Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Andrew »

widzieliście przymiarki na nowy draft

Can have 4 war wachines, anvil counts as 2

co do ograniczenia maszyn o 1 należało się spodziewać ale że nie uwolnią kowadła... zdrada
XIII Kohorta Bydgoszcz

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ruch bez sensu, według mnie. Kowadło zaczyna być za dużym obciążeniem - model wart lekko 400 punktów nagle robi się średnio o 140 punktów droższy, i na niektóre matchupy jest samobójstwem. Wyobrażacie sobie grę na kowadle przeciwko nowym Beastmanom? Pitka i słońce z 5 kości...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Przecież to WiP jest i nie przejdzie w takiej formie (ograniczenie 4 maszyn jest w ogólnych, więc na pewno nie powtórzą przy krasnoludach, że mogą mieć tylko 4 maszyny), obstawiam zmianę liczenia kowadła do limitu.

W sumie patrząc na koszty poszczególnych zabawek, to nawet danie nam 5 maszyn i uwolnienie kowadła z limitu nie byłoby złym pomysłem bo koszty właśnie balansują tak czy siak armię. Albo grasz z wszystkim ale w wersji eco (maszynki jak u Fluffiego na DMŚ), albo masz mniej więcej to samo co teraz.

No nic - zobaczymy co wymyślą. W razie czego będę miał 135 pkt wolnych ;)

@Panter - ja sobie wyobrażam, i to nie jest przesadnie trudny paring, choć z Crusem jeszcze nie grałem :mrgreen:
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Trzymajcie za mnie kciuki. Postanowiłem dołączyć Utherowych do powstającego regimentu imperialnego ze względu na sztandarowego, muzyka, czempiona i samego Uthera. W regimencie jest teraz 35 imperialnych... jak dojdą tamci. Będę ich malował do śmierci.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

dzikki pisze:Trzymajcie za mnie kciuki. Postanowiłem dołączyć Utherowych do powstającego regimentu imperialnego ze względu na sztandarowego, muzyka, czempiona i samego Uthera. W regimencie jest teraz 35 imperialnych... jak dojdą tamci. Będę ich malował do śmierci.
Ahh tylko 35?:P Ja sam mam 14 + 2 co do mnie jadą :[ brak mi jeszcze 9 moich ulubionych wzorków... :| . Trzymam kciuki byś pomalował szybciej niż przed śmiercią ich i wrzucił fotkę
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

To banda na chwilę obecną.
Obrazek
Do tego dojdzie jeszcze 4 grupy dowodzenia i trzech szeregowych utherowców co by linia ładna wyszła ;] Porządek musi być. Jedynie kolory im chyba zmienia, bo jak już ich odczepia od oryginału to po całości.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"


Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Jedyne co mnie martwi, że odsuwa to mój czas rozpoczęcia robienia podstawek. A już było tak blisko...ale nie... malooowaaanie (czuje się jak zombie-pędzlarz).
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

dzikki pisze:Jedyne co mnie martwi, że odsuwa to mój czas rozpoczęcia robienia podstawek. A już było tak blisko...ale nie... malooowaaanie (czuje się jak zombie-pędzlarz).
Też nie lubię robić podstawek :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nadmienić warto, że obawiam się podstawkami spsuć figsy.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

dzikki pisze:Nadmienić warto, że obawiam się podstawkami spsuć figsy.
Ja tam robię je tak: piasek -> czarny podkład -> nakładam ciemny brąz i rozjaśniam dry byshem jakimś jasnym brązem-> gdzie nie gdzie trawka statyczna :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Won do galerii...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

dzikki pisze:Jedyne co mnie martwi, że odsuwa to mój czas rozpoczęcia robienia podstawek. A już było tak blisko...ale nie... malooowaaanie (czuje się jak zombie-pędzlarz).

A ja tam chyba najbardziej lubię robić podstawki :)

Szybko idzie i szalenie to przyjemne :P

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Podstawki się robi szybko i bez problemu. Jedyny minus to czas schnięcia wikolu - ale tego się nie przeskoczy... Podstawki to ja robię przed malowaniem - wstępnie ustawiam figsy, planuję, co i jak ma być na podstawce, potem kleje podstawkę i jak wyschnie to montuje do niej figsa. W ten sposób nie bawię sie w żadne korki, trzymam po prostu za podstawke i maluję sobie. Dla mnie tak jest najwygodniej , nie trza sie z korkiem chrzanić...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

smiejagreg niby tak.
jednak jak podstawke masz juz skonczona (pomalowana i z doklejonymi roznymi elementami) to szkoda pozniej ja przypadkiem ubrudzic malujac figurce buty.
jak dla mnie robienie podstawek to przyjemnosc a niestety malowanie to mordega. latwiej mi przygotowac na poczatku same podstawki i fajnie je wymodelowac tak by do siebie pasowaly a dopiero na koncu przykleic czy przypinowac juz gotowa figurke :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

I w końcu mam swoją postać czołową do armii. Będzie w zacnie wyglądał między hamkami. Ten mi się akurat podoba bardziej niż inne.
Obrazek
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Ten to fajny jest :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Tylko ciężko Ci będzie zmieścić go na wymiarową podstawkę. Ja zrobiłem na niewymiarowej (w podpisie w galerii masz fotkę ;) ).
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Spokojnie wejdzie na 40x60 :wink:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Imho nie wejdzie - trzeba przyginać poręcze lektyki. I to jest jedyna wada tego figsa.

ODPOWIEDZ