DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI - Gorzów Wlkp. 24-25.08.13...

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Re: DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI - Gorzów Wlkp. 24-25.08.13.

Post autor: Manfred »

Dymitr pisze:to nie znaczy, ze nie jest aktualny.
+1

3 tygodnie to aż nadto na zapoznanie się z podręcznikiem, tym bardziej że regulamin ligi przewiduje tydzień czasu

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dymitr pisze:to nie znaczy, ze nie jest aktualny.
Właśnie to znaczy, udowodnili to już organizatorzy kilku masterów w tym sezonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ziemko pisze:
Kołata pisze:Imo powinny być stare. To w końcu DMP, najważniejszy turniej w roku, a nie miejsce na eksperymenty.

Pozatym już widzę ten wysyp gówno-stworów-proxów byleby mieć je na DMP...

Nie bede mial dla takich rzeczy litosci i na pewno zdejme.
Wydaje mi sie, ze decyzje podejmiemy po zobaczeniu podrecznika.
Czyli generalnie nie dajecie mozliwosci ludziom ogarniecia sie z tym czy maja kompletowac armie lizi czy nie jesli jej jeszcze nie maja. NIestetyw w wypaku dmp to slaby pomysl i uwazam, ze powinniscie podjac decyzje wczesniej.

Kto bedzie robil ograniczenia do tej armii jak wyjdzie? 1i czym sie kierowal? to jest bardzo powazne pytanie i prosilbym zebyscie przemysleli ta opcje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Kalesoner - udowodnili, że mają w głębokim poważaniu. Ile miesięcy wcześniej musi być książka, żeby Wam pasowało? Nie ma compa? A do Babic będzie comp? AR.com będzie pracował?

@Shino, jak Cie poproszą ludzie i zrobi się odpowienio sporo testów, to nie pomożesz tego compa ułożyć? To jest bardzo poważne pytanie!
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ma być tak żeby organizator miał wygodniej i nie zmieni tego martwy zapis z uścislen sędziowskich.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dymitr pisze: @Shino, jak Cie poproszą ludzie i zrobi się odpowienio sporo testów, to nie pomożesz tego compa ułożyć? To jest bardzo poważne pytanie!
Czy jesli uloze kompa uwalajacego slanna/kameleony/salki/terki lub cokolwiek innego to przyjmiesz go bez zajakniecia i jakiegokolwiek negatywnego komentarza?

czy jelsi zostawie lizaki bez ograniczen zrobisz to samo?

to jest bardzo powazne pytanie i bardzo mozliwe, ze zwiazane z odpowiedzia na twoje pytanie. Nie mam zamiaru wyjsc na ogien tego, ze sobie pomagam/przeszkadzam w zdobyciu jakiegokolwiek wyniku na dmp.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Powinniśmy grać na stare lizaki, nie wiadomo jak będą wyglądały nowe, po to trenowali ludzie cały rok na bądź lizakami żeby teraz zmieniać zasady ?

Pamiętacie jak wchodziła 8 ed DMP było grane na 7 żeby nie utrudniać i robić zamieszania, tym razem powinno być podobnie.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

król słońce się starzeje
powinien cisnąc nowymi lizakami na DMP, ale wiara nie pozwala ;p

Awatar użytkownika
Kubi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kubi »

Solo pisze:Powinniśmy grać na stare lizaki, nie wiadomo jak będą wyglądały nowe, po to trenowali ludzie cały rok na bądź lizakami żeby teraz zmieniać zasady ?

Pamiętacie jak wchodziła 8 ed DMP było grane na 7 żeby nie utrudniać i robić zamieszania, tym razem powinno być podobnie.
Hej dobry przykład tylko z 7/8 edycja było tak ze zmiana dotyczyla wszystkich więc wszyscy sie ochoczo zgodzili na granie na 7. A lizaki nie każdy ma w druzynie i łatwo zauważyć ze ten kto mówi żeby były nowe nie ma lizakow w składzie a ten kto chce stare ma. Decyzja należy do organizatora ale niech pamięta ze dmp to turniej drużynowy do którego niektórzy dość długo sie przygotowują i lipa by było to zepsuć tym ze nowy book wyszedł 3tyg przed turniejem.
Pozdr

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dlaczego zaraz zepsuć? ja myśle, ze właśnie poprawić!
myślisz sie Kubi, to ze chciałbym nowych lizardmenow nie znaczy ze w drużynie ze mną ich nie bedzie.
@Shino, ja wierze ze potrafisz im zrobić (przy wsparciu) compa z głową i nie będziesz sie oglądał na graczy tej armii.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Panowie, ale nie robcie prosze burzy w szklance wody. Obojetnie jaka decyzje podejmiemy to i tak bedzie gro ludzi narzekajacych. Jak tylko decyzja zostanie podjeta zostanieona niezwlocznie przedstawiona na forum.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Lol, Dymitr i Ziemas, na serio nie czaicie problemu??

Został przedstawiony szereg bardzo poważnych argumetów PRZECIW. Argumentem ZA jest tylko jakiś zapis w regulaminie..

Wprowadzenie nowych lizaków to ogromna ingerencja w DMP, turniej do którego się przygotowuje miesiącami.
Po pierwsze w 3 tyg WAKACJI ludzie za cholerę się nie nauczą nowego booka. Ja akurat np. rozpoczynam urlop 3 sierpnia i kończę na DMP. Mam się z forum nauczyć? A gdzie to ograć?

To samo się tyczy graczy lizaków. Większość za cholerę się nie nauczy tych zasad. A ograć to? Kiedy?
Zebrać i pomalować figurki pod nową rozpiskę - kiedy?
Ktoś kto nie da rady, może wykoleić swój team. Taka zmiana może przekreślić jego udział na DMP, a być może całej drużyny (nie raz tak bywało, że drużyny z mniejszych środowisk wypadały, bo 1 osoba odpadała i nie było kim jej zastąpić).

I Ziemko nie mów mi o zdejmowaniu śmieciostworów, bo już widzę jak eliminujesz drużynę która przejechała pół kraju, a musiała wystawić śmieciostwory (lub warzywną rozpę, lub zrezygnować z udziału), bo sobie organizator wymyślił zmienić zasady najważniejszego turnieju w roku na 3 tyg przed.

Do tego dodajcie sobie wszystkie w/w argumenty o balansie itd. Chyba jasne jest jak należy postąpić.

Dopuszczenie nowych Lizz na DMP to byłby najgłupszy pomysł roku.

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

To może przy okazji, DMP i zamieszania jakie wywołują nowe lizaki, trza rozpatrzyć opcję zmiany zapisu w regulaminie ligi z czasem dostępności na masterach nowego booka, lub wpisać po prostu, że np. wcześniej niż 4 tygodnie po wypuszczeniu AB, decyzja o dopuszczeniu pozostaje u organizatora, po 4 tyg, wchodzi obligatoryjnie.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

JaSzczuras, ale tu nie chodzi o zwykłe mastery. Co do zwykłych masterów to nie ma problemu, ten stary zapis jest ok.
Ale DMP to zupełnie inna sprawa z powodów przytoczonych wyżej.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ziemko pisze: Wydaje mi sie, ze decyzje podejmiemy po zobaczeniu podrecznika.
Żeby narazić sie na oskarżenia z cyklu "Dopuscili bo były słabsze/mocniejsze to tamto sram to"? Nie polecam

Imo stare lizaki - dajmy im ten pożegnalny turniej to raz. DMP to wyjątkowy turniej na który szykujemy się cały rok to dwa. Każde ich ograniczenie zrobione przez kogokolwiek spotka się z zarzutami o stronniczość - dlatego nikt normalny za ich ograniczanie się nie weźmie i to jest mój trzeci argument

Tyle ode mnie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jak Kołata. DMP to turniej, który wymaga ogromnego przygotowania, zarówno na poziomie tworzenia armii jak i kompletowania teamu. Trzeba ograć paringi, przygotować tabelki parowania itd. Lizaki to obecnie bardzo mocna armia i mnóstwo teamów będzie ją miało. Będzie więc spore zamieszanie w drużynach, jeśli okażą sie mega plewne, to trzeba będzie na gwałt szukać zamiennika, a nie każdy team ma graczy rezerwowych. Jeśli zaś okażą się jeszcze mocniejsze, trzeba będzie robić nowy draft, co zajmie jakiś czas i na ogranie zupełnie nowej armii przed najważniejszym turniejem w roku będą 2 tygodnie.

Podsumowując: nie dla nowych lizaków na dmp.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Stare Lizzie. Ten zapisek o tygodniu na wdrożenie był dobry w starych dobrych czasach, gdy ludzie miesiąc przed premierą mieli pdf'y na kompach. :mrgreen: Teraz tydzień przed premierą dowiadujemy się, że jest w ogóle premiera.
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Solo pisze:Powinniśmy grać na stare lizaki, nie wiadomo jak będą wyglądały nowe, po to trenowali ludzie cały rok na bądź lizakami żeby teraz zmieniać zasady ?

Pamiętacie jak wchodziła 8 ed DMP było grane na 7 żeby nie utrudniać i robić zamieszania, tym razem powinno być podobnie.
Zgadzam się.
Vote: stare lizaki (choć są przegięte i mi nie leżą, moi snajperzy i Ironblaster już czekają na takie na potworach ;) )

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jeszcze tylko dodam, że Regulamin Ligi nic nie mówi na temat dopuszczania podręczników, czy konsekwencji niedopuszczenia podręczników. Jedyny dokument, który się do tego odnosi to Uściślenia Sędziowskie, które organizator ma prawo stosować dowolnie (w całości/zrezygnować całkowicie lub korzystać fragmentarycznie jeśli taka jego wola). Zwłaszcza, że ten punkt z uściśleń nie odnosi się w ogóle do zasad Warhammera i ewidentnie wchodzi w kompetencje organizatorów. Uważam, że to martwy zapis i LS powinna przemyśleć kwestię zmiany go poprzez dodanie słów "zaleca się" lub podobnej formuły sugerującej decyzyjność organizatorów w tej kwestii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Rok temu wywołałem Liddera do tablicy i obsmarowałem LS i LL. Niczego się nie nauczyliście przez rok, zlekceważyliście i teraz - na miesiąc przed imprezą - znów Wam się przypomniało, bo jest podobna sytuacja?

Ręce opadają. Jesteście naprawdę niepoważni.

Organizator podejmuje decyzję. Tak było rok temu i tak będzie w tym roku.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ