Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Re: Szybkie pytania

Post autor: Belzebub »

Que pisze:a czy ja muszę wszystko wyszukiwać skoro jest zakładka szybkie pytania
Ciekawy sposób na podziękowania #-o

Morok

Post autor: Morok »

szkoda to komentować

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Que pisze:szkoda to komentować
Dokładnie :mrgreen: ...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Kultura osobista (lub jej brak) użytkowników dopóki nie przekracza pewnych granic to ich sprawa. Osoby których zachowanie nam nie odpowiada możemy po prostu zignorować gdy następnym razem będą miały jakieś pytanie/problem.
Tyle w temacie. Proszę nie kontynuować OT.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Arbitrze, nie znasz żadnego tutoriala z chorągwiami?
Obrazek

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Neithan »

Fuxiorr pisze:
Que pisze:do czego służy pędzelek citadel stippling brush bo kupiłem wszystkie i ten się zupełnie różni jest krótki i bardzo twardy
To chyba ten do drybushu ale nie jestem pewien :wink: .
Nope. On służy do stipplingu właśnie. (http://en.wikipedia.org/wiki/Stippling), teraz chyba się już w ten sposób nie maluje, ale w starych "How to paint citadel miniatures" można było znaleźć tutki do tej techiniki.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Aron_Banalny pisze:Arbitrze, nie znasz żadnego tutoriala z chorągwiami?
Domyślam się że chodzi ci o rzeźbienie a nie malowanie.
Takie cuś:
http://quietlimit.blogspot.com/2010/03/ ... orial.html
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

otóż to. a masz jakiś jak zrobić z puszki? google mi nie pomaga, moze masz jakiś patent
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Tylko GS, ew material (Sztandary Heliona są z t-shirtu potraktowanego klejem). Nie przypominam sobie żebym widzial ladnie wykonany sztandar z innego materialu.
Do puszki nawet teoretycznie trudno mi się jest przekonać, raz że trudno będzie wykonać naturalnie wyglądające pofałdowania a dwa że po pomalowaniu latwo będzie o odpryśnięcia farby.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Arbiter Elegancji pisze:Nie przypominam sobie żebym widzial ladnie wykonany sztandar z innego materialu.
Widziałem u kogoś ładnie wykonany sztandar z bodaj wieczka pudełka po margarynie – taki cieniuśki plastik, można z nim pokombinować ;)
Tylko to była chorągiew skavenów, dość potargana, ale efekt fajny. Nie daje jednak głowy, że zda egzamin w każdym przypadku.
Vae victis!

kibek12
Warzywo
Posty: 13

Post autor: kibek12 »

Siema podpowiedzcie jak pomalować nocne gobliny ? nie mogę im ładnie oczu pomalować i ciężko jest mi pomalować księżyc na tarczy :) Jakieś rady ?
Figurki wychodzą mi jak jakiemuś przedszkolakowi a chce pomalować je tak jak widzimy w internecie :<

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Mój sposób był dość prosty - pierwsza warstwa tau light ochre, potem averland sun a na koniec yriel yellow. Wszystko dość cienkie warstwy. Na krawędziach możesz lekko rozjaśnić białym.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »


wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Sztandar w bitewniaku nie musi być szmatą (choć sama nazwa "sztandar" oznacza współczesnego następcę "chorągwi", która była rzeczywiście szmacianym przedmiotem). Dawne weksylia (najbardziej znane rzymskie, rozpropagowane przez filmy) wcale takie nie były i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w WFB też robić je ze sztywnych materiałów (podkładek pod śruby, wieczek od margaryny, dowolnych bitsów - sky is the limit).

Magnaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Magnaf »

Jak zrobić wodną podstawkę pod rzecznego trola?

http://sarmatia-painting.com/wp-content ... 0_0041.jpg

- efekt wilgotnosci wody

Morok

Post autor: Morok »

więc zaczynam malowanie i mam teraz pytania:

1. Malowane ryja farbą Tallarn Flash do cieniowania Ogryn Flash to dobry wybór?

2. Czy jeśli mam czarny podkład, a chcę malować na czarno zbroje i metodą suchego pędzla robić rysy zniszczenia kolorem Boltgun Metal to mogę bez pośrednio na podkład czy lepiej Chaos Black farbką przejechać po zbroii dodatkowo?

3. Jak się nazywa kolor taki zielony jak u necronów?

4. Jeźeli pomaluję sierść na Vermin Brawn to czego użyć do cieniowania Tego koloru?

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

moim zdaniem najlepiej będzie jak zrobisz kilka modeli testowych i zobaczysz co ci najlepiej odpowiada

Morok

Post autor: Morok »

a moim zdaniem Twój post jest bez sensu ...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Que pisze:więc zaczynam malowanie i mam teraz pytania:

1. Malowane ryja farbą Tallarn Flash do cieniowania Ogryn Flash to dobry wybór?

2. Czy jeśli mam czarny podkład, a chcę malować na czarno zbroje i metodą suchego pędzla robić rysy zniszczenia kolorem Boltgun Metal to mogę bez pośrednio na podkład czy lepiej Chaos Black farbką przejechać po zbroii dodatkowo?

3. Jak się nazywa kolor taki zielony jak u necronów?

4. Jeźeli pomaluję sierść na Vermin Brawn to czego użyć do cieniowania Tego koloru?
ad.1 Tak
ad.2 może być na podklad. Chaos black dalby bardziej matowe wykończenie ale po nalożeniu lakieru nie będzie wielkiej różnicy.
ad.3 Zakladam że chodzi ci o Moot Green
ad.4 Chodzi ci o shade? Agraxa.
Kolejny temat łamiący regulamin będę kasowal a nie przenosil.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

Poradzi mi ktoś jakiś matowy lakier? Myślicie że warto kupić Army paintera albo GW? Pod domem mam Artystyczny i z tego co wiem mają tam dobre lakiery w cenie koło 30-40 złoty, czy będa one dobre do naszych modeli?

ODPOWIEDZ