Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Pieta »

Ten Rzeźny Brutal jednak mnie załamuje. Zmniejszyć mu liczbę detali i mamy zabawkę z McDonalda. Zresztą patrząc po tych plastikowych wypraskach, to te detale są tam raczej ubogie bo w sumie po co na tak dużą figurkę? Nie rozumiem dlaczego GW nie wyda nowego systemu w skali 1/16 albo z samymi smokami, megazordami, cyklopami itp. Armia składała by się z 5-10 figurek, ale sukces finansowy gwarantowany. Może udałoby się uratować tego bardziej klasycznego warhammera.

Z drugiej strony sam pamiętam jak ponad 20 lat temu odkrywając warhammera takie wynalazki jak zwierzoczłek, skaven czy fimir na początku mnie odrzucały i wydawały jakimś totalnym brakiem inwencji twórczej. Dziś są kultowe dla tego systemu. Czy tak ma być z tym Slaughterbrute i innymi ostatnimi dziwadłami?

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Podobno na dniach wszystkie modele z finecastu przechodzą do mail order i nie będą już dostępne w sklepach.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Z drugiej strony sam pamiętam jak ponad 20 lat temu odkrywając warhammera takie wynalazki jak zwierzoczłek, skaven czy fimir na początku mnie odrzucały i wydawały jakimś totalnym brakiem inwencji twórczej. Dziś są kultowe dla tego systemu. Czy tak ma być z tym Slaughterbrute i innymi ostatnimi dziwadłami?
Ja osobiście gdy sie warhammerem zainteresowałem (ok 14-15 lat temu) w miarę gładko przyjałem wynalazki typu skaven czy fimir. Powiem więcej, do ok 7 edycji bitewniaka większość jednostek pozostawała na przyzwoitym poziomie logiki (choć ta w systemie fantasy jest oczywiscie bardzo elastyczna) i łykałem je dość dość gładko.

Od 8 edycji GW ma taką politykę, że w każdej armii musi być wielki potwór a najlepiej 2. Autorzy podręczników strategii firmy muszą przestrzegać, a że terminy gonią trudno się dziwić że wychodzą w końcu potworki zwyczajnie głupie bądź nieprzemyślane (np ten ogrowy mamut z takim rozstawem rogów że nic nie zje ani między drzewami nie przejdzie nawet). Każdy, nawet dziecko, to chyba dostrzega.

Także sądzę, że megazordy w obrocie na pewno pozostaną bo to się zwyczajnie opłaca, natomiast za "kanon" trudno je uzać. Ten już został wcześniej wytyczony.

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Karlito pisze:Podobno na dniach wszystkie modele z finecastu przechodzą do mail order i nie będą już dostępne w sklepach.
Czyli nie będzie można podejrzeć dziur w materiale przez bok opakowania przed zakupem. Najs GW 8)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Karlito pisze:Podobno na dniach wszystkie modele z finecastu przechodzą do mail order i nie będą już dostępne w sklepach.
nie 'na dniach', tylko cały proces ma trwać ponad rok...

wszystkie nowości z FC będą dostępne przez miesiąc w sklepach stacjonarnych, później idą do MO, obecna oferta FC sukcesywnie będzie wycofywana do MO, podobnie jak słabo sprzedające się plastiki (sprzedaż w Europie). Z plastików do MO już trafiły Empire Volley Gun, Empire Knights, Empire Militia

docelowo jak FC będzie się kończył w magazynie GW to będzie zastępowany modelami plastikowymi i nowymi wzorami - jednak ,nie oszukujmy się, stock magazynowy mają duży więc na niektóre modele będzie trzeba czekać dłuuuuugo
Thain pisze:
Karlito pisze:Podobno na dniach wszystkie modele z finecastu przechodzą do mail order i nie będą już dostępne w sklepach.
Czyli nie będzie można podejrzeć dziur w materiale przez bok opakowania przed zakupem. Najs GW 8)
ale będzie można reklamować u GW co jest bardzo sprawnym procesem - mniejszy kłopot dla sklepów i klientów - dobre posunięcie
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

A tu dla zainteresowanych źródłem informacji o wycofywaniu FC i przechodzeniu przez GW w całości na plastik: http://natfka.blogspot.com/2013/01/fine ... orary.html
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Z tym wycofywaniem to nawet jako osoba musząca to sprzedawać to nawet ok ( choć robią to w momencie kiedy wychodzi im to już naprawdę nieźle) wkurza mnie natomiast to że niektóre plastiki zaczynają przesuwać do MO i to jest już dla mnie spore przegięcie... :/ za chwile bede miał na stacjonarze po 4 boxy do każdej armi a reszte w MO... :/

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

a ja chce w 40k wchodzić.... plastik w MO to już śmieszne... a nie to żałosne już jest ;(
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

szirer pisze:Z tym wycofywaniem to nawet jako osoba musząca to sprzedawać to nawet ok ( choć robią to w momencie kiedy wychodzi im to już naprawdę nieźle) wkurza mnie natomiast to że niektóre plastiki zaczynają przesuwać do MO i to jest już dla mnie spore przegięcie... :/ za chwile bede miał na stacjonarze po 4 boxy do każdej armi a reszte w MO... :/
+1
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Okaże się w następnych wypustach czy ta plota w ogóle jest prawdą, jeśli przez następne miechy będzie tyle fincast-a co zawsze, to nie ma co temu zawierzać - generalnie fincastu nie jest gorszy od plastiku, jest po prostu inny - ma swoje zalety (ogrom szczegółów ,dzięki podgrzaniu w wodzie plastyczność) jak i wady (cieńsze elementy bardzo podatne są na złamania) jak wszystko zresztą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Artur pisze:Okaże się w następnych wypustach czy ta plota w ogóle jest prawdą, jeśli przez następne miechy będzie tyle fincast-a co zawsze
to nie plota, to fakt, który się już dzieje, zapytaj sprzedawców w sklepach ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Jaki jest kwietniowy release od GW?

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

TAU plus 3 blistry do Hobbita :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

szirer pisze:za chwile bede miał na stacjonarze po 4 boxy do każdej armi a reszte w MO... :/
czesc armii to już tak chyba ma :)
Bretla: Realm, MAA, Łucznicy + Pegazy, reszta to MO zdaje się
WE: podobnie wydaje mi się, Driady, Łucznicy i Glade Riders, reszta Finecast/metal czyli MO

GW kmini pewnie, że ludzie i tak będą kupować, więc jak kupią od nich bezpośrednio to więcej kasy wpadnie do sakiewki producenta, a nie jakimś niezależnym dostawcom co mogą psuć imidż firmy
a ja chce w 40k wchodzić
podobnie rozkminiam :) ale czasu mało ogólnie na hobby mam teraz
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A


Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Ta piechota i bohaterowie spoko.

Ale rydwan. Nie, łódź. W powietrzu. Ciągnięta przez orła. W powietrzu, łódź ciągnięta przez orła.
Obrazek
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wystarczy przerobić na latającą łódkę z atlantisa i będzie git.
Obrazek
A i jeszcze orzełek zostanie. Dla mnie dzika bomba :D .
No i maidenki i SW całkiem ładne, bohaterowie też udani.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Hahaha latający rydwan ...
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Fuxiorr pisze:Hahaha latający rydwan ...
właśnie wyobraziłem sobie, jak to startuje :)
Do grona "śmiesznych armii" (orki i gobliny, ogry, skaveni) dołączyły helfy :)

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

gervaz pisze:
Fuxiorr pisze:Hahaha latający rydwan ...
właśnie wyobraziłem sobie, jak to startuje :)
Do grona "śmiesznych armii" (orki i gobliny, ogry, skaveni) dołączyły helfy :)
Z elfiego, zdobionego pasa startowego. Ale przez brak marszu, z jedynie movem 10 ciężko mu się będzie rozpędzić tak żeby się oderwać od ziemi. W takim razie potrzebna jest jakiegoś rodzaju wyrzutnia, niczym na lotniskowcach. I tutaj z pomocą przychodza gobliny i ich niezwykle udany projekt doom divera.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

ODPOWIEDZ