Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kondor44
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Re: Szybkie pytania

Post autor: kondor44 »

Lechu pisze:Dzięki Duderson. To będzie mój następny pędzlowy zakup. Szkoda mi nerwów już na jakieś niedoróbki, które w dodatku najtańsze nie są.

chodzi o te pędzle?? http://www.sklepplastyczny.pl/kolinsky-series7-525740/

Wiecie coś o serii 7 miniature? http://www.maluje.pl/kolinski-seria-ser ... 5_446.html
Miniature to, generalnie, ta sama jakość co standardowe "siódemki" z tym, że o nieco krótszym włosiu.
Mi, osobiście, lepiej maluje się właśnie "miniaturami", ale to kwestia osobistych preferencji. Po prostu- krótsze włosie pozwala mi na nieco większą precyzję, ale, przykładowo, zawodnicy z CoC malują zwykłymi "siódemkami" i cisną taki poziom, że kurde..
Nie wiem, czy to autosugestia po oczytaniu się opinii i recenzji W&N 7, ale faktycznie jakość malowania drastycznie wzrosła, kiedy się na nie przesiadłem: mam na myśli nie tyle mierne efekty, jakimi na razie mogę się pochwalić, ale raczej sam proces nakładania farby na ludka, precyzję ładowania farby w dokładnie zamierzone miejsce etc.
Mam trzy "siódemki": 1, 0 i 000. 1 służy mi do malowania większych powierzchni, 000 to precyzyjne narzędzie do oczu, świecidełek etc., zaś 0 to wół roboczy, którego zastosowanie to, właściwie, wszytko. Szpice pędzelków są niewiarygodne- po umyciu wystarczy pędzelek "strząsnąć" trzymając za koniec uchwytu by szpic stał się na powrót ostry.
Podsumowując- pędzelki W&N 7 są cholernie drogie, ale nie żałuję wydanej na nie kasy.
Czy jeśli napiszę, że nienawidzę elfów czy lizardmenów, to podpis mój naruszy §4 pkt b. regulaminu Border Princes?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ja też maluję raczej słabo, ale Winsorami maluje mi się po prostu wygodniej. Do tego nie mam przerw związanych z tym , że pędzel się rozczapierzył i muszę zamówić/iść do sklepu po nowy. Po jakimś czasie, jak podliczasz wszystkie pieniądze jakie wydałeś na pędzelki wątpliwej jakości uświadamiasz sobie, że nie warto "oszczędzać".
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Wychodzę z tego samego założenia, przy czym mam jeden pędzel Kozłowskiego i lepszy jest niż GW, to na pewno, ale już mi nie trzyma tak czuba jak wcześniej. Jak dojadę te, które mam spróbuję z W&N. To hobby ma być zabawą i ma być wygodne dla mnie. Jak wydaję tyle kasy na modele to mogę się szarpnąć i raz na jakiś czas kupić lepsze pędzle.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Szlifuję właśnie zaszpachlowaną wieżę mrocznych elfów i cierpliwość mi się kończy. W związku z tym mam pytanie: czy można do szlifowania szpachli Wamodu, ewentualnie green stuffu użyć jakichś szczotek polerskich do miniwiertarek? Mam Proxxona i mi się kurzy, jeśli odpowiedź brzmi tak, to jakiego zestawu szczotek byście użyli?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Bąbelki przy nakładaniu wash-a.
Zabrałem się za malowanie Driad. Wash Vallejo sephia nakładam zwyłym pędzlem (2) z czubem.
Podczas malowania wash tworzy w niektórych miejscach małe bąbelki powietrza, które po wyschnięciu nie wyglądają dobrze. Co z tym zrobić?
Dodam, że jestem żółtodziobem jeżeli chodzi o malowanie i modelartwo :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Lechu pisze:Dzięki Duderson. To będzie mój następny pędzlowy zakup. Szkoda mi nerwów już na jakieś niedoróbki, które w dodatku najtańsze nie są.

chodzi o te pędzle?? http://www.sklepplastyczny.pl/kolinsky-series7-525740/

Wiecie coś o serii 7 miniature? http://www.maluje.pl/kolinski-seria-ser ... 5_446.html
Miniature ogólnie średnio się nadają, tzn są dobre ale nie wytrzymują tak długo jak te z długim włosiem.
W takim wypadku nie widzę sensu płacić sporo, skoro nie posiada kluczowej zalety - żywotności.

Ja używam takich rozmiarów: 000, 00, 1
Z czego jak pędzelek całkiem nowy to 1 spokojnie można oczy malować, jednak z czasem jest już gorzej ;)

Pędzle co jakiś czas warto też przemyć w rozcieńczalniku do akryli co by dokładnie go wymyć.
Najważniejsza też zasada: pędzlem do malowania nie nabieramy farbki z pojemniczka.

Koziołków osobiście nie polecam, ale to może przez to, że trafiły mi się felerne egzemplarze (jeden już jak był nowy nie trzymał szpica).

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ehh o tym żeby farby pędzlem nie nabierać z pojemniczka nie słyszałem. Oczywiście nie nabierałem jej tak, żeby farba doszła do stalówki tylko mniej więcej tak na połowie włosia.

Awatar użytkownika
kondor44
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: kondor44 »

The WariaX pisze: Miniature ogólnie średnio się nadają, tzn są dobre ale nie wytrzymują tak długo jak te z długim włosiem.
W takim wypadku nie widzę sensu płacić sporo, skoro nie posiada kluczowej zalety - żywotności.
Czy mógłbyś napisać skąd takie informacje?
Nie bardzo rozumiem jak długość włosia pędzelka miałaby wpłynąć na jego żywotność przy założeniu, że o pędzelek dba się należycie. Tym bardziej, że do produkcji standardowych "siódemek" i wersji "miniature" używa się dokładnie tego samego rodzaju materiałów..
Będę wdzięczny za ewentualne rozwianie moich wątpliwości.
Czy jeśli napiszę, że nienawidzę elfów czy lizardmenów, to podpis mój naruszy §4 pkt b. regulaminu Border Princes?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ja cały czas nabieram farbę z pojemniczka i nic się nie dzieje...
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Doświetlenie wieczorem ze zwykłej lampki na wysięgniku (nie jest to żadna specjalistyczna kreślarska lampka, zwyklak jak z ikei) - zastanawiam się nad kupieniem żarówki (czytałem gdzieś kiedyś tutaj o takim cudzie), wystarczy taka? http://allegro.pl/zoo-med-day-blue-60w- ... 15628.html
W opisie aukcji nie jest napisane że to żarówka imitująca światło dzienne (tak jak tutaj: http://allegro.pl/zarowka-dzienna-uva-d ... 16137.html) ale zawarte w nazwie "Day" i jej przeznaczenie wydaje mi się zbliżoną wersją tej drugiej. Korzystał ktoś z tego?

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

rada pisze:Doświetlenie wieczorem ze zwykłej lampki na wysięgniku (nie jest to żadna specjalistyczna kreślarska lampka, zwyklak jak z ikei) - zastanawiam się nad kupieniem żarówki (czytałem gdzieś kiedyś tutaj o takim cudzie), wystarczy taka? http://allegro.pl/zoo-med-day-blue-60w- ... 15628.html
W opisie aukcji nie jest napisane że to żarówka imitująca światło dzienne (tak jak tutaj: http://allegro.pl/zarowka-dzienna-uva-d ... 16137.html) ale zawarte w nazwie "Day" i jej przeznaczenie wydaje mi się zbliżoną wersją tej drugiej. Korzystał ktoś z tego?

Odpuść sobie te żarówki. Lepiej kup Led SMD o białej ciepłej (2700k-3000k) barwie światła. Polecam z polskiej firmy POLAMP.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Witam.. mam pytanko co do tego plynu: http://battlebear.pl/modelarstwo/zmywac ... owych.html
Jak go dokladnie urzywac na modelach z zywicy, plastiku a jak z metalu?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Witam.
Właściwie to powinieneś przeczytać temat o zmywaniu farby a tak będziesz musiał się zadowolić odpowiedzią trolla.
Zmywacz do farb akrylowych firmy Wamod Jest genialny. POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ma znaczenia z jakiego materiału/tworzywa jest figurka.
Ja robię to tak. Mieszam zmywacz z wodą w proporcjach 2:1 (zmywacz:woda). A potem wrzucam w to moje figsy.
Właściwie to działa już po kilku sekundach. Mozesz zostawić na całą noc bez obawy. Ja w zmywaczu rozcieńczonym wodą zostawiłem klapę od rhino chyba na rok, i nic jej się nie stało. Gdy farba zmięknie polecam użyć szczoteczki do mycia zębów. Delikatnie szurasz i włela, figurka jak nowa.
Pozdrawiam
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Weź swoje głupoty zachowaj dla siebie. Na dłużej to w nim można zostawić tylko metalowe figurki, ja żywice wrzucam tam na 20min, wyjmuję i zmywam farbe i jak trzeba to wrzucam znowu na troche. Dłuższe trzymanie jej w nim powoduje,że zaczyna się kruszyć. A z plastikiem też lepiej nie przesadzać bo po 8 godzinach jak zapomniałem o figurce to plastik zaczał zmieniać kolor i zaczał się łamać.
Obrazek
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Czytaj uważnie. (Rozcieńczam wodą)

Ps.
Widział już ktoś to ?
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od2160196a

Fuxiorr. Rozcieńcz wodą i wrzuć pomalowaną ramkę. Jak by co to stracisz ramkę :)
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Czym najlepiej przyklejać mangnesy do podstawek? Wcześniej przyklejałem na kropelkę ale co jakiś czas magnes "odchodził" od podstawki. Najgorzej jest jak się gdzieś jedzie i nagle magnes "odchodzi". Chodzi mi by jak najlepiej zabezpieczyć figsy... nie chce by w czasie podróży latały po walizce :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Ja stosuję Poxipol. Jest do tego celu bardzo dobry. Ktoś na forum pisał, że dobrym rozwiązaniem jest też kulka GS'u i klej cyjanopan lub super glue.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kilka pytan gdzie (bede wdzieczny jak linki od razu tez dacie ;) :

1. Gdzie kupic Wamod?
2. Skad bierzecie balse i plytyki pvc?
3. Gdzie mozna kupic korek na podstawki?
4. Gdzie mozna kupic kamyczki (najlepiej plastikowe) wielkosciowo pasujace do naszych podstawek?

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

1. Tam gdzie są właściciele firmy, więc pewnie w Łodzi przy Siewnej. :wink:

1a. Sprecyzowałbyś o który ich produkt Tobie chodzi. :D Generalnie ich produktów szukaj w sklepach modelarskich (dla sklejaczy).

2. Balsa - sklepy modelarskie, ale sprofilowane na modele latające, a nie do sklejania, w necie - także szkutnicze. PCV - Castorama itp. ale tylko grube płytki (kilka milimetrów). Cienkie - używam polistyrenu ze sklepu modelarskiego.

3.Korek - supermarkety spożywcze i budowlane - dział: akcesoria do wnętrz.

4.Kamyczki naturalne - żwirek i szuter w sklepach modelarstwa kolejkowego. Plastikowe - nie mam pojęcia.

Jeśli sklep netowy dla sklejaczy to generalnie polecam Martolę: http://www.martola.com.pl
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Kamulce mogą być również z pociętego korka od wina (korka a nie plastikowej zawleczki ;) ). Głazy mogą być też z kory do roślin. Ja tylko tych dwóch materiałów używałem do tej pory w swoich pracach.

ODPOWIEDZ