Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir Galahad
Warzywo
Posty: 17

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Sir Galahad »

Gorrador pisze:Podstwka royal pegaza jest rozmiarów kawalerii(na fotografiach jest zdaje się kawaleryjska)? W związku z czym dlaczego nie można wkomponować pegaza normalnie w oddział jak zwykłego konia(RB str. 98)?
Ja tam jestem w temacie od niedawna, ale albo kwestia poprzednich edycji, albo błąd po prostu. Każdy pegaz jest na takiej samej podstawce.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Tak, każdy pegaz jest na takiej samej podstawce. Jest tak w AB i katalogach oraz WD.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
xsasis
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Józefów

Post autor: xsasis »

Sir Galahad pisze: Ja tam jestem w temacie od niedawna, ale albo kwestia poprzednich edycji, albo błąd po prostu. Każdy pegaz jest na takiej samej podstawce.
Dokładnie, z tego co pamiętam heros na pegazie w 5 edycji był na normalnej podstawce kawaleryjskiej.
"Dla dobrego generała szczęście jest bez znaczenia"
Cool Mini or Not

Awatar użytkownika
Murdak
Plankton
Posty: 2

Post autor: Murdak »

Witam, mam takie pytanko.

W podręczniku pisze, że Virtue of Heroism daje zwykłego Killing Blowa, czytając na forum dokładnie o Lordach i Paldynach siepaczach wiele ludzi pisze, że to daje Heroic Killing Blow.

I nie wiem już w co wierzyć :)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Raz, gdybyś czytał dokładniej podręcznik zobaczyłbyś, że daje killing blowa, działającego również na stwory większe od ludzi :P

Dwa, od tego czasu wyszła 8edycja, errata do podręcznika i poprawka tej cnoty - zamienienie jej na HKB po prostu ;)

EDIT: 666 post, ha, zło! :D
Vae victis!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

HKB działa bodaj na wszystko poza rojami.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Czym najlepiej ogarniać śmieci pokroju kotów z Ogrów, harpii czy innych polujących na maszyny?
Jak gram Imperium zawsze mam z nimi problem, tu pewnie będzie to samo.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Łucznicy, pegazy, zbrojni, małe lance, kowboje i lekka kawaleria.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Czy pod trebusze są wymagane podstawki? Jeśli tak, to jakie?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

chariotowe, są w boxie
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Czy zdezorganizowanie powoduje utratę stubborn'a? Czy tylko szeregów do wyniku walki się nie dodaje?
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Chyba Steadfasta ;) Jeśli jednostka ma Stubborn, to nawet pojedynczy model zdaje test złamania na niemodyfikowanym Ld. Przy Steadfaście jednostka musi mieć więcej szeregów od Ciebie, żeby go zachować. Ataki z boku/tyłu jedynie zdejmują bonus do CR.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Macias pisze:chariotowe, są w boxie
o właśnie! Może teraz sa podstawki w finecascie wcześniej trebusz podstawki nie miał. Niedawno na którymś turnieju (zdaje się w Poznaniu) dowiedziałem sie że chariotowe są za małe - bo nie mieści się na niej cały trebusz (trochę wystaje). Zrobiłem sobie podstawki okrągłe 4,5 cala dla świętego spokoju.
Widziałem że np Dębek ma normalne chariotowe - jak to jest koniec końców ? hmm ?

Pytam też dla tego że, jak pewnie cześć z was wie, grywam na dużej liczbie łuczników. Jeśli wystawię się dosyć ciasno - łucznicy - trebusz - łucznicy- to nie będę mógł pivotować przed strzałem (cal odstępu), A może pivotowanie to martwa zasada i nikt sie was nie czepia podczas gry ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Do magicznego sztandaru armii można dobrać virtut?Jeśli tak to czy koszt sztandaru ma znaczenie przy wyborze virtutu? Czy sztandar jest wtedy autonomiczny i nie dodaje się do puli m. przedmiotów?
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Dibo pisze:
Macias pisze:chariotowe, są w boxie
o właśnie! Może teraz sa podstawki w finecascie wcześniej trebusz podstawki nie miał. Niedawno na którymś turnieju (zdaje się w Poznaniu) dowiedziałem sie że chariotowe są za małe - bo nie mieści się na niej cały trebusz (trochę wystaje). Zrobiłem sobie podstawki okrągłe 4,5 cala dla świętego spokoju.
Widziałem że np Dębek ma normalne chariotowe - jak to jest koniec końców ? hmm ?

Pytam też dla tego że, jak pewnie cześć z was wie, grywam na dużej liczbie łuczników. Jeśli wystawię się dosyć ciasno - łucznicy - trebusz - łucznicy- to nie będę mógł pivotować przed strzałem (cal odstępu), A może pivotowanie to martwa zasada i nikt sie was nie czepia podczas gry ?
Rydwanowe sa legalne, maszyna przed strzałem pivotuje o czym należy pamiętac w trakcie wystawienia i pozniejszej gry o czym w praktyce wiekszosc graczy zapomina tym niemniej jesli ustawisz treba rowno z krawedzia stolu to musisz sie liczyc z tym ze Twoj przeciwnik nie pozwoli Ci sie obrócić i strzelić
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Dibo pisze:
Macias pisze:chariotowe, są w boxie
o właśnie! Może teraz sa podstawki w finecascie wcześniej trebusz podstawki nie miał.
Dla ścisłości, nie kupowałem obecnego trebusza, jakiś gracz bretoni kiedyś mi powiedział że w boxie są chariotowe.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Gorrador, chorąży armii może wziąć magiczny sztandar, a do tego dowolną cnotę. Koszt chorągwi nie wlicza się w ogóle do puli 50 punktów na cnoty i przedmioty magiczne (w sumie w tym przypadku tylko cnoty, bo innych magicznych zabawek wziąć mu nie wolno).
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Macias pisze:
Dibo pisze:
Macias pisze:chariotowe, są w boxie
o właśnie! Może teraz sa podstawki w finecascie wcześniej trebusz podstawki nie miał.
Dla ścisłości, nie kupowałem obecnego trebusza, jakiś gracz bretoni kiedyś mi powiedział że w boxie są chariotowe.
Na stronie GW w opisie modelu zazwyczaj pojawia się informacja o dodanej podstawce. Przy trebuszu nic nie było...

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

ja kupowałem trebusz i nie było żadnej podstawki- po prostu ustawia się go bez niej

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Dzięki piękne Gniewko. Teraz pytanie dot. wierzchowców. Bohater dosiadający pegaza otrzymuje rany sam czy jest rozdzielane mędzy jeźdźcem a wierzchowcem? Analogiczna sytuacja jak wygląda w rydwanie?
Gaude Mater Bretonnia

ODPOWIEDZ