Ku chwale Pani - Bretka by Gunnila - obrzydlistwo 16.04

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Ku chwale Pani - Bretka by Gunnila - obrzydlistwo 16.04

Post autor: Gunnila »

W końcu zamiast się rozbijać po ogólnych wątkach stwierdziłam, ze jest szansa na regularne* updaty, więc może wątek nie ucieknie w międzyczasie na fąfnastą stronę.

Skończony 5 edycyjny model króla Bretonni Louena Lwie Serce na wiernym hipogryfie o wdzięcznym imieniu Beaquis. Co nieco się świeci bo nie lakierowałam jeszcze po użyciu inków. Skończyłam podstawkę na której wyrosły pnącza/korzenie oraz zamieszkała zielona żabka - gatunek trujący (jaskrawe czerwone plamki) więc nie zagrożony wyginięciem w krainie ropuchojadów. Miał być jeszcze ślimak, ale się zgubił a nie pamiętam skąd go wytrzasnęłam.

Obrazek

Obrazek

*regularne znaczy częściej niż raz w roku :p
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2013, o 20:55 przez Gunnila, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Niby spoko, ale wszystko płaskie. Najlepiej wyszły skrzydła. Kolory nakładane starannie, nie ma przebłysków podkładu itp podstawowych błędów, aczkolwiek większość kolorów jest płaska. Czerwone fanfocle aż się proszą o głębię, to samo płaszczyk. Przy tej skali modeli nie można się zdać na naturalne światło :/ Trzeba mu pomóc.

Awatar użytkownika
Horror
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Horror »

Model wygląda ładnie, ale ten dziób powinien byc żółty jak jest brązowy to niedość ,że wygląda nijak to jeszcze zlewa sie z upierzeniem. To samo tyczy sie pazurów rozjasnij je do bleached bone.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

A ja pozwolę sobie z Rastim się niezgodzić ;) Bardzo ładnie model wygląda. Tylko z dziobem faktycznie możnaby coś jeszcze podziałać. Aha, no i mam wrażenie, że pewne nieporozumienia mogą wynikać ze zdjęć. Mam wrażenie, że na pierwszym przód modelu jest niedoświetlony.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Zdjęcia są jakie się uda, nie potrafię przewidzieć efektów. Raz wychodzą przyzwoicie, innym razem - meh... Dziób jest czerwono-żółty, raczej nie ma szans się zlewać. Kilka zdjęć WIP ale mam wrażenie, że lepszych niż końcowe :P
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Lepsze :) Świetny efekt :)

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Bardzo przyzwoicie :) W kilku miejscach przydało by się jednak trochę rozjaśnień, i więcej washa na metaliki ;)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Dzięki za wszystkie uwagi i komentarze. Król dostał tuning zbroi i oczywiście poprawioną podstawkę, a hipcio trochę wyciągnięty dziób i pazury. Jednak wetblending w tej skali się średnio sprawdza. A że galerii grozi wypadnięcie na drugą stronę, to fotki dwóch ciapniętych trebuchetów.

Karmazynowa Brygida
Obrazek
Obrazek

Lazurowa Klotylda (jeszcze bez podstawki, potem zdjęcia były do kitu)
Obrazek

I obie razem z templatka:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, o 21:04 przez Gunnila, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Świetny efekt :) Modele jak i podstawki są na prawdę przednie. Subiektywnie tylko wtrącę, że głazy jakoś mi nie podchodzą (samo malowanie). :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Głazy dobre i templatka wymiata!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

fajnie to wszystko wygląda, jednak jestem zdania, że z przeciwwagą i innymi metalowymi elementami można by było się jeszcze pobawić. Zróżnicować te metalowe elementy trochę...

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

@Lechu: Głazy "warstwowe" po prawej stronie mają mocno nierzeczywisty kolor - prześwietlone? A co ci się nie podoba w malowaniu?
@ Naviedzony - dzieki. jak trafi, to wymiata :)
@ Smiejagreg - na czerwonej tez jeszcze za mało washa i kolorów? Niebieskiej nie bardzo mam juz jak poprawić po lakierowaniu, ale z druga poszalałam we własnej opini... #-o

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Ja bym głazy jeszcze przeleciał białym drybrushem. Muszę w końcu zrobić swoją taką maszynke zniszczenia:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Kurcze mega trebki :shock: zwłaszcza skałki mi sie podobają, mógłbyś powiedzięć jak je uzyskałeś ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Cookie Monster pisze:Ja bym głazy jeszcze przeleciał białym drybrushem.
+1
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4461
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Fajnie wyglądają obok siebie. =D> Dobra robota, choć kamienia faktycznie mogłabyś jeszcze rozjaśnić :)

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Może to wina zdjęć, ale Karmazynowa Brygida wygląda lepiej, przynajmniej jej drewniane elementy. Generalnie jednak obydwie są bardzo fajne i motywują mnie do pomalowania moich katapult ;) Daj jakieś lepsze zdjęcia załogantów- słusznie mi się wydaje, że to pokonwertowani łucznicy i Men-at-Arms? ;)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Głazy mi trochę wyglądają jak zalane jakąś jasną mazią. Oczywiście z bliska, bo z daleka są ok. Może, jak już część osób wspomniała, drybrush by pomógł. Tego nie wiem. Poza tym może są takie głazy w rzeczywistości i ja ich po prostu na oczy nie widziałem i dlatego się czepiam ;)

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Dzięki za wszystkie komentarze i uwagi.

Głazy jaśniejsze są drybrushowane od ciemnego szarego z dodatkiem cośtam-khaki a na końcu krawędzie Bleached Bone - chciałam, żeby był kolor trochę podobny do piasku, ale ostrzejszy. Drugie, te "budowlane" są drybrushowane standardowo z dodatkiem szarości aż do białego. Nie chce mi się próbować robić zdjęć samych kamulców, na stole nie jest źle a to w końcu modele do gry, raczej się więcej z tym bawić nie będę. Nie wiem, czy są takie w rzeczywistości, to standardowo kora potraktowana warstwą PVA.

Karmazynowa zdecydowanie wygląda lepiej, Lazurowa była malowana jako trzeci model po 7-8 latach przerwy i przed uzupełnieniem zaschniętych farb :)

Na życzenie zdjęcie obsługantów. To resztki MaA/Łuczników z przeglądem bitsów z 3 edycji i 5 armii+ wykałaczki itepe.
Obrazek

Dla chętnych adres bloga: http://nudzi-mi-sie.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajne prace, a tampletka robi wrażenie :) muszę sam coś takiego wykombinować :)

ODPOWIEDZ