ORCZE GNIAZDO 25-26 maja Szczyrk

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: ORCZE GNIAZDO 25-26 maja Szczyrk

Post autor: Kołata »

Ok? Wróble (papugi?) jako fenixy są ok? :shock:
Come on..

Widać tam oczywiście jakąś pracę malarską, ale prox to prox. Na masterze coś takiego nie powinno być dopuszczane.
A że inni wystawiają większe/brzydsze proxy, to nie jest żaden argument. Proxy i śmiecie się powinno wytępić, wystarczy na kilku masterach z rzędu nie przymykać na to oka i to powinno szybko rozwiązać sprawę.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Kołata pisze:Ok? Wróble (papugi?) jako fenixy są ok? :shock:
Come on..

Widać tam oczywiście jakąś pracę malarską, ale prox to prox. Na masterze coś takiego nie powinno być dopuszczane.
A że inni wystawiają większe/brzydsze proxy, to nie jest żaden argument. Proxy i śmiecie się powinno wytępić, wystarczy na kilku masterach z rzędu nie przymykać na to oka i to powinno szybko rozwiązać sprawę.
+1.

Tylko organizatorzy się na to nie zdecydują w obawie o frekwencje czy dobre relacje z częścią środowiska, która by była pokrzywdzona taką decyzją.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Też się zgadzam z Kołatą. IMO na masterach powinno być tak, że gracze którzy mają zamiar wystawić figurki, które nie są odpowiednikiem tego czym być powinny zgłaszają to do organizatora i wysyłają mu zdjęcia. Jeżeli organizator to zaakceptuje to ok, jeżeli nie to gracz wie na czym stoi. Jeżeli ktoś nie skonsultuje tego z organizatorem i przyjeżdża z wątpliwymi figurkami to out ze stołu z tym.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Królik,
Jaka część środowiska jest za tym, żeby jej armie zostały rozjechane przez wróble?


Im szybciej się tą patologię wypleni, tym lepiej.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Ok? Wróble (papugi?) jako fenixy są ok?
Come on..

Widać tam oczywiście jakąś pracę malarską, ale prox to prox. Na masterze coś takiego nie powinno być dopuszczane.
A że inni wystawiają większe/brzydsze proxy, to nie jest żaden argument. Proxy i śmiecie się powinno wytępić, wystarczy na kilku masterach z rzędu nie przymykać na to oka i to powinno szybko rozwiązać sprawę.
Kołata nie są oki... ale zobacz sędzia malarski widział nie zdjoł ze stołu , przeciwnicy też chyba nie zgłaszali problemu, inni uczestnicy turnieju też zapewne widzieli armię Furiona bo chyba nie trzymał jej pod jakimś ciemnym kloszem nie :?: :wink: też nikt nie miał problemu a teraz po turnieju robi się flame...
Tu problem jest szerszy po prostu orgowie nie są konsekwentni w ocenie malarskiej i zdejmowaniu ze stołu proxów, śmieci... nie raz na mastrze widziałem Jurki pochlapane farbą bez jeźdźców ale nie miejmy pretensji do graczy a do orgów, że dopuszczają...

Może LL powoła jakiś komitet na kształt PKS'u do zrobienia jednoznacznej i obowiązaującej na każdym masterze oceny malowania , oceny co jest proxem a co nie a co śmiecio armią i powinne być zdjęte ze stołu...

@Kołata do tego co napisałeś poniżej tej patologi nie wyplenisz bo orgowie jak widzisz dopuszczają byle co, żeby tylko była większa frekwencja.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, o 11:23 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

słowo "konwersja" nabiera widzę nowego znaczenia :shock: - jak dla mnie ten Fenix to jest jawne granie w gumy a nie WFB.... niektórzy siedzą po nocach i malują - podstawki robią a jak nie mają kasy to faktycznie robią konwersje a niektórzy idą na plac i kupują ptaszka za 3 zł i ciapną go niebieską farbka - i to ma być akceptowalne? :mrgreen:
Ja za moją armie otrzymałem ocenę 8
Obrazek
Obrazek

Furion dostał 7 :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Mega są te Demiśki :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Kołata pisze:Królik,
Jaka część środowiska jest za tym, żeby jej armie zostały rozjechane przez wróble?
Im szybciej się tą patologię wypleni, tym lepiej.
Jak widać część przedmówców nie ma z tym problemu :wink:
Na Bazylu Kaleson i RIPley starali się pilnować tej kwestii, ale może warto być jeszcze bardziej radykalnym?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jak widać część przedmówców nie ma z tym problemu
Na Bazylu Kaleson i RIPley starali się pilnować tej kwestii, ale może warto być jeszcze bardziej radykalnym?
Jak najbardziej za jestem tylko wierzysz w to, że nagle wszyscy orgowie zrobią się radykalni... bo ja nie...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dobra, już nie płaczcie. Na następnym majster będę miał odpowiednie modele, co by chociaż jeden powód do marudzenia odpadł ;)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Co więcej "furionowe wróbleki" są takim cudem techniki, podstawka 40x40 nakładana na podstawkę 50x100 więc ten sam model robi za feniksa i orła :D
Edit:
Jednak nawet -7 dla Jurka nic nie zmieni w klasyfikacji koncowej :D
\/\

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Tu chodzi o zasady! OKŁAMAŁ NAS!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Piotr

Pamiętaj że oceniałem całą armię (również te mniej ładne modele) do tego posiadane kostki/templatki/wysywig na oddziałach/herosach itd.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jeśli master wam się podobał nie psujcie go tutaj jałową kłótnią.
W sprawie Golony nie wyobrażam sobie, żeby gracz został ukarany za pomyłkę jesli przeciwnik nie wnosi pretensji, a jedyną naprawdę zbulwersowaną osobą jest sędzia, który wykazał się brakiem znajomości zasad dosyć rzadko występujacej jednostki.
W sprawie Furiona, jak byście się nie oburzali ocena malarska już była i organizator nie powinien pod presją graczy niczego w niej zmieniać, a najwyżej wyciągnać wnioski na przyszłość.
Gracze, armie i granie powinny byc oceniane na masterze, a nie w internecie po nim. Co innego decyzje organizatorów, ale ich ocena nie powinna mieć żadnego wpływu na opublikowane już wyniki turnieju.
Furion wygrał, Golona na pudle, ja widzę jednego i drugiego na Euro.
Obrazek

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Drogi proks te niedźwiadki.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

c4h10 pisze:Co więcej "furionowe wróbleki" są takim cudem techniki, podstawka 40x40 nakładana na podstawkę 50x100 więc ten sam model robi za feniksa i orła :D
Edit:
Jednak nawet -7 dla Jurka nic nie zmieni w klasyfikacji koncowej :D

Zmienia, jak Golonka z Leohem będzie miał 0-20 :D

A tak na poważnie to, nie wyobrażam sobie, żeby grając na turnieju widząc proxy, konie bez jeźdzców wołać sędziego i kazać przeciwnikowi zdjąć modele (chyba, że będzie nie przyjemny). Nie po to jade na turniej, żeby robić takie rzeczy.
Od tego jest organizator i ufam, że on to zrobi.
Ja bym proponował na przyszłość, takie proksy jak Furiona to -10 pkt z malowania, a nie usuwanie figórek ze stołu. Ze stołu powinny znikać połamane i niekompletne.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

c4h10 pisze:
Dymitr pisze:I jeszcze jedno. Za jakiego idiotę go macie? Który z Was opisuje swoje wały w raportach z bitew?
Czym innym jest wał a czym innym okłamanie sędziego.

EDIT: Dla mnie niczym nie rózni się ta sytuacja od np. "pierwszy raz gram ta rozpiską, zawsze mam muzyków"
dając się "okłamać" nieogranemu graczowi pokazałeś swoje kompetencje do sędziowania turniejów masterowych... a jakbym Ci powiedział że trebusze mają flejmingi a przeciwnik by to potwierdził to też byś na to zlał a później siał flejm na forum? Widocznie nie miałeś wątpliwości że tak jak powiedział rzeczywiście jest skoro nie zareagowałeś od razu, dobry sędzia nie będąc pewnym sprawdził by to w booku na miejscu
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, o 12:00 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dymitr pisze:
I jeszcze jedno. Za jakiego idiotę go macie? Który z Was opisuje swoje wały w raportach z bitew?
Andrzej wrzucil swoja rozpiske na forum gdzie bylo widac brak champa, bez tego "wal" (ktory był błędem identycznym jak ten Golonki) zostalby niewykryty. Więc Golonek po prostu zrobil to samo ;) Ale ja nie potępialem Andrzeja za jego błędy i tak samo nie potępiam Łukasza. Po prostu sie zdarza ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Thomas, wiem że Łukasz to Twój kolega z klubu ale trochę obiektywizmu – sędzia nie ma obowiązku znać wszystkich army booków.
Gracz ma obowiązek znać zasady swojej armii.
Łukasz, jak sam pisał przed turniejem, zagrał OG kilkanaście turniejów,ma OG kilka lat - zawsze stosując błędnie tą zasadę.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Moze wczesniej nie gral na pajaczkach ;) Dajcie spokoj i nie robcie niepotrzebnie zlej atmosfery w momencie wyboru kadry, bo nikomu nie jest to teraz potrzebne. Przeciwnik nie zglosil pretensji. Moze cala bitwe uznal za przyjemna ;) ?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ