Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Pixel »

Czy postać z zasadą scout może dołączyć po wystawieniu do jakieś jednostki, która jej nie ma??
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Po wystawieniu postaci w swojej turze możesz spokojnie wbijać do oddziałów.
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
kubaburza
Wałkarz
Posty: 89

Post autor: kubaburza »

Czy basista ma -2 do armor save'a

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tak
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

kubaburza pisze:Czy basista ma -2 do armor save'a

Masz na myśli S4 i Ap? Czy coś źle przeczytałem i ma -2 do asv i S4?:D

Awatar użytkownika
kubaburza
Wałkarz
Posty: 89

Post autor: kubaburza »

A jak to jest z fear gdy np. Szarzuja na mnie ruszamy TK to testuje fear i jak nie uda sie to uciekam ?i jeszcze siaterki maja s4 przeciwko undead?

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Tak działa terror. Teraz fear testujesz w cc. Przed rzutami na to hit, zdajesz LD. Zdałeś, walczysz normalnie, oblałeś- Twój weapon skill=1. Sisterki zawsze mają na łukach s4, flaming atacks, magic atacks. A dodatkowo przeciwko armiom zła ( TK są neutralni) masz dodatkowo armor piercing.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Teclis wybiera czary przed turniejem czy przed kazda bitwa?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Przed bitwa. W ab stoi, za zamiast losowania czarow znasz albo cały hm albo wybierasz po 1 z kazdego lora. A czary losujemy przed bitwa;) a np everqueem moze losowac czary przed kazda bitwa z 1/2/3 lorow I Ty decydujesz po ile czarow z kazdego lora wybierasz.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Witam wszystkich szanownych generałów
Mianowicie zwracam się do was z problemem który dręczy mnie od dłuższego czasu. Owym problemem są plugawi zdrajcy, nasi kuzyni. Z tymi już od dłuższego czasu toczę bitwy w mej nieostającej kampanii przeciw nim. Ci jednak dysponuj nad wyraz potężnym wsparciem magicznym, na pole bitwy przybywają straszliwe kotły krwi świątynie khaine które potrafią uczynić oddziały jakże potężnymi. Na przodzie oddziałów zawsze lecą zaś harpie które uwagę łuczników od ważniejszych oddziałów odciągają. Ważniejsze oddziały noszą zaś sztandary tak mroczne iż nie chce o nich wspominać, powiem tylko iż te demoniczną energię w oddziały wtapiają (chodzi mi głównie o wiedźmy z 4 atakami). Na czele jedzie zaś pedantus. Mroczny wybraniec Khaeleth którego ubić nie sposób, jego zbroja twarda jak stal (armour save 0+ z przerzutem) zaś czym silniejszy cios tym bardziej wypaczona jego moc. Mroczna czarodziejka na tyłach zawsze powoduje zamęt w mych szeregach. Lecz niewiele może się równać z potęgą ich mrocznych bełtów które niby chmury przysłaniają niebo. Tak wiec bracia generałowie cóż mi poradzicie, czy pomożecie staremu przyjacielowi w biedzie?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

nie graj z de ;)

moglbys wyluszczyc problem bo z tego przydlugiego tekstu niesposob sie domyslec...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Wybraniec Khaeletha nie dość, że twardy jest niczym mury krasnoludzkich twierdz, to jeszcze na dodatek wałuje niemiłosiernie, jak to nasi podstępni kuzyni mają w zwyczaju, gdyż sejwa lepszego niż 1+ uświadczyć nie sposób. Z magii należy potraktować plugawca tego, najlepiej w pole wywieść i czarami domeny śmierci zniszczyć zakutą pałę.

Czarnopióre bełty groźnymi tylko się zdają, gdyż zasięg tych mizernych kusz jest krótki niby członki ich właścicieli. Potężne niczym pyty prawdziwych elfów łuki dalej niosą i prawdziwy pogrom wśród naszych mrocznych kuzynów potrafią uczynić. Tęgie balisty również się zdadzą, jeno ogień wszelaki na jednym oddziale koncentrować należy, tak, by przerzedzić szeregi wroga i oddział jego nieszkodliwym uczynić.

Skrzydlatymi dziewojami przejmować się zbytnio nie należy, gdyż nie po to łucznicy nasi pierwsi zawsze biją i to z więcej niż dwóch szeregów, żeby wpierdolu im sromotnego nie spuścić.

Wiedźmy zaiste chędogo się biją, ale niedobór prawdziwych mężczyzn w głowach im pomieszał i teraz nago po polu bitwy biegają, niczym nie osłonięte. Celem są przeto doskonałym dla łuków i balist, a także magii potężnej.

Takoż ci radzę!
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2013, o 20:07 przez Naviedzony, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Naviedzony pisze:Wybraniec Khaeletha nie dość, że twardy jest niczym mury krasnoludzkich twierdz, to jeszcze na dodatek wałuje niemiłosiernie, jak to nasi podstępni kuzyni mają w zwyczaju, gdyż sejwa lepszego niż 1+ uświadczyć nie sposób. Z magii należy potraktować plugawca tego, najlepiej w pole wywieść i czarami domeny śmierci zniszczyć zakutą pałę.

Czarnopióre bełty groźnymi tylko się zdają, gdyż zasięg tych mizernych kusz jest krótki niby członki ich właścicieli. Potężne niczym pyty prawdziwych elfów łuki dalej niosą i prawdziwy pogrom wśród naszych mrocznych bogów potrafią uczynić. Tęgie balisty również się zdadzą, jeno ogień wszelaki na jednym oddziale koncentrować należy, tak, by przerzedzić szeregi wroga i oddział jego nieszkodliwym uczynić.

Skrzydlatymi dziewojami przejmować się zbytnio nie należy, gdyż nie po to łucznicy nasi pierwsi zawsze biją i to z więcej niż dwóch szeregów, żeby wpierdolu im sromotnego nie spuścić.

Wiedźmy zaiste chędogo się biją, ale niedobór prawdziwych mężczyzn w głowach im pomieszał i teraz nago po polu bitwy biegają, niczym nie osłonięte. Celem są przeto doskonałym dla łuków i balist, a także magii potężnej.

Takoż ci radzę!
Zaprawdę wielkie ci dzięki generale, rade twe w szósty dzień tego cyklu księżycowego postaram się w życie wcielić i naszym kuzynom szeregi przetrzebić. Tak żeli wielkie podziękowania w twe ręce składam i za rady kiedyś mam nadzieję się odwdzięczyć.
Ave!

(A co do harpii to one po prostu lecą przed głównym oddziałem zasłaniając go swymi cielskami i dlatego muszę poświęcić 1-2 tury coby je odstrzelić. )
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

wystaw bolce na gorce, to nie bedziesz mial covera, ale skoro przeciwnik screenuje oddzialy harpiami to lepiej dla ciebie bo je straci i nie bedzie mial czym odginac...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Cobalt
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Cobalt »

Naviedzony +1, za opis kusz i łuków :D
==================================
Achievement unlocked: Left the House
==================================

Awatar użytkownika
kubaburza
Wałkarz
Posty: 89

Post autor: kubaburza »

Może ktoś wstawić opis razor banner ?

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Unit w cc dostaje armor piercing. Sztandar nie działa na ataki strzeleckie. Jeżeli masz w oddziale z tym sztandarem bohatera z magiczną bronią, to sztandar na tą broń nie działa. koszt 45pkt za ten sztandar.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Cobalt pisze:Naviedzony +1, za opis kusz i łuków :D
:wink:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

KayolPixel pisze:Jeżeli masz w oddziale z tym sztandarem bohatera z magiczną bronią, to sztandar na tą broń nie działa.
Ciekawe gdzie takie coś wyczytałeś. AP działa normalnie na magiczne bronie. Tylko poisony i flamingi się nie przenoszą.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

przez analogie źle mi się skojarzyło.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

ODPOWIEDZ