Euro Zielone - dolary znaczy

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Euro Zielone - dolary znaczy

Post autor: Durin »

Imo przesada Jankiel.... To jest master pierwsza bitwa i tak nie ma znaczenia w kontekscie ogolnego wyniku.... Widzialem wiele masterow ktore lidder ogarnial sam... Z Darkiem to juz w ogole bedzie luz. Jesli cos bedzie nie tak to po turze bedziemy rzucac miesem;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Tu nie chodzi o ogarnięcie bądź jego brak. Bardziej o pewien standard. Organizator nie powinien pełnić tylu funkcji jednocześnie i do tego grać. Jakkolwiek lubię i szanuję Cię Laik tak tego typu decyzja jest bardzo wątpliwa.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Chyba patrzycie na to ze złej strony ciut. Nie ma obowiązku posiadania określonej liczby sędziów na masterze, musi być co najmniej jeden. Sędzia techniczny zazwyczaj siedzi przy lapku i wpisuje wyniki (przynajmniej z mojej perspektywy). Myślę że Laik chcąc grać nie będzie mógł pełnic tej funkcji, jako jeden z organizatorów bierze też (nawet zwyczajowo) baja na siebie w pierwszej bitwie, a to że nie będzię się w międzyczasie opierdalał, tylko zrobi test wiedzy i malarke. Plus dla niego.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

A co jeżeli z Laikiem będzie parzyście?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jankiel pisze:Ktos musi kontynuować klubową tradycję, więc tym razem padło na mnie.

To jest ordynarny wał, żeby jeden z orgów ustawiał sobie pierwszą bitwę i dostawał za darmo punkty za baja!
Ktoś musi być w SSie Jankielem, więc tym razem padło na mnie.

Znowu zaczynasz niepotrzebna wojnę śląsko-skądśtamalewokolicachśląską!

Imo obiektywnie jezeli Laik chce grac to test wiedzy może zrobic kto inny - na to że baya dostanie Spawn i on zrobi test wiedzy nikt raczej sarkal nie będzie) - ewentualnie możecie sie usmiechnąc do Beatki żeby oprocz malowania zrobila i test wiedzy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Golonka – boisz się bitwy?;P
@Jankiel - WTF - tak, w ten sposób wygram WE mastera... =D>

Mamy 2 najlepszych sędziów w kraju – na 90 osób po 3 latach 8 edycji na pewno wystarczy.
Biorę na siebie baja a w międzyczasie ocenie malowanie i przeprowadzę test wiedzy - that's all.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Mnie to tam jakoś nie przeszkadza. :roll:
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Z tymi dwoma sędziami to trochę przesadziłeś :wink:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Bretonnian pisze:Z tymi dwoma sędziami to trochę przesadziłeś :wink:
z liczbą czy skillem?

bo Lidder de facto sam ogarnął Bazyla a Butan świetnie się spisał na Strategiconie i DMŚ ostatnio.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

no dobra, kontynuując trolla - Test wiedzy będziesz robił, czyli Twój będzie wynikiem uśrednionym z całego mastera? ^^
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

już go zrobiłem - wynik podobny jak w Szczecinie - najlepszy :wink: .

W końcu jestem Laikiem a nie laikiem...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

To mi akurat przeszkadza.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

:lol2:
Nie spodziewałem się, że ktoś potraktuje to poważnie...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Dymitr pisze:no dobra, kontynuując trolla
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Przypomnij mi datę strategikonu który butan sędziował ;p Imo trochę za mało sędziuję żeby go nazywać najlepszym :mrgreen: :wink:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

na szczęście ja sędziuje więcej więc rozwiążę ten problem :mrgreen:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Raport
I bitwa – malowanie –
Cieszę się że nikt jeszcze nie zgłaszał pretensji co do oceny malowania – powiem tak, na malowaniu znam się tyle że wiem którą stroną trzeba pędzel trzymać, jednak parę armii w życiu widziałem więc oceniałem okiem semi-laika.
Było ciężko, po jednym udanym oraz kilkunastu nieudanych rzutach na 4+ i jednym na 2+ (przepraszam) ugrałem 15.

II bitwa – Danrakh – krasnoludy

Nie jest to armia na której robi się skrajne wyniki, tym bardziej grając na strzelaniu. 2 działa dają co nieco stresu przy LOSach…
Postanowiłem więc że pójdę do przodu – tym bardziej że przeciwnik wystawił się bardzo szeroko (chciał mnie zepchnąć i zjeść z popychaczek). Taktycznie na 6+ przejąłem zaczynanie i wildzi byli już w okolicach 42 cala po pierwszej turze, na pałę poleciały też orły i kowboj, pod rangerów podstawiłem do domku 16 łuków (na 10z re-rollem). Danrakh z grapszota ubił 1 wilda, drugie działo nie doszło do orła, rangerzy na 5+ nie doszli w domek, kowboj przyjął warriorów z kowadła i został zbrejkowany (uciekł).
Dzięki tym wszystkim rzutom już w 2 turze wildzi zjedli oba żyrki i wpadli w kowadło, orzeł zablokował klopę i w 2 turze krasnoludom skończył się prąd. Do 6 tury wildzi skroili kowadło (z pomocą drugiego unitu), driady zjadły 1 działo, orzeł na 2 razy klopę, Duży minerzy zostali odgięci przez orła a następnie zaszarżowani przez kowboja którego wsparły driady – ubiłem 19 tracąc kowboja. Obie hordy z bohaterami, na openie przeciwko 60+ strzałom na bliski przez 5 tur, zamieniły się w jeżyki.
20:0
III bitwa - 4 stół
Łukasz Sasuła – EMP
Bez czołgu, 6 demigryfów, kowboj, 2 działa, hellblaster, duża kawa, kloc piechoty.
Zaczęło się niepomyślnie – 1 strzał, oblany LOS i mała magiczka z DSem w piach. Łukasz pojechał dość ofensywnie, ufny w 1+ save. Po pierwszej turze mój lord mu wytłumaczył że to nie musi być najlepszy pomysł (ściągnął 5 rycerzy),lekkie strzelanie zdjęło hellblastera. W tym momencie zmiana taktyki imperium – do przodu 6 demiśków ze steel bannerem reszta w tył i za górkę. Kawa jednak za górkę nie zdążyła dojechać a piechota mocno się przerzedziła (wspomógł mały placek z IFki). Demiśki nie chciały bokiem do włóczni – olały jednak bokiem do wildów – dostały szarżę na zatrzymanie (plan był taki że reszta armii przejdzie za obelisk, nakarmi się później driadami i tyle zrobią). W magii jednak weszła sygnaturka z beasta, demiśki oblały steadfasta (na 8 bez BSB) i zostały zjedzone – w tym momencie bitwa była moja, wildzi zjedli 1 działo, drugie wybuchło próbując ich odstrzelić, po swiftach, kreseczkach wlazłem w 6 turze na tą górkę i dostrzeliłem dużego i małego maga, ostatni piechur zdał save na 6+, dzidą w kowboja się nie przebiłem a 5 wayów nie rzuciła KBka w BSBka na koniu (bez warda).
Straciłem małego maga i połowę wildów, imperium został generał, BSB, kowboj na pegazie i ostatni piechur.
19:1

IV bitwa – Furion - 2 stół
2 feniksy + leczenie + szybka jazda to nie jest dobry paring. Żeby nie znaleźć się naprzeciwko tego musiałem wystawić 2 oddziały łuków na stratę. Furion zaczął, full do przodu. W mojej pierwszej dzida 5 na 4+BoH (na mały pocisk nie było kości) – zbita, 18 GG na bliskim i 30 na dalekim + 6 bohaterowie i 9 waye = 1 rana. Driady rzeczywiście za daleko do przodu. Wildów bardzo ładnie mi Furion zjadł.
W kolejnej turze dzida 5 na 5, zbita, strzelanie wbija 1 ranę.
W trzeciej dzida 5 na 4 (i 2lvle przewagi) – zbita. Z pocisku, hody i wszystkich łuków wbijam 3 rany w feniksa, niestety ten się leczy do pełna (IFka na regrowth – miałem na to kostki i DSa…) szarżuje na 16 łuków (za którymi stało 10 tancerzy, za którymi stał samotny mag, za nimi 10LD i re-roll) – nie zdaje terroru na 10 z BSBkiem, tancerze zdają 2 na 5 wardów na 4+ i oblewają brejka na 6 z re-rollem = feniks w dużym magu.
Tutaj sprostuje Furion – oblanie tego terroru to nie było przedłużenie o 1 turę – miałem z tyłu sporo oddziałów jeszcze do karmienia feniksa, bez IFki na regrowtha bym go dostrzelił – nawet przy tak mizernej skuteczności w rzutach jaką miałem.
Wracając do bitwy, po magu straciłem możliwość ubicia feniksa a tym bardziej dwóch, traciłem tylko kolejne oddziały, a feniksy się leczyły… (udało mi się drugi wbić 3 rany max)
0:20

V bitwa – Tomek Tutaj – WE - 8 stół

Nie cierpię mirrorów, nie lubię grać na WE – popieprzona armią:D

2 odmienne style armii – strzelanie i CC. Ustawiłem się rogu, miałem ruiny i lasek. Obydwaj zasłoniliśmy się driadami – w strzelaniu na hard coverze Tomek był ode mnie jakieś 4 razy lepszy:), strzelanie do wildów bez coverów też mi nie szło. 3 wildów i orzeł jednak padło na moich driadach. Bohater na jeleniu wpadł mi wildów, zjadł ich, wpadł w bok tancerzy (byli ustawieni do poświęcenia tak żeby nie uciekł za stół i zebrał 30 GG na bliskim + lord – niestety wszystko to, wparte hodą wbiło mu tylko 2 rany:D. Z magii mi za bardzo nie szło – 2 tury nie osiągnąłem casta, w samym losowaniu street bez pocisku i włóczni,
Mój błąd, to niedokładne zasłonięcie klocka z herosami przez łuczników z boku, przez co Tomka kowboj ubił mi generała (tym samym zablokował strzelanie na kilka tur). W ostatniej weszło mi +3/+3 na 3 bohaterów więc w sumie wbiłem 1 ranę w kowboja


6:14 dla Tomka (paradoksalnie ze strzelania miałem tylko połowę dużych wildów – z CC 2x5 z bannerami, tancerzy, kowboja i orła)


Po pierwszym dniu było świetnie 54 punkty, drugi, szczęście się odrwóciło, błędy które kosztowały - i w sumie 6 pkt...

26 miejsce i flaszka dla Shina :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nowa kmina na WE:

1 Highborn @ 210.0 Pts
General; Longbow
Bow of Loren [35.0]
Charmed Shield [5.0]
Arcane Bodkins [25.0]

1 Spellweaver @ 350.0 Pts
Magic Level 4; Longbow
Obsidian Lodestone [45.0]
Wand of Wych Elm [55.0]

1 Noble @ 135.0 Pts
Longbow; Battle Standard
Opal amulet [15.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

8 Dryads @ 96.0 Pts

4x14 Glade Guard @ 180.0 Pts
Longbow; Musician, Champion

14 Glade Guard @ 202.0 Pts
Longbow; FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

2x1 Great Eagle @ 50.0 Ptsa

2x9 Waywatchers @ 216.0 Pts

3x3 Warhawk Riders @ 120.0 Pts

1 Branchwraith @ 90.0 Pts
Cluster of Radiants [25.0]

Models in Army: 100


Total Army Cost: 2680.0


detale jeszcze do zmiany, jest parę punktów wolnych, póki co grałem kilka razy na UB i grało się całkiem przyjemnie.

zastanawiam się jeszcze jak wrzucić moonstone do rozpiski - przydałoby się ewakuować punkty kiedy już przeciwnik będzie za blisko.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

Nie wiem czy to nie przegiecie, ale skoro ci sie dobrze gralo to spoko, dalbym jakis kowbojow zadaniowych, najlepiej takich co se radza z czyms co ma save.

Ogolnie wedlug mnie beda cie bolec armie gdzie duzo pkt jest w oddzialach z savem 1+ czyli duze klock demisiow, duze lance itd. tak samo byle kowboj ktory nie zbiera KB latwo ci bedzie przepedzal wahawki bo chyba o to chodzi ?
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Beast czy Life ?

ODPOWIEDZ