Skaveny 1.2k - Domowo

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Skaveny 1.2k - Domowo

Post autor: Piwek »

Powitać. Pierwsza rozpiska, pierwsze kroki w młotku (grach bitewnych ogółem).
Armia póki co ma służyć bardziej do nauki grania no i ma robić robotę przeciwko krasiom i wojakom chaosu na podobnych ilościach punktów.
Procedura prosta. Slave'y w klocku 5x10, duża ilość rzędów robi swoje. Blokuje nimi wszystko co duże i strzelam do onego czegoś z wlc i/lub flankuje kółeczkiem
plague monki, stormvermini jako dwie grupy uderzeniowe. Vermini od flanki, monki zaraz za slavemi w roli obronej dla bsb i generała. Lock lv1wszego dodany verminom

Warlock Enginer [wizzard lv.2, Talisman of Preservation] 115pkt
Chieftain [BSB + shield] - 72 pts
Warlock [wiz lvl 1 +warp energy condenser] - 85pts

40 x Plague monk [muzyk, baner] 295pkt

Doomwheel 150pkt
Wlc 90pkt

50 x slave [shiled, muzyk] 125pkt

30 x stormvermini [shields, muzyk, sztandar] 255

1202 pts

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

3 klocki to trochę mało jak na szczury. Od tego należy zacząć. Po kilku grach zobaczysz jak się tym gra :) W Plague Monk warto poświęcić miejsce i zmienić parę modeli na plague banner. Ja bym poszedł w coś takiego:

Grey Seer (1#, 295 pts)
1 Grey Seer, 240 pts
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 Talisman of Endurance, 30 pts

Chieftain (1#, 70 pts)
1 Chieftain (Battle Standard Bearer), 70 pts = (base cost 45 + Battle Standard Bearer 25)

Warlock Engineer (1#, 65 pts)
1 Warlock Engineer, 15 pts
1 Brass Orb, 50 pts

Skavenslaves (38#, 78 pts)
38 Skavenslaves, 78 pts = 38 * 2 (base cost 2) + Musician Mus 2

Skavenslaves (38#, 78 pts)
38 Skavenslaves, 78 pts = 38 * 2 (base cost 2) + Musician Mus 2

Skavenslaves (37#, 76 pts)
37 Skavenslaves, 76 pts = 37 * 2 (base cost 2) + Musician Mus 2

Clanrats (31#, 144 pts)
30 Clanrats, 132 pts = 30 * 4 (base cost 4) + Musician Mus 4 + Standard Bearer Std 8
1 Clawleader, 12 pts

Plague Monks (24#, 213 pts)
24 Plague Monks, 183 pts = 24 * 7 (base cost 7) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Plague Banner, 30 pts

Warp Lightning Cannon (1#, 90 pts)
1 Warp Lightning Cannon, 90 pts

Warp Lightning Cannon (1#, 90 pts)
1 Warp Lightning Cannon, 90 pts
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

Thanquola nie chce póki co wciskac w tak małe punkty, bo po pierwsze nie pasuje mi do fluffu klanowego. Wszak póki klan sie nie rozrośnie i nie zyska odpowiednio dużej chwały dlaczego ktoś tak potężny jak wielki szary prorok Thanquol miałby sobie zaprzątać głowę kimś tak mało istotnym? :P
Druga sprawa, clanraty. Pograłem nimi i widzę, że to na tyle słaba jednostka, ze pierwsze co robi po krótkim blokowaniu jakiegoś większego klocka ucieka, powoduje panikę i tu pies pogrzebany. Nim się obejrze połowa armi będzie uciekać w popłochu. Nastawiłem się na konkretniejsze jednostki (vermini, monki) niż takie wątpliwej jakości szczurki. Wszak jakąś siłę uderzenia chce mieć. Oczywiście, można polegać na niezawodnych działach skavenskich, ale jako nowo powstały klan obawiam się o jakiś spisek i sabotaż ;)
Trzecie, zamiana jednego warlocka lv1 na slave'y dało by łącznie dwa klocki po 40. I tak jak pisałem wcześniej, z tego co zauważyłem po raportach, ludzie wystawiają raczej pełne szeregi (czysta matematyka i rachunek prawdopodobieństwa na kostkach) a one są zbawcze.
W eventualności, podzielić monków na dwa klocki, choć nie wiem czy jest sens.

JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: JRP »

Przeciwko krasiom o wochom nastawilbym sie glownie na strzelanie: cannony, rakiety, orby, doomwheele i slejwy, zeby mozna bylo strzelac do walki z nimi.

Awatar użytkownika
Horned rat
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Horned rat »

Piwku, to nie jest szary prorok Thranquol tylko zwykły szary prorok :) Nazwij go jak chcesz, czy jak ci tam do armi pasuje.
Miałbyś może czas kiedyś ze mną zagrać w Vanahaimie, ostatni raz walczyłem u twego boku przeciwko HE i wygraliśmy, ew. zmasakrujmy jakieś HE jeszcze raz.

ODPOWIEDZ