23/24.02.2012 Mistrzostwa Łodzi w Porcie Łódź WFB i WH40k!

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Re: 23/24.02.2012 Mistrzostwa Łodzi w Porcie Łódź WFB i WH40

Post autor: Bobson »

Chyba zdążyłem przed 23.59 :D Rysiek, jedź !!! Ktoś musi wygrać !

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Up rozpisek w pierwszym poście, jeśli kogoś nie ma, proszę pisać, będę szukał!
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Bobson pisze:Chyba zdążyłem przed 23.59 :D Rysiek, jedź !!! Ktoś musi wygrać !
Tylko czy tym kimś muszę być ja? :mrgreen: Rogaty szczur musiałby mocno pomóc :twisted:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Napoleon
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź United
Kontakt:

Post autor: Napoleon »

Widziałem część nagród :)
Powiem tak - warto jechać i spróbować zawalczyć nawet o 3 miejsce :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 280

Post autor: cluzoe »

Jak zwykle zdupiłem z terminem nadsyłania rozpiski :)
Kurde to już tradycja.
Rozpa gotowa od poniedziałku a ja nie zauważyłem że jest jakiś termin nadsyłania rozpy i jakieś punkty za to #-o
Obrazek

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

No i dobiliśmy do 30tki (graczy)!
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

stave
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: stave »

Zembol dopisz brata Skarabeka bo podobno w rozpie jego, jest zawarta też ropa jego brata. Pisał właśnie do mnie.

Miło 30 osób będzie się działo.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Excel, Wamod i Magnesy.eu
Adres cennika: http://stagraf.pl/cennik/cen.21.06.14.xls
http://www.facebook.com/KGBMarauder
http://www.facebook.com/StagrafStudio

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Hej mam pytanie do miejscowych :)

Jak spod dworca pkp Łódź-Kaliska najlepiej dojechać do portu Łódź? Jakiś autobus etc.?

No i gdzie jak już będę w tym Porcie iść? Będą jakieś oznaczenia?

Dzięki za podpowiedzi, bo nigdy tam nie byłem ;)

Awatar użytkownika
Napoleon
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź United
Kontakt:

Post autor: Napoleon »

W ramach imprezy dla wszystkich niezainteresowanych udziałem w turnieju będą też dostępne (oczywiście w ramach możliwości) wolne stoły do gry w dowolne gry bitewne itp.:)


Co do pytań:
Jedyną opcją jest przejechać tramwajem 10 albo 9 ewentualnie 8 dwa przystanki w kierunku centrum - i tam wsiąść w 11 kierunek Chocianowice/Ikea.
Na google maps trasa zgrubnie pokazana:

PKP Łódź Kaliska, Aleja Unii Lubelskiej, Lodz
Mickiewicza - Kościuszki (0572), Lodz

Tam po drodze jest przystanek jeszcze 15A - ono też jedzie do portu - ale jeździ rzadziej.

Ile osób jedzie i o której godzinie - to może zorganizujemy kogoś samochodem żeby po Was podjechał po prostu ?

W Porcie jesteśmy tuż obok Ikei.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Dziękuję Ci dobra duszo za pomoc. Samochód byłby wygodny, ale dam radę dojechać tymi tramwajami, więc nie będę sprawiał kłopotu. Do niedzieli zatem :)

Awatar użytkownika
Napoleon
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź United
Kontakt:

Post autor: Napoleon »

Sorki - jedna mała poprawka - miałem na myśli 8, 10, 14 w kierunku centralu (trasa narysowana na google maps sie zgadza).


UPDATE:
Z update'ów - doszły wczoraj małe nagrody niespodzianki za jeden konkretny element modelarki - ale jako że są niespodziankami nie powiemy za co :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Ja niestety muszę odpuścić turniej. Bawcie się dobrze i niech wygra najlepszy! :mrgreen:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Brat_Kruger
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Brat_Kruger »

eh - aż szkoda, że nie spojrzałem wcześniej na forum i WFB przegrał z nartami. Następnym razem takiej imprezki w porcie nie odpuszczę :).

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Udało się wrócić cało do trójmiasta.

Dzięki za super zorganizowany turniej. Bawiłem się świetnie, ludzie przemili, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania w zabawianiu gości (zwłaszcza przyjezdnych) :)

Kolejny turniej w Łodzi w przyszłości będę brał pod uwagę na 100% :)

Chyba jako jedyny Tomb Kingami grałem. Jak wiadomo na małe punkty ciężko jest, ale wyniki w miarę zadowalające.

14-6 z orkami, 11-9 z mrocznymi elfami i 10-10 z wysokimi elfami, czyli żadnej przegranej bitwy ^^

Dzięki jeszcze raz !!!

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Szybciutki raporcik z bitew.

Powalczyłem śmieszną rozpiską opartą na sporej ilości pocisków.
Lektor na piechotę
Mag 4 lvl Ogień
Mag 2 lvl Heaven
bsb
Inzynier
40 halabard +1- łuków
10 kuszy +5 milicji
4 gryfy z eternal flame
helblaster

Założenie było takie (+1 to wound i flame na helke lub kusze/łuki, kometa, odpychanie lub utrudnianie ostrzału przeciwnika, 2 fireballe i ewentualnie placek ognisty.

Pierwsza bitwa i MarineChaosu Gobliny i Ork
9 rydwanów, 7 fanatyków, 40 łuków, black Ork i 2 szamanów, głazocisk.
Ogólnie demigryfami się się skitrałem za murkiem na środku stołu a resztą lekko podszedłem do przodu by mieć wroga w komfortowych 24 calach.
I się zaczęło strzelanie oraz magia.
Przeciwnik bał się rydwanami podjechać bo demigryfy blokowały dość skutecznie manewrowanie (bezpieczne od impaktów i fanatyków).
Tak więc chain lightning pojechał przez 2 oddziały goblinów i 2 oddziały rydwanów. łuki i kusze dojeżdżały niedobitki, na deser 2 fireballe i część armii przeciwnika wyparowała.
W okolicach 5 tury jak już wywabiłem na stół detką milicjantów 5 fanatyków Demigryfy palą szarżę i wystawiają się pod 3 rydwany i oddział łuczników z flanki.
Jednak jeden fanatyk postanowił mi pomóc i z 3 rydwanów zrobił się 1, a z 20 goblinów zrobiło się dużo mniej (5 czy 6 zginęło). Demigryfy z resztą sobie poradziły tracąc 1 ranę.
Moje horda halabard dostała szarżę black orka i chcąc uchronić drogiego maga rzuciłem wyzwanie orkowi swoim bsb. Orka nie zabilem ale walke wygrałem iiiii ork ustał test złamania.
Bitwa sympatyczna i po obu stronach około 450 pkt strat. 10:10

Druga bitwa i Krasnoludy z Płocka ( Bobeś ).
2x kusze,2x thundzi, lord, runek, longowie, organy i działo.
Czyli przyjacielskie manewry.
Ja stałem poza zasięgiem ordanek i podgryzałem oddziały strzelców. Niestety w głupi sposób straciłem gryfy bo nie dojechały na 12 cali do kuszników i po spalonej szarzy działo waliło im w bok (wszyscy zginęli).
Wymiana ołowiu i bełtów oraz magicznych pocisków przyniosła wynik około 900 pkt strat po obu stronach. Kolejny remis.

Trzecia bitwa i O&G Bartka.
Lubię grać z Bartoolem bo nie łapie ciśnienia a i zaczyna byc wymagającym przeciwnikiem.
Miał raczej standardową rozpiskę czyli duży orczy szaman, bsb, goblinski lord, klos dzikusów, klocuszek gobasków, kloc troli, manglera, 2 fasty, głazocisk i doomdivera.

Zamysł prosty. milicja poluje na manglera co by rozdeptać ketchupa:P
Helka wali po dzikusach lub zboostowana ogniem walić po trolach.
Demisie niestety nie mogły dojechać do troli bo w wystawianiu byłem pierwszy i nie wiedziałem gdzie one staną. Tak więc posłałem je do flankowania dzikusów.
Helcia ładnie redukowała dzikusków, kusze i łuki rozwiązały ostatecznie problem manglera oraz wilków.
Do 5 tury było takie podgrywanie się wzajemne.
od 5 tury zaczęła się rzeź. Nie przepchnąłem 6 savagy moją hordą halabard dostając trole na flankę.
Oczywiście się połamałem ostatnim modelem jaki przeżył (generał), ale na szczęście nie dogonili go.
Gryfy wpadły na tył dzikusów i zabiły.....2! W odwecie dostały też dwie rany i nie połamały oddziału.
W 6 turze udało mi się zredukować dzikusów do 1 modelu iiiiiiiii ustał test złamania.
Fatalne rzuty w połowie 5 tury i w całej 6 spowodowały przegraną 14:6 a nie wygraną 12:8

Z moich obserwacji. Rozpiska zaskakuje przeciwników jak słyszą o 4 lvl ogniomiocie. Jednak zaskoczenie to nie wszystko. Brakuje tutaj szybkiego oddziału do ganiania śmiecia i niszczenia wrogich maszyn. Brakuje jeszcze solidnego boosta dla armii. Trzeba by pomyśleć o odrobinę innym combo na domenach magii. Ogólnie z ognia jestem zadowolony. Duży mag pluz ruby ring na małym daje całkiem fajną pulę pocisków.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, o 12:34 przez Reyki, łącznie zmieniany 1 raz.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Turniej super. Świetna atmosfera i kupa radochy. Organizacja na piątkę. Życzyłbym sobie żeby każdy turniej tak wyglądał.
Zembol, wrzucisz jakieś zdjęcia?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Fotek jest masa. Obrobimy je i wrzucę na jakiś serwer do pobrania.

Co do organizacji to w imieniu klubu Marauder bardzo dziękuję. Cieszą nas takie opinie.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Banzaj
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Banzaj »

hej,
moglibyście podać wyniki bo musieliśmy się zerwać szybko po ostatniej bitwie i nie bardzo wiemy komu gratulować wygranej.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Dzisiaj będą. Spokojnie. Zembol jak znajdzie chwile to wrzuci.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Ło matko, przepraszam Was bardzo już wrzucam wyniki:
Obrazek
Dziękuję Wam bardzo za turniej w bardzo miłej atmosferze - w życiu nie byłem tak rzadko wołany do stołów, a siedziałem przy stoliku i czekałem na każde skinienie graczy :)
Miło było Was zobaczyć!
Jesli nie będzie uwag to w piątek wysyłam wyniki do ligi.
Z.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

ODPOWIEDZ