Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: DiabliQ »

W ostatecznym akcie desperacji można go z wierzchu skrócić nożem i pilnikiem o te 5 mm :mrgreen: Albo zrobić mu na podstawce jakąś skałkę czy coś w tym stylu, żeby był odchylony nieco do tyłu, takie pomysły na szybko.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

mam, ale moge podac dokladny wymiar jak bede wroce z urlopu :) czyli jutro wieczorem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Byłbym wdzięczny ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Cześć, zacząłem grać w młotka jakoś pół roku temu, lecz po zmianie armii zamierzam grać wampirami(ładniejsze modele, ogólnie rzecz biorąc armia mi bardziej się podoba) i myślałem od czego zacząć zbierać tą armię. Zdecydowałem się na armię truposzy i myślę nad kupnem 60 szkieletów albo 40 szkieletów i 60 zombie (raczej to drugie), a teraz powiedzcie mi czy Black Knights są dobrą jednostką specjal i czy warto na nich grać ?? Myślałem także nad Blood Knights, ale z tego co wywnioskowałem jest to jednostka nie warta tych punktów. Po przydługim wstępie zadaję główne pytanie czy gra na szkieletach się opłaca, czy BK są dobrą jednostką i czy armia ta jest łatwa w graniu??

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

@Chainsaw7

Bardzo dobrze, że zdecydowałeś się grać tak klimatyczną armią 8) Powiem Ci tak...

Na początek kup sobie te 60 zombie, z 10 wilków, 10 crypt horrorów, jakieś fell baty i bohaterów. wg mnie zamiast szkieletów lepiej kupić 40 crypt ghuli ale ostatnio jakoś ludzie zaczynają grać na szkieletach bo można im dać np sztandar i są o wiele tańsze.

Co do Black knightów... Osobiście uważam, ze warto mieć 13 modeli na półce, gdyż dobrze złożone wampiry dają radę na kawalerii.

z rare'ów możesz sobie kupić mortis engine'a i terrorgeja chociaż ostatnio rzadziej się je widuje na stołach, ponieważ to jednak dużo punktów w 1 modelu a dosyć łatwo schodzą

Blood knightów nie kupuj bo na nich się nie gra od pojawienia się nowego AB

Gra na szkieletach może się opłacić szczególnie z bannerem +1mv i umiejąc je odpowiednio wykorzystać, ale na początek jednak proponuje grę na ghulach + zombie :wink:

Co do łatwości gry wampirami: Armia nie jest prosta w grze bo ma kilka newralgicznych punktów. Jednym z nich jest to, że nie można w niej ryzykować straty generała w przeciwieństwie do innych armii. Koncepcja gry tą armią jak dla mnie zmieniła się ostatnimi czasy i nie polega tylko na dopychaniu klocków do walki i ciągłym ich wskrzeszaniu. Duże znaczenie mają teraz oddziały/bohaterowie bijący się trochę mocniej niż zwykłe zombiaki, bo jesteśmy nimi w stanie zabijać mocniej opancerzone jednostki wroga. Do tego dochodzą krzyki tomb banshee i terror gheista itd... Nie będę się rozpisywał bo jest sporo koncepcji gry tą armią a ja jestem dość specyficznym graczem i nie gram na standardach, więc moje sugestie mogą okazać się trochę inne niż u innych graczy :wink:

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

@Drwal 10 wilków już mam, o BK myślałem w ilości 15, 20 lecz to chyba za dużo (te 20), z rare-ów myślałem o terrorku bo jest on dobry na armię o małej liczebności a 2 z 3 kolegów gra takimi, o crypt horrorach także myślałem ale mają modele które mi się po prostu nie podobają chyba że znajdę jakąś fajną alternatywę :D Dzięki za rady !

Awatar użytkownika
monter1983
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: monter1983 »

Co proponujecie na początek.. tak z 1200 must have ! ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Azurix pisze:
Master Necromancer @ 270 Points
- Level 4
- Talisman of Preservation
- Dispel Scroll
- Lore of Vampires
- General
- Undead

Mortis Engine @ 240 Points
- Blasphemous Tome
- The Reliquary
- Regeneration
- Spectral Steeds
- Banshee Swarm
- Large Target
- Terror
- Undead

10 Crypt Horrors @ 390 Points
- Crypt Hunter
- Poisoned Attacks
- Regeneration (5+)
- Undead

20 Zombies @ 70 Points
- Standard Bearer
- Musician
- Always Strike Last
- The Newly Dead
- Undead

35 Zombies @ 115 Points
- Standard Bearer
- Musician
- Always Strike Last
- The Newly Dead
- Undead

35 Zombies @ 115 Points
- Standard Bearer
- Musician
- Always Strike Last
- The Newly Dead
- Undead

Total Army Cost: 1200 Points
Models in Army: 102
Kilka stron wcześniej zamieściłem taką prostą rozpiskę bez kombinowania. Nie jest może jakaś wybitnie mocna, ale kupując te modele masz solidną podstawę do rozwijania na przyszłość, gdzie nic się nie marnuje :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Wampir i necro, lub 2 necro; banshee; wraith lub 2; 40 zombie; ghule lub szkielety tak żeby było czym zapchać core (w zależności od preferencji); 2-3 boxy horrorów; jakieś wilczki lub fell baty do odginania; mortis i można z tego już trochę zdziałać ;)

Edit: Ech, znowu za wolno :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja tutaj dałem tylko 1 Postać, bo je można skombinować w najkrótszym czasie, ale dobrze że je wymieniłeś ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

@Chainsaw7

Mimo że crypt horrory Ci się nie podobają warto je kupić, zamiennikami są ogry przekonwertowane oraz wilkołaki (?) z forgeworlda. (Patrz temat --> alternatywne figurki do VC)

Polecam dużo zombie, tak z 40 na początek. 1-2 necro + wampira (ja gram na wampiru konradzie bo ma super figurke według mnie :D) banshee/wraitha (w grach z kolegami to przecież można założyć że wraith to jest banshee).
Co do ghouli i szkieletów... Pograj na hordach i tego i tego, dopiero później zdecyduj.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ghoule - maja generalnie cos niezbyt mocnego zabic

szkielety - maja tani i szybko dowieźc klepacza do walki a baski do krzyków

tyle w temacie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Czy Black Coach ma podstawkę 50x100?

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Tak
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

:|

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ale sie na takiej nie miesci :D chyba ze konie do gory podniesiesz
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To do cholery jak go upchnąć na tę podstawkę? Mam ochotę, żeby normalnie jechał po ziemi, a nie startował niczym F-16. Da się w ogóle?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

miesci sie w sam raz na 5x15, ale nie musze ci chyba mowisz ze taka podstawka to zabojstwo przy bocznej szarzy a w ogole manewrowanie takim gownem to koszmar

albo konie lataja troche, albo dupa lata :) wybierz mniejsze zło
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dzięki. :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Witam. Na co dzień gram emp ale chciałbym stoczyć 1 bitwę z graczem HE. Wiem ze wystawia WL i PG i jakiś klocek jazdy 10-15 modeli. Czy dał by radę ktoś zapodać rozpę na pw i jakoś objaśnić co robić. (podręcznik mamy a chcemy po prostu utrzeć nosa pewnemu siebie generwłowi HE)
Obrazek

ODPOWIEDZ