kilka pytań o Chaos Dwarfy

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Re: kilka pytań o Chaos Dwarfy

Post autor: RedScorpion »

Pytam w celu potwierdzenia poruszania się ID. Jak robię ruch z tym dodatkowym 2D6 to przed ruchem (kulnięciem kostkami) mogę zrobić normalny darmowy wheel, jak każdy pojedynczy model/monster, czy tak?
a jak tam z moim pytaniem?

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Nie linia prosta to linia prosta - jedziesz przed siebie
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Ja to raczej rozumiem już jako samą fazę ruchów, czyli jak jadę to nie mogę skręcać. Sam opis jest dosyć bliski definicji random movement i do tego bym się skłaniał.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Pytałem o to kiedyś Shino i tak mi odpowiedział
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Wysłałem pytanie do FW, bo widzę, że mogą pojawiać się rozbieżności w interpretacji zasady poruszania się tej jednostki.
Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Nawet jak dostaniesz odpowiedz to musi być ona w faqu/erracie bo tak to uznają że autor był pijany i pisze bzdury :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Grał ktoś z nowym WoChem? Jak to wygląda? Chyba nowe armia nas wypierają z top5 powoli. Wygląda to strasznie podobnie do EMP czyli nie za dobrze, jak nie zaczniemy to w drugiej turze już nas szarżują i potem już z górki dla oponenta oczywiście.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Grałem na nowy WOCH i ledwo 3 pkt uratowałem ale jak sie ogra to bedzie sie dało wyremisować i moze wygrac ale nie jest łatwo niestety :(
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Denis pisze:Grałem na nowy WOCH i ledwo 3 pkt uratowałem ale jak sie ogra to bedzie sie dało wyremisować i moze wygrac ale nie jest łatwo niestety :(
Coś mi się nie wydaje. IMO chadecja może być jednym z kilku batów na nowy woch.

Napisz coś wiecej, czym grałeś dokładnie, a co miał przeciwnik?
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Ja już grałem 2 razy i było ok. Jedna wygrana 18:2 druga 11:9 i to przy wyjątkowo złych rzutach w drugiej bitwie.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Denis napisz rozpy tak mniej więcej. Może trzeba jakoś się po prostu dostosować, nie wiem bullcentaury z tarukiem zamiast skullcrackera? Mag z metalem?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy Skullcracker ma impacty i thunderstompy 2D6+2 czy bez tego plus dwa. W booku mamy zapis, że może rzucać 2D6 zamiast normalnego D6, ale w głównych zasadach ma D6+2. Co myślicie, +2 nam zostaje?

Z ciekawości zapytam też czy zauważyliście, że pociąg wypłaca thunderstompy dopiero od drugiej rundy walki? Ja to dopiero wczoraj odkryłem :(

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Wg mnie to +2 zostaje tak jak jest .


Panowie możecie wrzucić plik do Ab 2.2c do naszej chadecji? bo mi niestety zniknął a link debeliana już wygasł :/
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Więc tak grałem w skrócie :
Duzy mag Death Przerzut Miscasta, save 3+ ward 4+
Mały mag Fire Charmed Shield Scroll
BSB z resistance 3 i save 2+
2 x Khan z spearem i Light armor
24 x Infernal guard fcg z hw
23 x infernal guard fcg z hw
Rakietnica
SkullCracker
K'daii
Hellcannon

Grałem na mniej wiecej :

Demon Prince Slaneshaa 4 lvl
2 x Kowboje na demonic mountach z wardem 3+ w tym 1 BSB
3 fasty maruderów
2 x psy
chimera
2 x 3 jugernaty
2 x Chariot


Zbunkrowałem sie jak ze nie wiedziałem co moze mi zrobić nowy Woch. Zaczałem ture DP schował sie za obeliskiem przed strzelaniem a ja mimo przerzutów ze strzelania wbiłem tylko rane na Chimerze w którą dodatkowo poleciało 3d6 s4 z fireballa na ifce :/
W 1 turze przeciwnik do mnie podszedł na maxa dalej kryjac DP. Nic bardziej szczególnego się nie stało.
W mojej 2 K'daii stwierdził że sie spali i wbił sobie 2 rany. Deklaruje szarże w 3 Jugerry bo inaczej dostane po sobie 3 odginaczki i nic nim juz nie zrobie.
W strzelaniu nic mi nie wesżło to samo magia. K'daii zbreakował jungery mimo dostania kolejnych 2 ran ale one sobie ładnie na 12 uciekły a ja goniłem na 9.
W 2 Wochu dostaje DP na bok K'daiia i wiadomo co sie z nim dzieje. W rakiete wpada fast a w hellcannona BSB na demonic mouncie. W głowny klocek wpada chimera która sie o dziwo odbija bo nic nie zrobiła :p Niestety jej nie pogoniłem.
W mojej 3 deklaruje szarze na uciekajace Chimere Khanem ale niestety rzucam śmiesznie i ona znowu mi ucieka. Trace ostatecznie rakiete, i ciufcia jest uwieziona bo klocek który wpadł na bok fasta który trzymał ciufcie ustał bo nie zrobiłem nic mimo szarży na bok.
W jego 3 wsyzstkie oddziały wrecz wchodza do combatów. Trace 2 Khanów, oddział z małym magiem, o dziwo zabijam fasta który trzymał ciufcie.
W mojej 4 ratuje pkt uciekam ciufcia bo jest zastawiona psami i fastami a staram sie cos zblokować.
W jego 4 mojej sa te samo combaty nic ciekawego się nie dzieje.
W jego 5 szarżuje na dupe mojego głownego oddziału chimerą i DP, na bok Jugerami i Zwykłym kolesiem na Demonicu. Co zabawne mój duzy mag który dostał broń MW d3 zabija kolesia na Demonicu i ostatecznie po 3 turach combatu przeżył mi mag i BSB na mega farcie.


Co sie nauczyłem z bitwy :
Bunkier na Woch jest mega błędem przez który napewno mocniej przegrałem bo przeciwnik łatwo się mógł dostac do wszystkich moich oddziałów. Niestety pech w 2 pierwszych turach z magią i strzelaniem sprawił ze 2 moje główne targety ( jugery i Chimera nie zostały wgl skrzywdzone ). później troche farta uratowało mi te 3 pkt ale ciężka bitwa była.

Nie jestem w stanie dokładniej opisac bo turniej był tydzień temu i nie pamietam dokładnie każdej tury.
Ale myśle że po ograniu da rade póki co niewiedziałem czego się bać poza chimera i jugerami
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Wszystko fajnie, nowy woch i tak dalej... Ale chyba cos Ci sie tematy pomylily ;-)
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Cauliflower pisze:
Denis pisze:Grałem na nowy WOCH i ledwo 3 pkt uratowałem ale jak sie ogra to bedzie sie dało wyremisować i moze wygrac ale nie jest łatwo niestety :(
Coś mi się nie wydaje. IMO chadecja może być jednym z kilku batów na nowy woch.

Napisz coś wiecej, czym grałeś dokładnie, a co miał przeciwnik?
Orcus pisze:Wszystko fajnie, nowy woch i tak dalej... Ale chyba cos Ci sie tematy pomylily ;-)
Czytanie ze zrozumieniem nie boli :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Orcus jakbys czytał temat to byłem proszony o napisanie relacji z gry z WOCH

Pozdro
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Jaki hate od razu, wiem że byłeś proszony :) czytam to forum cały czas ;) ale mi chodziło tylko o to że jest na to odpowiedni temat na tym forum ;) Pozdro ;)
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Taka krótka relacja chyba lepiej będzie odebrana tutaj niż w raportach gdzie pewnie dostała by -200 do expa ( :wink: ) za nieszczegółowe opisanie .

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Temat to pytania o chaos dwarfy.
Ja jako początkujący gracz zadałem 2 pytania, a Denis na nie odpowiedział :wink: :wink:

Jeżeli to nie ten wątek to przynajmniej mod nie będzie się nudził :wink:



Wróciłem do Polski, mam parę nowych koncepcji na chadecję, która imo może przyjmować chaos - postaram się z tym zagrać i opiszę efekty :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

ODPOWIEDZ