Gdzie nie ma sklepu, a być powinien?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Gdzie nie ma sklepu, a być powinien?

Post autor: Jasif »

Witam.
Tak ostatnio zastanawiam się, czy nie założyć sklepu związanego z naszym hobby.
Temat jest zupełnie luźny, ciekaw jestem waszych opinii, gdzie taki sklep wartało by otworzyć.
Czy znacie miejscowości/miasta, gdzie są środowiska graczy, lub urodzajny grunt pod takie przedsięwzięcia?
Oczywiście myślę o modelu Angielskim - sklepu jako punktu centralnego miejscowego (i nie tylko) środowiska, gdzie ludzie spotykają się, nie tylko, żeby pograć, ale pogadać, umówić się na planszówki, itd. Dużo eventów, etc.
Zresztą chyba tylko takie klubo-sklepy istnieją teraz w Polsce, po tym jak parę lat temu kilka internetowych sklepów poplajtowało.
A teraz wasza kolej, opowiadajcie ;)
pozdrawiam
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Jednym z większych problemów,jest ilość gotówki potrzebna na start.By zaopatrzyć się w choćby po 1 sztukę towaru.
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Ryosuke pisze:Jednym z większych problemów,jest ilość gotówki potrzebna na start.By zaopatrzyć się w choćby po 1 sztukę towaru.
I co ma sklep z tym zrobić? Sprzedawać za 1/3 ceny? :P
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Damas »

Najważniejsze, żeby w takim sklepie były osoby z którymi możesz pogadać o hobby, a przy okazji przydają się wszelkiego rodzaju turnieje, bitwy pokazowe, nauki grania,warsztaty malowania itd. U nas w Toruniu właśnie tak to wygląda. Sklep nie jest tylko po to aby kupować - tam żyje się też wszystkim co jest dookoła tego hobby.
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

Awatar użytkownika
salix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: salix »

że tak powiem sklepy wystepuja tylko w największych miastach polski (to zrozumiałe jest- tam duzy odsetek potencjalnych klientów) jako że mieszkam na opolszczyźnie nie spotkałem jeszcze sklepu w tym województwie a największe miasto opole to dziura.
Kloc orków wbija się w 3 obslugantów i krasiowego master inżyniera- fartem wbija ino 1 rane, krasie oddają 5 ran i orkowie czmychają...po kilku nieudanych szarżach- kloc orków znika bezpowrotnie a inżynier spokojnie wraca do maszyny...

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

W Lublinie?
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

A ja nie pogardziłbym gdyby ktoś otworzył sklep po prawej stronie Wisły w Warszawie :D

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Od dzis w Radomiu :cry: - znaczy tylko internetowy.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Fuxiorr pisze:Od dzis w Radomiu :cry: - znaczy tylko internetowy.
Można linka ? Może mają cos ciekawego
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Lechu pisze:A ja nie pogardziłbym gdyby ktoś otworzył sklep po prawej stronie Wisły w Warszawie :D
+1

Trzeba ciągle zapierdzielać przez pół miasta, żeby móc z kimś zagrać "bo gracze są tylko po lewej stronie rzeki" :D nie żebym zrzędził czy coś ale paliwo kosztuje :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Wiewior-lbn pisze:
Fuxiorr pisze:Od dzis w Radomiu :cry: - znaczy tylko internetowy.
Można linka ? Może mają cos ciekawego
http://white-tree.pl/
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

DiabliQ pisze:
Lechu pisze:A ja nie pogardziłbym gdyby ktoś otworzył sklep po prawej stronie Wisły w Warszawie :D
+1

Trzeba ciągle zapierdzielać przez pół miasta, żeby móc z kimś zagrać "bo gracze są tylko po lewej stronie rzeki" :D nie żebym zrzędził czy coś ale paliwo kosztuje :P
Były już sklepy i na Pradze i na Tarchominie ale nie pykło

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Wiewior-lbn pisze:W Lublinie?
w Lublinie jest nasz lokalny sklep dobrze sobie radzący ;)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Pocisk pisze: Były już sklepy i na Pradze i na Tarchominie ale nie pykło
Pamiętam, że na Brazylijskiej był sklep, ale tam pograć się nie dało.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Na brazylijskiej ot była księgarnia raczej niż sklep z grami. Mieszkałem blok obok :)

Zamknęli się z 10 lat temu? może więcej?

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

No już dawno się zamknęli, ale MtG i Warhammer też tam był :)

edit: aha! i jeszcze Dark Eden tam kiedyś kupowałem :)

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

jesli na Warmii i Mazurach nic nie ma (ja co prawda nie slyszalem o takim sklepie, ale nie jestem na biezaco), to wg mnie jest to znakomita potencjalna lokalizacja.

z obserwacji moge podpowiedziec, ze trzeba w taki biznes wlozyc bardzo duzo serca i zaangazowania, nie byc tylko posrednikiem miedzy hurtownia a klientem - bo zawsze znajdzie sie tansze zrodlo - ale tez animatorem srodowiska. Organizowac turnieje, podpowiadac, a co najwazniejsze przyciagac nowych graczy, bo duza wada IMO w tym biznesie jest to, ze jak juz gracz skompletuje armie, to spada mu mocno ilosc pieniedzy, ktore regularnie zostawia w sklepie. Chociaz w tym temacie GW ostatnio chyba poszlo po rozum do glowy i stara sie dostarczac regularnie nowe zabawki, hehe 8)

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

salix pisze:że tak powiem sklepy wystepuja tylko w największych miastach polski (to zrozumiałe jest- tam duzy odsetek potencjalnych klientów) jako że mieszkam na opolszczyźnie nie spotkałem jeszcze sklepu w tym województwie a największe miasto opole to dziura.

Stary weź ogarnij się i nie pisz głupot na BP, bo się ośmieszasz. Sam jestem z opolskiego i w Opolu masz sklep HMS, na ulicy Krakowskiej, który istnieje już prawie trzecią dekadę, a niedawno w tym mieście otwarto drugi sklep w pobliżu polibudy. A swoją drogą, gdzieś ty się stary uchował, że nie wiesz o istnieniu środowiska graczy w tej dziurze, jaką określiłeś to województwo, a jest nas całkiem sporo.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

CzarnY pisze:jesli na Warmii i Mazurach nic nie ma (ja co prawda nie slyszalem o takim sklepie, ale nie jestem na biezaco), to wg mnie jest to znakomita potencjalna lokalizacja.

z obserwacji moge podpowiedziec, ze trzeba w taki biznes wlozyc bardzo duzo serca i zaangazowania, nie byc tylko posrednikiem miedzy hurtownia a klientem - bo zawsze znajdzie sie tansze zrodlo - ale tez animatorem srodowiska. Organizowac turnieje, podpowiadac, a co najwazniejsze przyciagac nowych graczy, bo duza wada IMO w tym biznesie jest to, ze jak juz gracz skompletuje armie, to spada mu mocno ilosc pieniedzy, ktore regularnie zostawia w sklepie. Chociaz w tym temacie GW ostatnio chyba poszlo po rozum do glowy i stara sie dostarczac regularnie nowe zabawki, hehe 8)
W Olsztynie mamy Crazy Dwarfa, ale tylko jako punkt "rozprowadzania" pudeł. Ale z drugiej strony środowisko raczej prężne jak na nasze warunki i grać mamy gdzie :P
Uerph.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Panowie jak ja zaczynałem na Pradze było kilka sklepików dla graczy , Schron , Centaur , WCM, itd. Nic nie przetrwało próby czasu po prostu na Pradze się nie opłaca :( .
Jest to dzielnica o innym portfelu tu większość ludzi marzy o zapiciu czegoś procentowego :D i tyle , czego byście nie zrobili jak niema zysku niema interesu #-o .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

ODPOWIEDZ