Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: Pogłoski

Post autor: Azgaroth »

Lenar pisze:Natomiast termin to jedna wielka niewiadoma - od grudnia 2011 nowa Bretka jest konsekwentnie spychana na dalszy plan.
Tak samo jak WE :) Ja już rozpatruję wyjście nowych edycji do tych armii bardziej w kategoriach pobożnych życzeń niż realnego faktu. Już od dawna GW pokazało, w jak głębokim poważaniu ma bretkę i leśniaki...co z drugiej strony jest dla mnie niewyobrażalnym plusem - pozostał klimat nie zmącony, żadnymi wziętymi z dupy zasadami i figurkami :) W każdym razie, mogę tylko wierzyć i liczyć na mądrość GW, która nie ośmieli się łączyć tych dwóch armii w jeden dziwny twór będący totalnym strzałem w środek stopy.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Pegazy z 3 woundami? Czemu nie :) , a napewno powinni dodac im opcje barding skoro modele je maja. To samo tyczy sie hippogryfa
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

via an Anonymous source on Faeit 212
40k Codex Authors:
Imperial Guard: Vetock
Orks: Ward

Fantasy Army Book Authors:
Bretons: Kelly
Dark Elves: Cruddace
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Co on jeszcze napisał?
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Gopal pisze:Co on jeszcze napisał?
Z tego co pamiętam obecną edycję wampirów, 7ed warriors of chaos. Ogólnie napisał sporo podręczników do 40k. Ogólnie cieszy się dobrą opinią jako twórca klimatycznych i co ważne dobrze zbalansowanych kodeksów. Jeśli ta plotka to prawda, to myślę, że można być spokojnym o Bretkę :)

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

cytując warseera:

"So, this is my fourth attempt at this type if thread. News has been updated recently, but from what I recall its:
Updated Aug 2013!!!

2013
HE
Lizardmen

2014
DE
Dwarfs
WE

2015
Brets
O&G
9th edition


Possible that Tyranids / Guard swapped around

September:- Space Marines
October:- Mystery box + Dark Elves
Nov:- Tyranids / Imperial Guard
Dec:- Hobbit + Terrain
Jan:- Imperial Guard / Tyranids
Feb:- Dwarfs
March:-Orks 40k
April:- Bretonnians

Apparently imperial guard and Orks maybe interchangeable.

Look to see a whole host of 40k supplements in these months as well.

For the next fantasy army book after the Orks 40K, Wood Elves or Bretonnia have been rumoured.
Just to complete Bigmans list."
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Grand Admiral Thrawn pisze: Bretons: Kelly
AAAAAA :x !!!!!! Nieeeeeeeeeeeeeeee !! Qrde nieeeeee !!! #-o
Azgaroth pisze:
Gopal pisze:Co on jeszcze napisał?
Ogólnie cieszy się dobrą opinią jako twórca klimatycznych i co ważne dobrze zbalansowanych kodeksów. Jeśli ta plotka to prawda, to myślę, że można być spokojnym o Bretkę :)
ekhm! uwaga będę polemizował.

Oj nie, nie cieszy się! Kelly to burak! to on napisał Bestmenów, już za samo to zatłukłbym typa czerstwą bułką i skisłymi jagodami, w biały dzień na ulicy.
Nie wolno mu napisać podręcznika do Bretki ! Zabraniam ! Ten typ ma kisiel zamiast mózgu - jeżeli to okaże sie prawdą to wiarygodne bedą wszystkie najbardziej niewiarygodne plotki o naszej armii. Anioły, chłopskie rydwany na kwadratowych kołach i oddział kawalerii na ślimakach ludojadach a wszytko z chorymi zasadami i kosztami punktowymi wziętymi z .. tyłka. AAA wogóle szkoda gadać.. bo na pewno wywali fluff do góry nogami - a jak nie to znaczy ze jestem zielonym krasnoludkiem na sprężynach.

.. się zdenerwowałem się :evil:

Tak więc dopóki nikt nie zdementuje ploty o tym typie to nie będę spokojny Bretkę
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Spokojnie panowie, ekscytujecie sie plotkami o plotkach, do nowego booka sporo czasu i takie posty pelne emocji powinny sie pojawiac dopiero jak beda jakies konkrety na razie to tylko bicie piany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

cóż innego nam pozostaje ;P
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Dibo pisze:
Grand Admiral Thrawn pisze: Bretons: Kelly
AAAAAA :x !!!!!! Nieeeeeeeeeeeeeeee !! Qrde nieeeeee !!! #-o
Azgaroth pisze:
Gopal pisze:Co on jeszcze napisał?
Ogólnie cieszy się dobrą opinią jako twórca klimatycznych i co ważne dobrze zbalansowanych kodeksów. Jeśli ta plotka to prawda, to myślę, że można być spokojnym o Bretkę :)
ekhm! uwaga będę polemizował.

Oj nie, nie cieszy się! Kelly to burak! blablabla
Ta.

Kelly napisał naprawdę godny kodeks do Dark Eldar'ów pełen świeżych pomysłów i niepowtarzalnego klimatu. Gdyby okazało się prawdą, że zabrał się za Bretonnię, to jest szansa na zayebisty armybook. Swoją drogą DE też czekali 12 lat na wznowienie.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Space Wolves też mu fajne wyszły. Pozatym już chyba lepiej on niż Cruddace.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Heheh no do 40k to pewnie coś fajnego napisał, nie wiem - nie gram. Mam inne doświadczenie z tym panem.

Krótko:Wziął najciekawszą armie battla i odarł ją ze wszystkiego co najlepsze poza wyglądem figurek. Zepsuł rzeczy dobre a wymyślając nowe - wymyślił słabe.

A przykłady są takie:
Bestie były ostatnim (albo przed ostanim) AB przed 8 ed kiedy Skaveni już byli pisani pod 8 ed - Kelly pierdział w stołek oto przykłady: Mając pole do popisu stworzył najbardziej niegrywalny lore w battlu, przy nim magia WE jest bardzo OK. Zabrał klimatyczne stworki i wymyślił zupełnie nowe - tak żałosne że nie do wiary i to do armii która dla tego typ stworów i mutantów została stworzona (uzupełnienie Chaosu).

Patrząc przez analogie co pan Kelly zrobił np minotaurom, centigorom, to samo może zrobić gralom albo pegazom. Zwiększyć koszt i obniżyć grywalność. Wymyślić zasady z kosmosu i wprowadzić do gry np: Erranci będą musieli zawsze gonic na 1d6, bo zbierają łupy wojenne zdobyte na przeciwniku - tak żeby potem mogli się wykazać, hehe no oczywiście do gry nie da to żadnych bonusów, a zepsuje jednostkę - da się ? da się :wink:

Pod względem wymyślania nowych rzeczy kreatywności nie można mu odmówić - to fakt - ale żeby jego pomysły miały sens no to już gorzej.
Grand Admiral Thrawn pisze:Pozatym już chyba lepiej on niż Cruddace.
O ! Bardzo dobry przykład bo to on zdaje sie zrobił TK ? Jeśli tak to Flufowo bardzo fajnie i jednostki też zrobił ciekawe i nie głupie - oczywiście sama armia jako całość nie powala :roll: i nie chciałbym takiego poziomu grywalności ale przynajmniej autor sie starał :mrgreen:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Też uważam, że Kelly skopał większość rzeczy, których się dotknął.

Btw mam nadzieję, że ryciny w booku nie będą autorstwa tego kolesia co rysował w booku do demonów ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

John Blanche - też nie mogę patrzeć na jego ilustracje.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Najlepsze ilistracje są IMO w booku do lizaków. Co do nowego booka, ile to już lat czekamy? 11 chyba będzie. Całe życie battlowe grałem jedną armią na jednym booku. #-o
Mam nadzieję na 1-2 nowe kategorie bohaterów. Może jakiś slayer ewentualnie hybryda maga i klepacza.
Zmniejszenie kosztu hipcia.
Yeomani w Corach, zmniejszenie kosztu men at armsów poprzez wprowadzenie opcjonalnego uzbrojenia - LA w standardzie (tarcza, wlócznia, halabarda)
Realmi i Erranci bez zmian.
Pegazy bez zmian.
Trebusz, jeśli ma działać tak jak teraz, to niestety musi być droższy.
Relikwia dająca jakiś bonus w 12 calach, ewentualnie ochronny bound.
Queści najchętniej z mieczami +1 do siły, których można używać wraz z tarczą.
Grale bez zmian. O obniżeniu kosztu można raczej tylko pomarzyć.
Łucznicy - skirmisz bez braziersów z możliwością wystawienia jako zwiad. Zwykłe łuki bez zmian.
Z nowych jednostek - kusznicy z pawężami - bardzo chętnie. Pięknie by się prezentowali. Balista - czemu nie.
Inne pokemony - aż strach pomyśleć.
8-10 grywalne virtue. Rekompensujace słabsze statsy naszych bohaterów.
Itemy na 100% będą splewione. Pewnie zrobią 1-2 mocniejsze, tak jak w innych armiach. Szkoda było by stracić GGhelm, Gaundlet of Duel, FalconHorna, Silver Mirror.

Eech. Jaki by nie był ten kodeks, niech go wreszcie wydadzą.
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

+1 Dębek, ale jeśli pegazy mają kosztować tyle ile teraz to powinny dostac jakis upgrade (dodatkowy wound/save na 2+) albo po prostu potaniec o te 5 pts. Też mam nadzieję że Quesci dostaną jakiegoś buffa. No i może jakiś bretoński lore wkońcu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja bym dodał jeszcze możliwość wystawienia Errantów, Realmów i Questów na piechotę. (powiedzmy tylko 1 oddział do maksymalnie 36 modeli)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Też o Kellym w kontekście wfb nie słyszałem najlepszych rzeczy. Imo 40k to trochę inna bajka i może tam się sprawdzał ;)

Kurcze znowu whishlist się zrobił w tym temacie zamiast plotek :P
Bretonnian pisze: No i może jakiś bretoński lore wkońcu
Ja tam się zadowolę dostępem do wszystkich z rb, nie muszą mi nowego do armii wymyślać :D

A co do potworków to jak będą na poziomie grywalności mackostworów z woch to nie ma czym się przejmować. Gorzej jak będą mega grywalne i obleśne ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

@Dibo
Wydaję mi się, że jedynym skopanym przez Kelly'ego podręcznikiem byli Beastmeni, każdemu może zdarzyć się jakiś wybryk ;) Zawsze możecie dostać Matta Warda i wtedy poczytacie sobie o tym jak to Gilles le Breton nie umarł, tylko został wciągnięty do Warpu, gdzie od tysiąca lat tłucze Krwiopijce Khorne'a gołymi rękami :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

On nie umarł, Pani Jeziora zamieniła go w Green Knighta i do teraz broni Bretonii ;)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ