7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

śmiesznym ten temat sie zrobił powinna być zmieniona nazwa na

" ponarzekamy na 7 th Helfy "

kto jest jeszcze chętny ponarzekać to teraz dworfy sie smucą bardzo i imperium, bo co ktoś będzie mógł wrzeszczcie rozwalić czołg i przejechać twardy klocuch od przodu

ojej co zrobią dworfy bo chyba jak czytałem to one najbardziej narzekają
bo może sie skoczą sytuacje ze wpada mój lord w 12 strzelców i co oni klepią lorda na gryfie abo smoku bo lepiej walczą niż strzelają

ac odo umarłych to ich jest sporo i są jeszcze super wampiry, maga dobre wiec chyba sobie poradzicie i jest jeszcze coś a mianowicie

no to liczmy starcie:

przewaga liczebna i strach robi swoje tak tak

i przestańcie narzekać bo ile bze tych super efów na 2k ponad, .Ja policzyłem moje modele w armii, przykładowej ze wszystkim wychodzi około 55 tych super efów
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Murmandamus pisze:
GW robi jakies bardziej szczegółowe playtesty przed wypuszczeniem każdej armii więc
Masz na myśli też takie jakie robili przy DE,OK i starych krasnalach?
NO napewno robili ale może trafił im się gorszy dzień ... :) ( a co byo złego w starcyh krasnalach?? są prawie takie same jak teraz

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No nie stare krasnalce miały słabsze organy,niemiały stubborna na machinach,i kowadło było do dupy,no i brak Mro Chelleng

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Elgrond pisze:śmiesznym ten temat sie zrobił powinna być zmieniona nazwa na

" ponarzekamy na 7 th Helfy "

kto jest jeszcze chętny ponarzekać to teraz dworfy sie smucą bardzo i imperium, bo co ktoś będzie mógł wrzeszczcie rozwalić czołg i przejechać twardy klocuch od przodu

ojej co zrobią dworfy bo chyba jak czytałem to one najbardziej narzekają
bo może sie skoczą sytuacje ze wpada mój lord w 12 strzelców i co oni klepią lorda na gryfie abo smoku bo lepiej walczą niż strzelają

ac odo umarłych to ich jest sporo i są jeszcze super wampiry, maga dobre wiec chyba sobie poradzicie i jest jeszcze coś a mianowicie

no to liczmy starcie:

przewaga liczebna i strach robi swoje tak tak

i przestańcie narzekać bo ile bze tych super efów na 2k ponad, .Ja policzyłem moje modele w armii, przykładowej ze wszystkim wychodzi około 55 tych super efów
A kto tu narzeka? stwierdzamy tylko ze ASF zaburzyl rownowage gry...jakos nikt nie narzeka na dwa ataki swordmasterow<a o to sie rozbiega bo to oni beda dzieki tej zasadzie siepac najbardziej> czy word na 4+ PG. doszlo do takiej sytuacji ze Wardancer szarzujac na biednych lucznikow najpierw dostanie S&S potem He z gracja odlozy luk< przecieciez nie rzuci go na ziemie> wyjmie powoli sztylet i zanim wardancer sie zamachnie wbije mu go 3 razy w tchawice :shock: Bedzie parodia ze szarzujacy wardancerzy na lucznikow HE beda wybierac word na 4+ albo ASF :lol2: I granie HE vs HE sprodzawi sie do turlania kostkami bo przeciez co to za roznica kto zaszarzuje skoro i tak poturlamy by zobaczyc kto zdjal regon komu :D A mit o szkoleniu sie pierdylion lat to bajki bo o ile jestem w stanie zrozumiec swordmastera z ASF czy WL z atakiem po inicjatywie<ale to tez kpina bo ktory elf ma sile w lapach trzymac dwuraka i machac nim na lewo i prawo?>to jak kawaleria szarzujac na WL traci pierwszy szereg bo HE z dwurakiem z gracja wymija lance to juz sie robi niesmaczne....Ale na szczescie szybko sie HE wybije ta elytarna piechote jak zobacza lekka zmiane w rozpach paru armii..LUKI :D

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

NO napewno robili ale może trafił im się gorszy dzień ...
Ab dwarfow poprostu pisala zla osoba... (czytaj: Gav Thrope) :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Luki jak Łuka ale pamiętajcie ze mamy mega smoka z potężnym przyłożeniem, ochroną i 4 bolce też są od czegoś.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Paku pisze:Luki jak Łuka ale pamiętajcie ze mamy mega smoka z potężnym przyłożeniem, ochroną i 4 bolce też są od czegoś.
Ale na szczęście rozpiski HE będą robione na taki sam format jak innych... ;) I wszystkiego na raz się nie zmieści bo te HE są wpizdu drogie. :D
Obrazek
Obrazek

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Paku pisze:i

Nehan; heros na smoku nie będzie mieciutki, będzie mieć 2+ sejva z rerollem i warda 4+.
z tego co się orientuję, HE mają:
warda na 4 za 55
warda na 4 za 45 ale z armour
warda na 5+ od S4 i lepszej
warda na 6+
a ponieważ dragon mage raczej nie będzie mógl brać pancerzy, to zbyt dobrej ochrony mieć nie będzie

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Malal
Tak oczywiście zaburza,niby jak?A breta to niby co ma być,jedzie tylko do przodu i rozjeżdza fajnie,nie 0 myślenia,byle do przodu,żadna armia niema tak łatwo.I jeszcze ma warda wszędzie,tak dla ułatwienia.
Oczywiście pisze tego posta idąc twoim tokiem myślenia.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Belaner7 pisze:Malal
Tak oczywiście zaburza,niby jak?A breta to niby co ma być,jedzie tylko do przodu i rozjeżdza fajnie,nie 0 myślenia,byle do przodu,żadna armia niema tak łatwo.I jeszcze ma warda wszędzie,tak dla ułatwienia.
Oczywiście pisze tego posta idąc twoim tokiem myślenia.
Zagraj bretką.. :) I sam się zastanów czemu ASF wypacza podstawową rozkminę w WFB czyli jak zrobić żeby zaszarżować przeciwnika. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Samo ASF nie wystarczy, żeby bretkę przyjąć na klatę. Chyba, że wystawi się duży kloc z herosem. Za 500+ pts.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Nehan a kto ty mówi o dragon magu na małym smoczku?
Ja mówie o lordzie na star dragonie :D

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

dlatego napisałem heros, a nie lord :P

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Jankiel pisze:Samo ASF nie wystarczy, żeby bretkę przyjąć na klatę. Chyba, że wystawi się duży kloc z herosem. Za 500+ pts.
E tam.. lanca od sm dostaje 2 rany (11 ataków) od WL 1,5... a duża lanca tłucze PG lekko ponad 2 rany. Przyjmować można z BSB IMO spokojnie, jeśli nie ma herosów (bo herosi w bretce jak wiadomo potrafią pokoksać na foczkach). Kontrować oddziałów nawet nie trzeba. :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Pingus
Zagraj nowymi he.
Co do bretki a to grałem,i wiem jak to wygląda,i jeżelibym wyolbrzymiał tak ja wy tu o he to mniej więcej tak by to wyglądało.
P.s
Lance można przyjąć na klate,po uwcześniejszym ostrzale z bolcy,tudzież magii,przyjęcie pełnej dużej lancy na klocek powiedzmy 14 swordów byłoby niezdrowe :wink:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jankiel pisze:Samo ASF nie wystarczy, żeby bretkę przyjąć na klatę. Chyba, że wystawi się duży kloc z herosem. Za 500+ pts.
Oj nie zgodze się :)

14/12 WL bez problemu przyjmuje np. 9 realmów. Najpierw zetną 1-3 rycerzyków, potem lanca odryzie się zabijając 2-5 WL, lanca dzięki przewadze liczbnej i rankom wygra starcie, WL natomiast wytrzymają dzięki stubbornowi (jeśli dodać BSB i ew. książke +1LD) szansa na ich przełamanie jest bardzo niska.

2 tura dla rycerzy to juz śmierć. Nawet bohater bretonski ma duza szanse na zgon. Dzięki ASF i broni dwuręcznej WL będą poprostu eksterminować każdy pierwszy sereg, jaki i z czego by on się nie składał.

Lanca bretońska w odróznieniu od innych kawalerii czy regimentów piechoty ma szanse WL złamać w 1 rundzie. Podkreślam mają szanse złamać. Gorzej już z wszystkim innym co ma mniej ataków do lancy bretońśkiej. Bo tylko duża liczba ataków i bardzo mocny sejw ma szanse złąmać WL w 1 rundzie np. choseni (o ile ich sejwy na 4+ będą jako tako dobrze rzucane). Dla chosenów to i tak zgon na dzień dobry w liczbie 2-3. W 2 turze już chosenów poprostu nie ma.

SM są bardziej ryzykowni od WL. Aby sparwdzić, którzy lepsi trzeba testów. SM dzęki WS 6 i masie ataków siłaą 5 mają spore szanse wycinać cały lub większość pierwszego szeregu wygrywając starcie nabutymi ranami. Jednak wystarczą kiepskie rzuty i SM mogą zostać przełamane. WL natomaist minimalizują tą szanse dzięki stubbornowi. Wystarczy że wystoja pierwszą ture, a w 2 dobijają przeciwnika :).

Jak dla mnie nawet ward bretoński jest niczym w porównaniu z ASF dla całej armii. Bretonia musi oddawać ture aby się pomodlić i mogą również starcić tego warda. ASF natomiast elfy nie tracą :)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

I dla HE jest to o tyle komfortowa sytuacja, że przeciwnik nie zawsze będzie się mógł odgryźć pełną parą (czasami nawet wcale).

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

czy ten mag na smoku moze losowac czary z dowolnego lora czy tylko z fire'a? czy po prostu mieczyk jest takim jakby jego dodatkowym czarem?

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

thurion pisze:czy ten mag na smoku moze losowac czary z dowolnego lora czy tylko z fire'a? czy po prostu mieczyk jest takim jakby jego dodatkowym czarem?
Tylko fire.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Czytam o nowych HE i coraz bardziej zaczynam uważać że WFB się psuje....
No bo da się przeżyć bretonnie, jakoś da się z nią grać choć jest trudno... I nowe Imperium też nie jest okropnie dobre.
Ale jak się czyta o armii z ASF na wszystkich elfach, gdzie fast nie może złamać łuczników, z magami na smokach i jednostkami, które nie dosć że mają na 3+ save od ostrząłu, to w walce walą pierwsze, z S5 i dużym WS.
Armia posiadająca 4 rary i 6 speciali na 2k?
Po prostu GW w siódmej edycji pakuje wszystkie armie. Pewnie w 8 znowu wszystkie będą słabe...
Co za parodia. :roll:
To teraz będzie gra w stylu masa oddziałów HE, niekoniecznie dużych i hajda do przodu. No problemy to oni chyba będą mieć tylko z Krasiami i Nieumarłymi, bo Ci i tak są szarżowani i to u nich nic nie zmienia... :roll:
Bum...!

ODPOWIEDZ