jest prawdopodobieństwo na przemianę takiego jednego Chosena?
Ja w 4 falach rzutów testowych dostałbym parę Spawnów (w tym jednego nie do ominięcia.... :/) i zero DP. :/

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Cylindryk na prawdę masz inną grę niż My. zauważyłeś, że specjale są w jakiś rozsądny sposób ograniczane, czy nie?

a szansa jest dokładnie 50% albo się przemieni albo nie
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 559

Post autor: Cylindryk »

Jedyne ograniczenia, jakie znam, to te z RB. Śmeuro mnie nie interesuje i do niego dostosowywać się nie będę, bo z WFB nie ma ono nic wspólnego a osoby, które twierdzą że w 8ed jest brak balansu według mnie po prostu nie miały jaj by zagrać w czystą 8ed więcej niż raz. Pisałem to już nieraz. End of offtop.

Co do prawdopodobieństwa - aleś się popisał, normalnie padłem na kolana... :/

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Nawet bez żadnych ograniczeń rozpiska z 10 klockami chosenów i zmienianiem czempionów w demon princów to pomysł który swoim debilizmem i upośledzeniem może konkurowac tylko z rozpą Andrzeja opartą na 100 HE łucznikach i magach skitranych w wieży. Tylko że rozpa Andrzeja ma szansę ugrać remis :D
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ale możesz mieć max 3 speciale według RB :roll:
Release the Przemcio!

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 559

Post autor: Cylindryk »

Ależ nikt nie powiedział, że to ma sens. To tylko takie tam teoretyczne snucie (no i jak ktoś ma szczęście w kościach to why not, tylko w sumie przydałby się drugi Shrine, bo inaczej trochę ciasno się robi tym nowym DP ;P).
Chociaż w sumie to generuje strasznie dużo unitów, każdy trzeba osobno strzelić/wymacać... fakt, umierają od byle czego, ale może zabraknąć czasu na zabicie wszystkiego, zwłaszcza, że jest to jakieś 1335pkt, więc pozostaje kolejne 1065 które może już robić bardziej kuku. :P

Nie jestem pewien, czy moja typowa rozpiska chciałaby się z czymś takim spotkać. Zwłaszcza jak ktoś ma to błogosławieństwo i rzuci takich 3 DP... brr...

EDIT: Aha, spoko... jak teraz wspomniałeś, trikk, to faktycznie coś mi się kojarzy że takie ograniczenie jest (w sensie, że takie same specjale)... no cóż, to zwracam honor, wytłumaczę się jedynie tym, że nigdy nie miałem tego problemu więc zasada wyleciała mi z głowy (a i AB nie przypomniał...).
Co do śmeuro - podtrzymuję zdanie. :P

EDIT2: Hm. Przy trzech oddziałach to w sumie ma nawet jakieś-tam zaczątki sensu... chociaż płaci się 4pkt/model za sam fakt rzutu przed grą... hm... Takie przeszkadzajki za 100pkt, tylko ruchu mało...

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

O ile dobrze pamiętam kombinatorykę z liceum to szansa wyrzucenie przynajmniej dwóch szóstek na 4 kościach wynosi 73/648, czyli tylko nieco ponad 10%. Przy ograniczeniu do maksymalnie trzech takich samych specjali nie opłaca się się to bo wymaga zainwestowania 420 punktów w średnio grywalne jednostki aby mieć trzy szanse po około 10% na DP. Konieczny jest jeszcze test LD. Przy większej liczbie oddziałów Chosen'ów można by zacząć się nad czym takim zastanawiać.

ODPOWIEDZ