Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4748
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Semi »

z czarami jest roznie, zalezy od opisu...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Chodzilo mi glownie o snajperki z metalu;)
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Ja jak próbowałem smoka akurat z WE zagrałem to bęcki dostałem. Smok nic nie zrobił oprócz zaziania wardancerów z herosami, bo jeździec zginął z KB, a smok stał i się patrzył na ciało pana aż do 6 10 GG go zastrzeliło. :)

Wgl nie widzę w nim potencjału.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4748
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

to ze dales sobie zastrzelic lorda to twoj blad, generalnie WE sraja w gacie jak widza smoka na ktorego nie maja zadnej kontry, no moza poza dzida z beasta...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Czy jeśli przeciwnik rzuca na mnie mieszkańców podziemi (6 czar z życia) to czy do siły dodaje mi się broń dwuręczna?
Proszę o szybką odpowiedź.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie. Testujesz tam Charakterystykę, więc Siła 4 na WL i Postaciach, a 3 na Magach i reszcie :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Ehh, no rzeczywiście, następnym razem będę chował smoka przed strzałkami z dwóch oddzialow mających po 25" realnego zasięgu nie mogac mięc covera od oddzialu.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Tak do tematu, to jak wy podchodzicie na 12 cali zasiegu, jezeli chcecie rzucić mieszkańców? Dajecie magowi kunia? Chyba nigdy niie widziałem w rozpiskach. Czy może kombujecie z lore attributtem od shadowa?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A może tak po prostu rzucić powiększoną wersję na 24", która wchodzi na 21+? :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Nie takie złe, popatrz tyle razy to czytałem i się nie dopatrzyłem, albo mi to nie zaległo w pamięci... Dzieki :D

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Mam pytanko do tych, co już na Masterach grali. Jeśli swoją armię maluję w taki sposób, że to co występuje w każdej prowincji (Łucznicy, Włócznicy, Srebrne Hełmy) ma swój schemat, każda jednostka specjalna z osobnej prowincji posiada indywidualny schemat malowania (np. SMi to Czerwień i Niebieski, a WLe to Zielony i Niebieski) oraz Postacie maluję w różnych schematach pod prowincje (np. Magów pod Saphery tak jak Swordmasterów, a Lord na Smoku pod Caledor tak jak Dragon Prince'ów), ale zachowane są pewne stałe elementy malowania (np. każdy Heavy Armour to Mithrill Silver + Asurman Blue, a Light Armour to Mithrill Silver + Badaab Black) oraz Podstawki i Traye modelowane są w ten sam sposób, to odpadają mi punkty za Spójność Armii? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Oczywiście, że nie.
Spójność armii to pojęcie subiektywne, dopóki podstawki są podobne (a nie śnieg, nagle lawa, potem trawa), a armia jako całość prezentuję się ok, to myślę, ze za spójność armii nikt ci punktów nie odbierze, szczególnie, gdy będą się powielać pewne wspólne kolory, czyt. zbroje, np. gemy, czy jakies wstążki, wstawki.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No to miło, że mogę każdą prowincję malować w innym schemacie kolorystycznym, tak jak to powinno być i nie będę za to poszkodowany. Chociaż pewnie troszkę to jeszcze potrwa zanim wszystko tak powykańczam :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Oczywiście, że punkty za spójność armii zostaną pocięte. W końcu armia nie jest spójna - każdy oddział jest z innej prowincji, jak sam napisałeś.
Jeśli nie masz w kolorystyce tych oddziałów czegoś co je łączy to będzie to tylko zbieraniną kolorowych oddziałów.

Jedyne co Cię ratuje to podstawki i traye, ale to może być za mało (kolor zbroi to za mało). Możesz jeszcze pogadać z sędzia malarskim podczas oceny i mu wytłumaczyć jaki jest zamysł całej armii, wypunktować mu wspólne cechy, itp - w zależności od człowieka da ci ten punkt za spójność lub nie (w ocenie malowania spójność armii rzadko jest jest punktowana na więcej) .
Możesz też próbować jakoś uspójnić swoją armię zachowując indywidualność oddziałów, np malując niektóre elementy podobnie (np gemy, pióropusze), choć i tak w tedy będziesz musiał się z tego wytłumaczyć podczas oceny malowania.
Obrazek

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Asassello, wiesz co nie jestem może ekspertem, ale taka interpretacja jak twoja trochę do mnie nie przemawia. tzn, jak masz imperium i robisz im nogawki i rekawy w paski, to jak - wszystkim oddziałom? nawet feglantom którzy mają na sobie worki konopne?
a jak masz skavenów i masz night runnerów to masz ich pomalowac jak clanraty albo Plague Monks? to bez sensu moim zdaniem.

Jak mam kolesi z Chrace to wyglądają inaczej niż calledorczycy czy shadow wariorzy. Dlaczego u Elfów ma nie działać różnorodność? Bo co, jak starożytna rasa nie mają wyobraźni i wolnej woli?
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Asassello pisze:Oczywiście, że punkty za spójność armii zostaną pocięte. W końcu armia nie jest spójna - każdy oddział jest z innej prowincji, jak sam napisałeś.
Jeśli nie masz w kolorystyce tych oddziałów czegoś co je łączy to będzie to tylko zbieraniną kolorowych oddziałów.

Jedyne co Cię ratuje to podstawki i traye, ale to może być za mało (kolor zbroi to za mało). Możesz jeszcze pogadać z sędzia malarskim podczas oceny i mu wytłumaczyć jaki jest zamysł całej armii, wypunktować mu wspólne cechy, itp - w zależności od człowieka da ci ten punkt za spójność lub nie (w ocenie malowania spójność armii rzadko jest jest punktowana na więcej) .
Możesz też próbować jakoś uspójnić swoją armię zachowując indywidualność oddziałów, np malując niektóre elementy podobnie (np gemy, pióropusze), choć i tak w tedy będziesz musiał się z tego wytłumaczyć podczas oceny malowania.
+1

Ja tak miałem pocięte punkty za spójność bo jedne łuki były zielone, drugie fiolet a zamysł był taki jak u Ciebie Azurix (podział na prowincje). Oczywiście jest to dyskusyjna kwestia, po prostu armia w jednym schemacie lepiej prezentuje się na stole jako całość wg oceniających.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

faj3r pisze:Jak mam kolesi z Chrace to wyglądają inaczej niż calledorczycy czy shadow wariorzy. Dlaczego u Elfów ma nie działać różnorodność? Bo co, jak starożytna rasa nie mają wyobraźni i wolnej woli?
Pytanie było o to jak to jest widziane na masterach. Jeździłem, byłem oceniany. Jest tak jak napisałem.
Figurki muszą mieć wspólne elementy kolorystyczne (nie muszą wszyscy wyglądać tak samo).

Możesz się z tym nie zgadzać, ale to już musisz robić krucjaty w tematach poszczególnych turniejów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Asassello pisze:
faj3r pisze:Jak mam kolesi z Chrace to wyglądają inaczej niż calledorczycy czy shadow wariorzy. Dlaczego u Elfów ma nie działać różnorodność? Bo co, jak starożytna rasa nie mają wyobraźni i wolnej woli?
Pytanie było o to jak to jest widziane na masterach. Jeździłem, byłem oceniany. Jest tak jak napisałem.
Figurki muszą mieć wspólne elementy kolorystyczne (nie muszą wszyscy wyglądać tak samo).

Możesz się z tym nie zgadzać, ale to już musisz robić krucjaty w tematach poszczególnych turniejów :)
Jest dokładnie jak napisał Kuba. Dodam tylko, że ocenienie jest naprawdę różne. Na jednym masterze jadnemu graczowi kazali zdjąć armię ze stołu a na drugim dali nagrodę najlepszego hobbysty. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Można kazać zdjąć armie ze stołu :shock: ?
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Po to jest wymóg, aby go przestrzegać. Uważam, że to akurat dobrze, bo pewnie większość przestałaby malować armie. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Zablokowany