Czy ktoś jeździł Passatem w automacie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Czy ktoś jeździł Passatem w automacie?

Post autor: smiejagreg »

Jako że zastanawiam się nad zakupem Passata 1,9 TDI w automacie, rocznik 2001, więc pytam, czy może ktoś z forumowiczów używał takiego autka w podanej konfiguracji ? Z jakimi skutkami i wrażeniami z użytkowania ? Trochę boję się automatu, bo dotychczas tylko manual był...
Wiem, że to nie forum motoryzacyjne, ale w PiM może ujdzie, a naprawdę mam zagwozdkę, bo autko wydaje się zadbane i ma nową skrzynię biegów...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

smiejagreg pisze:Jako że zastanawiam się nad zakupem Passata 1,9 TDI w automacie, rocznik 2001, więc pytam, czy może ktoś z forumowiczów używał takiego autka w podanej konfiguracji ? Z jakimi skutkami i wrażeniami z użytkowania ? Trochę boję się automatu, bo dotychczas tylko manual był...
Wiem, że to nie forum motoryzacyjne, ale w PiM może ujdzie, a naprawdę mam zagwozdkę, bo autko wydaje się zadbane i ma nową skrzynię biegów...
Zapytaj sam siebie DLACZEGO ma nową skrzynię 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

nie wiem czemu ktoś miał by się bać automatu
znakomicie ułatwia jazdę w korkach, a na trasie niewiele zwiększa spalanie
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

co do passata TDI - podobno dobre auto, choć rdza go chwyta (ale których aut po 1990 nie chwyta?). Jechałam jako pasażer parę razy: miękki dosyć, nawet cichy w srodku, podłoga wysoko, więc nie masz wrażenia jakbyś szorował tyłkiem po ziemi; ma fajny promień skrętu. Jeśli nie ma na wyposażeniu panoramicznych lusterek - to trzeba takie dokupić, zwłaszcza, jeśli wcześniej jeździłeś czymś mniejszym, bo dupy w normalnych nie zobaczysz, a inaczej, niż na lusterkach, nie cofniesz (bo jak się odwrócisz, to kark skręcisz, a tym bardziej nie zobaczysz pupy). Diesla bym nie chciała - wolę (jak w moim) benzyna +LPG. Na gazie nawet takie kolubryny nie zjedzą portfela zaraz po odpaleniu.

Za to mogę Ci polecić automat, bo sama jeżdżę Mieciem na automacie. 1. Odchodzi Ci machanie tym cholernym drążkiem na prawo i lewo, 2. samochody na automacie dłużej jeżdżą bez kapitalki, niż te na manualu (to opinia mechaników)

Z negatywów? 1. Szybko się oduczysz jeżdżenia na manualu (ja już nie chcę wsiadać do auta z drążkiem), 2. Kup sobie zapas kawy i dobry termos, bo z nudów możesz zasnąć za kierownicą

Edit: a czemu ma nową skrzynię? Jaki ma przebieg? Był bity? Sprawdzałeś vin? Za ile ten Passat (i czemu tak tanio)?
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Nową skrzynię ma dlatego, że stara padła :mrgreen: . Odkrywcze toto nie jest, ale z tego, co czytam wszędzie, to zależy to w dużej mierze od użytkowania auta. Jeśli zatem jest nowa, to nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Jest szansa, że - przy odpowiednim traktowaniu - pojeździ się czas jakiś. Automat nie powinien aż tak bardzo dorzynać silnika, skrzynia nowa, teoretycznie nie wygląda to źle...

Edit - przebieg do ustalenia w VW - ponoć robią wydruk po podaniu VIN. Nie był bity - sprawdzony czujnikiem, wszystkie szyby oryginalne... wcale nie jest tani, bo cenią za niego 16 kzł, pewnie można utargować do 15......
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, o 18:52 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

na automatyczną skrzynie trzeba uważać, zajeździć można ją jak każdą inną
od 6 lat jeżdżę automatem i chyba już bym nie potrafił manualnym
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

smiejagreg pisze:Nową skrzynię ma dlatego, że stara padła :mrgreen: . Odkrywcze toto nie jest, ale z tego, co czytam wszędzie, to zależy to w dużej mierze od użytkowania auta. Jeśli zatem jest nowa, to nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Jest szansa, że - przy odpowiednim traktowaniu - pojeździ się czas jakiś. Automat nie powinien aż tak bardzo dorzynać silnika, skrzynia nowa, teoretycznie nie wygląda to źle...

Edit - przebieg do ustalenia w VW - ponoć robią wydruk po podaniu VIN. Nie był bity - sprawdzony czujnikiem, wszystkie szyby oryginalne... wcale nie jest tani, bo cenią za niego 16 kzł, pewnie można utargować do 15......
15 to niezła cena, która już może świadczyć o tym, że auto nie jest bite/oszukane/ niepotrzebne skreślić.
Najlepiej na oglądanie weź ze sobą mechanika. Dobrze jest dać na warsztat - po lakierze sprawdzą, czy nie było wymienianych części- ergo nie był bity.
Wsadź rękę pod auto - przednie progi głównie - i zobacz,czy Ci nic na rękę nie leci (jak sie sypie czarny pył, to znaczy,że jest źle. Na zgaszonym silniku podejdź do każdego koła i poruszaj nim ( w sensie pokręć)- jeśli usłyszysz niemiły chrzęst - to znaczy, że jest niefajnie. Odpal silnik przy otwartej klapie i posłuchaj, czy nic nie rzęzi i nie stuka. Przy czym przy odpalaniu dokładnie słuchaj, czy nie ma poślizgu. Przejedź się nim i zobacz, czy biegi D/R dobrze wskakują, czy nie ma luzów na hamulcu. Zgaś silnik i na ciepłym sprawdź, czy wszystko jest suche. Aha - zobacz, czy pod maską nie ma jakiejś radosnej twórczości (samoróbki w stylu dużo taśmy izolacyjnej, czy inne podejrzane sprawy). To tyle co sam możesz obejrzeć.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Cena wydaje się być ok w stosunku do wartości i jest szansa, że nie ma w tym jakiejś grubej ściemy. Weź tylko pod uwagę, że dajesz 15k + koszt napraw po zakupie (nie ma szans, że nie ma tam nic do zrobienia), czyli jakieś 17k za auto, które ma pewnie z 400k+ przebiegu i pojeździ jeszcze max parę lat. Jak nie możesz przeżyć bez komfortu, jaki daje segment D + automat to bierz ale ja bym się pewnie nie zdecydował.

Maciek

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Auto z 2001 roku w automacie to nie jest najlepszy zakup. Te skrzynie sa bardzo awaryjne, a naprawy nawet jak na Volkswagena drogie. Zdecydowanie lepszą opcją byłby manual.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Auto nabyłem jednak. Jest zajebiście zadbane, wszystko udokumentowane i potwierdzone w Niemczech - sprawdzaliśmy. W Polsce serwisowany w VW... Drobiazgowe badania robione przez znajomych dały tylko jedną usterkę - wymiana... 2 tulei na belce z tyłu :P . Rozrząd wymieniony 20 kkm temu, nowa skrzynia, zawieszenie przód wymienione, silnik bez żadnych uwag. Nie wiem, może coś tam wylezie, ale póki co można jeździć bez żadnych wsadów dodatkowych. Gostek, co go miał wcześniej (znany mi) zostawił go w rozliczeniu i wziął jakąś wypasioną brykę z racji jakiegoś zastrzyku gotówki... Zdaję sobie sporawe z ryzyka, ale postanowiłem pójść na to. Aż taka wielka kasa na początek to nie jest. Postaram się go eksploatować ostrożnie i z rozwagą i zobaczymy, co z tego będzie. Trochę jest niepewność, ale raz kozie smierć... Temat uważam za zamknięty. Dzięki forumowiczom za wszystkie uwagi :P .

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Dbaj o olej, nie przegrzewaj skrzynki to przezyje silnik.

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Szwagier ma Passata combi w automacie, tyle że rocznik bodajże 2007/2008, na początku było git, ale jak to w passatach zaraz zaczęło sie wszystko sypać, najpierw zaciski klocków hamulcowych, potem klimatyzacja, elektryczne sterowanie szyb a ostatnio nie chce się zamknąć, trzeba kilka minut sie bawić zanim za którymś razem sie zablokują drzwi, więc życzę żeby Twój egzemplarz był mniej wadliwy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

No to niech się dobrze sprawuje- gratulacje!
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Mam nadzieję, że wiesz, że dopóki się go nie obleje to go rdza zżera? :wink:
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Oblewam w poniedziałek :P :P :P

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

smiejagreg pisze:Oblewam w poniedziałek :P :P :P
We wtorek masz wolne? :wink:

Oby Ci się sprawował.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Duderson pisze:Mam nadzieję, że wiesz, że dopóki się go nie obleje to go rdza zżera? :wink:
:D
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

Mam Paska B5 po liftingu z 2002 roku 1.8T benzyna. Przebieg okolice 400k i sypie się cały, koszt utrzymania 8 stów miesięcznie bez paliwa :P Wszystko co związane z elektrycznością rób od razu i wymień wiatrak w silniku bo lubi go rozerwać ze starości i podziurawić chłodnicę, przepływomierz powietrza też se lubi wpaść do komory spalania, ogólnie to mam plan wrzucić go do jeziora :?

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Kamyk pisze:Mam Paska B5 po liftingu z 2002 roku 1.8T benzyna. Przebieg okolice 400k i sypie się cały, koszt utrzymania 8 stów miesięcznie bez paliwa :P Wszystko co związane z elektrycznością rób od razu i wymień wiatrak w silniku bo lubi go rozerwać ze starości i podziurawić chłodnicę, przepływomierz powietrza też se lubi wpaść do komory spalania, ogólnie to mam plan wrzucić go do jeziora :?
hehehe

dlatego lubię japończyki
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mam mercedesa z 86. Trzeba mu bylo wymienic amortyzatory 5 lat temu, do tego wysiadla klimatyzacja. Ciagnie sporo plynu do chlodnicy, ale 15 zeta co kwartal jest do przezycia. I to tyle z usterek.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ