Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Post autor: hypnotic »

Kosa dobrze gada ;)

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

gralem wtedy z Maku pierwsza moja bitwe tego tura i jakos bylem wstanie ugrac SLABYMI BESTIAMI 20pkt na orkach, wiec mysle ze serio nie jest to jakies wielkie przegiecie nawet jak ma sie savagow z wardem na 5plus,orkowym generalem z sila 7 i manglerem

zdaje sobie sprawe ze gobliny maja wtedy dosc mocna magie ale tak samo mocne na te pkt jest imp z KFC z armorem na 1 i tafem 4 i klockiem kawalerii z bohaterami z armor savem na 1 wiec nie ma co plakac na magie tylko wymyslac kontry
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Kartoniki zamiast modeli - 5 pkt.
Rozumiem że to minus 5 punktów ;)

i bardzo słuszna ocena hobbystyczna!
Wisła Kraków.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

z ocena sie zgadzam w 100%!
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Caledor Twoje bestie są bardzo dobre! Są gracze którzy naprawdę je ogarniają. Z kombatowych armii są super.
W 1400 chodzi o to ,że liczyliśmy ,że dzięki zmniejszeniu punktów będzie można zagrać 4 bitwy - o nic więcej :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

i jak dla mnie jest to fajna opcja, bo gra sie maks 2h na bitwe ; )
xYz

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Chodziło też o to aby było lepsze manewrowanie - przy 1600 gdy przeciwnik idzie na przeciwnika ławą to nie ma za wiele taktyki ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Fluffy pisze:Ponawiam:
Fluffy pisze: 1) dlaczego grzyb jest wliczany do PD?
2) czemu ma służyć ograniczenie do 3 hero?
3) dlaczego przyjęto maksymalnie 3 lev magii?
4) dlaczego jest ograniczenie do 30 modeli w jednostkach O&G?

1) Na ostatnim turnieju widziałem tylko rozpiski z 1 szamanem, O'n'G mogą wygenerować max 3 kości, jeden szaman może max 1 i rzucić może max 2 czary 1 generuje + 2 grzyby = 3. W którym miejscu przycięta jest magia i grzyby?

2) Od 3 dni jest 4 hero

3) 3 lvl bo magia jest gięta na małe pkt, a 3 lvl pozwalaja poczarować ale nie gną systemu.

4) 30 modeli bo uważam, że smieciowy klocek blokujący 1/4 armii przeciwnika przez 3-4 tury to przegięcie, a 30 modeli sprawi, że dalej możan zablokować LT, kawe ale nie na całą bitwe. (Na ostanim turnieju na 1600 nie widziałem ani jednego odziału 30+, więc smiem twierdzić ze na 1400 też nie zobacze.)

Piotrek
Dodałem zapis, że chodzi o te Boundy z przedmiotów i jednostek
Ostatnio zmieniony 3 lut 2013, o 20:29 przez Dydu, łącznie zmieniany 1 raz.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dalej martwi mniej tylko zapis u HE. Mag 2 lvlu + ruby ring of ruin i ring of fury to 4 czary na turę.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

odnieś się jeszcze do ograniczeń w SK.
xYz

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

panterq pisze:Dalej martwi mniej tylko zapis u HE. Mag 2 lvlu + ruby ring of ruin i ring of fury to 4 czary na turę.

ale ma tylko 19 wl z muzykiem w oddziale a jak da Bos to 15...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Mnie śmieszy że na takie pkt jest banowany "nie zabijalny k'daai" , a czołg jest ok ...

Nie no racja 19 WL nic nie robi
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Szarża dwóch lanc i po sprawie ;)
Wisła Kraków.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Zgadzam się z opinią Kosy że ograniczenia wypracowane przez ciupagi są fajne.

Zgadzam się również z podejściem Butana. Pomysł by zrobić dwa pierwsze turnieje open a trzeci z ewentualnymi korektami brzmi fajnie :)

Już widzę nawet korekte - zakaz VC dla Butana :) ( napisze by nie było złych interpretacji - to zdanie to żart)

Proponuje też by się nie obrażać oraz by iść dwoma drogami - ciupagi z ograniczeniami, Legiony bez bądź na odwrót wtedy może będzie się dało wyciągnąć jakies wnioski:)

Dydu na marginesie dodam że ja gram na dwóch szamanach:)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

1) Na ostatnim turnieju widziałem tylko rozpiski z 1 szamanem, O'n'G mogą wygenerować max 3 kości, jeden szaman może max 1 i rzucić może max 2 czary 1 generuje + 2 grzyby = 3. W którym miejscu przycięta jest magia i grzyby?
W takim razie po co jest ten zapis, że grzyby liczą się jako PD, skoro "nic nie przycina"?
2) Od 3 dni jest 4 hero
W porządku, ale dalej nie odpowiedziałeś - jaki jest sens tego ograniczenia? Pięciu goblińskich herosów gnie system? Dwóch elektryków, sztandar i general w myszach?
3) 3 lvl bo magia jest gięta na małe pkt, a 3 lvl pozwalaja poczarować ale nie gną systemu.
Kolejne ograniczenie bez sensu. Proponuję autorowi usiąść przy armybuilderze i zrobić przegięta rozpiskę na magii przy ograniczeniu max 2 takich samych hero, na 1400 pkt. Poważnie. Bo mi z przegięć wchodzi tylko HE spam na fireballach i pierscionkach, z BoS, czy TK defens na dziwnych magiach i cascecie. Co teraz nijak nie jest przycięte. Więc jakie to mordercze kombo przycinamy?
4) 30 modeli bo uważam, że smieciowy klocek blokujący 1/4 armii przeciwnika przez 3-4 tury to przegięcie, a 30 modeli sprawi, że dalej możan zablokować LT, kawe ale nie na całą bitwe

Sugerujesz, ze 40 goblinów (jakichkolwiek) z WS2 i T3, praktycznie bez sava, nawet z siatkami (i już przestaje być śmieciowym unitem), zatrzyma dowolny oddział elitarny na całą bitwę :roll: ? Proponuję pobawić się AB - za 300 pkt wchodzi pełen oddział 30 dwarfów z T4, WS4, ciężkimi zbrojami i tarczami, i FCG. Co wiecej, jak zdejmiesz CG to wejdzie 30 nawet z dwurakami. Uważasz ze 40 nocnych gobbo/slavów jest przerabanym blokerem, a 30 dwarfów z save 4+ i parry juz nie?
Proponuję również zajrzec do ograniczeń Euro na pełne 2400, na któych się rzekomo wzorowaliście. Tam unit capacity dla O&G wynosi 60 modeli.
(Na ostanim turnieju na 1600 nie widziałem ani jednego odziału 30+, więc smiem twierdzić ze na 1400 też nie zobacze.)
Więc skoro jest to kiepskie, to po raz kolejny: po co to ograniczenie? Daj 40 modeli lub ~300 pkt i bedzie ok.

Pozdrawiam

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Zapiszcie mnie jak jest miejsce jeszcze. Ogrami, w końcu je ogram :)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Żeby nie być gołosłownym, na obecne ograniczenia:

Unnamed1400 Pts - Tomb Kings Army

1 Hierotitan @ 175.0 Pts
1 Casket of Souls @ 135.0 Pts
Light of Death
3 Sepulchral Stalkers @ 165.0 Pts
Halberd
1 Khemrian Warsphinx @ 230.0 Pts
Fiery Roar
23 Skeleton Archers @ 148.0 Pts
Normal Bow; Musician
5 Skeleton Chariots @ 275.0 Pts
1 Liche Priest @ 70.0 Pts
Hierophant; Lore Table; Lore of Nehekhara; Magic Level 1
1 Liche Priest @ 95.0 Pts
Lore of Death; Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]
1 Tomb Prince @ 104.0 Pts
General; Great Weapon; Light Armour

Models in Army: 31
Total Army Cost: 1397.0

Ps: jak się pokmini to tego typu rozpiski mozna sporo bardziej dopałerzyć, lepiej dobrac lory, czy liczebność oddziałów. Obecne ograniczenia nijak tego nie tną, tna za to.. Grzyby :mrgreen:
Panter, jak coś to poprosze o zwrot TK :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Graj czym chcesz - byle zgodnie z ograniczeniami. Zobaczymy które miejsce zajmiesz i wyciągniemy wnioski.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Sorry, zrobiłem armie niezgodną, mam przeciez jeszcze +100 pkt

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Dobra a ja się pytam z uporem maniaka o WE. Zmniejszyliście im łuki o 5, super.
Ale na ostatniej ciupadze, gdzie nie było ograniczeń kompozycji innych armii, Dydu zrobił komplet punktów (chyba coś w tym było nie z bitew).
A teraz ograniczyliście co najgorsze w innych armiach, a WE dostały jeszcze 100 pkt na więcej pukawek bo są słabe...to gdzie tu logika? Na wynik składa się wiele czynników, ale na jakiejś podstawie trzeba te wnioski wyciągać.

ODPOWIEDZ